بارندگی، توفان و سیلاب امروز و فردا کشور را فرا می‌گیرد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با مهر گفت: امروز و فردا شاهد تشدید بارش، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید، آبگرفتگی معابر، احتمال تگرگ و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در برخی مناطق کشور خواهیم بود.

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست

وقوع زلزله ۸ ریشتری در مکزیکو سیتی پایتخت مکزیک

به گزارش روز جمعه خبرگزاری آسوشیتدپرس، دقایقی پیش زلزله ای به قدرت 8 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) سواحل جنوبی مکزیک را لرزاند.

 

همچنین به گزارش دیگر منابع خبری این زلزله مهیب پایخت مکزیک را به لرزه در آورده است، برق در بسیاری از بخش های شهر قطع شده و مردم در حال فرار از ساختمان ها هستند.

 

مرکز زمین شناسی آمریکا مقیاس این زمین لرزه را 8 ریشتر و کانون لرزه آن را 167 کیلومتری غرب تاپاچولا ایالت جنوبی چیاپاس مکزیک اعلام کرده است. این زمین لرزه 35 کیلومتر عمق داشته است.

 

حتی در مناطق دور دست مکزیکوسیتی این زمین لرزه احساس شده است و مردم از ترس ریزش ساختمان ها در خیابان های تاریک تجمع کرده اند.

 

تاکنون گزارشی از تلفات این زمین لرزه منتشر نشده است .

 

سیستم هشدار سونامی ایالات متحده آمریکا این زمین لرزه را تهدیدی برای سونامی احتمالی در چندین کشور آمریکای مرکزی از جمله خطوط ساحلی گواتمالا، هندوراس،مکزیک، السالوادور و کوستاریکا دانسته است.

 

تهدید سونامی احتمالی در هاوایی، گوام و دیگر جزایر اقیانوس آرام در دست بررسی قرار دارد.

 

همچنین در پی رخداد این زلزله، «مرکز هشدار سونامی» از احتمال رخداد سونامی اقیانوس آرام در سواحل مکزیک خبر داده داده است.

 

این مرکز همچنین هشدار داده است که سونامی احتمالی ناشی از این زلزله چند کشور آمریکای مرکزی از جمله گوآتمالا، هوندوراس، مکزیک، السالوادور و کاستا ریکا را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

 

همچنین خطر به راه افتادن سونامی مذکور همچنان جزایری مانند هاوایی، گوآم و دیگر جزایر واقع در اقیانوس آرام را تهدید می کند.

 

گفته می شود احتمال فروریختن و تخریب کامل ساختمان های مکزیکو سیتی نیز بر اثر صدمات متحمل شده از امواج این زلزله وجود دارد.

زلزله ۵.۴ ریشتری،«زیارتعلی» هرمزگان را لرزاند

زلزله ای به بزرگی 5 و 4 دهم ریشتر، ساعت شش و 26 دقیقه بامداد امروز پنجشنبه شهر زیارتعلی در استان هرمزگان را لرزاند.   مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عرض جغرافیایی 27 و 894 درجه و طول جغرافیایی 57 و 122 درجه در عمق 22 کیلومتری زمین رخ داده

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست

مرگ بیش از ۷۰ کارگر یک پروژه راهسازی در بنگلادش

بیش از ۷۰ کارگر که در یک پروژه راهسازی در نپال کار می‌کردند، روز گذشته بر اثر سیل و رانش زمین جان خود را از دست دادند.   سازمان ملی هوا شناسی در نپال پیش از این در خصوص جدی بودن خطر سیل با توجه به آغاز فصل باران موسمی هشدار داده بود، با این

ادامه »

بنگلادش, جهان, خبر, محیط زیست

بیکاری صدها هزار کارگر شاغل در صنایع نفت و گاز آمریکا

طوفان سهمگین هاروی که از هفته گذشته ایالت تگزاس را در نوردیده است، ۱۵ درصد از ظرفیت عظیم پالایشی نفت و گاز آمریکا را از کار انداخته است. قلب صنایع نفت و گاز آمریکا در مسیر این طوفان است به گونه‌ای که مقام‌های ایالتی از بیکاری صدها هزار کارگران سخن گفته‌اند.   طوفان سهمگین هاروی،

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کارگری, محیط زیست

حمله نیروی انتظامی به مردم دزفول با گاز فلفل + ویدیو

روز یکشنبه ۲۱ مردادماه ۹۶ نیروی انتظامی به انبوه جمعیت زنان و مردان معترض به انتقال آب از رودخانه دز به شهرستان اندیمشک حمله کرده و علاوه بر ضرب و شتم مردم از گاز فلفل برای متفرق کردن آنها استفاده کرد.   مردم شعار می دادند : نیروی انتظامی خجالت ، خجالت…   یکی از

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست