مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

اعتصاب وسایل نقلیه عمومی یونان در اعتراض به‌اصلاحات نئولیبرالیستی

اتحادیه حمل و نقل درون شهری یونان به نشانه مخالفت با قوانین جدید کار، کاهش حقوق و مزایای بازنشستگان و بخصوص اصلاح قانون دریافت مجوز برگزاری اعتصاب و تظاهرات توسط دولت یونان، از صبح امروز جمعه دست به اعتصاب زدند.

 

بر اثر این اعتصاب که 24 ساعت به طول خواهد انجامید، کلیه کارکنان وسایل نقلیه عمومی اتوبوس های درون و بیرون شهری، مترو، اتوبوس های برقی و بقیه وسایل نقلیه ریلی، از کار دست کشیدند و به همین دلیل در شهر آتن ترافیک بسیار سنگینی ایجاد شده است زیرا کارکنان بقیه ادارات دولتی و خصوصی مجبور شده اند که از خودروی شخصی خود برای رفتن سرکار، استفاده کنند.

 

دولت یونان در چارچوب اجرای خواسته های وام دهندگان علاوه بر شدت بخشیدن به اصلاحات اقتصادی و ادامه سیاست ریاضت اقتصادی شدید، طرح قانونی صدور مجوز برای اعتصاب و برگزاری تظاهرات اعتراضی را به پارلمان این کشور ارایه کرده است.

 

قبلاً اتحادیه کارگری و یا کارمندی در مرحله سوم از رای گیری برای برگزاری تظاهرات ضد دولتی و اعتراضی، فقط نیازمند اکثریت آرا حاضرین عضو بوده اند، اما دولت یونان با اعلام لغو روش قدیم ، طرح جدیدی را برای دریافت مجوز برگزاری تظاهرات اعتراضی به پارلمان ارایه کرده است.
ایرنا

اعتصاب کارکنان حمل و نقل عمومی ایتالیا، در اعتراض به‌طرح خصوصی‌سازی

کارکنان بخش حمل و نقل عمومی در شهر رم در پی فراخوان اتحادیه های کاری Orsa, Faisa Confail e Usb از صبح امروز دست به یک اعتصاب یک روزه زدند که منجر به سرگردانی هزاران مسافر و ایجاد ترافیک سنگین در رم شد.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, کارگری

تدارک بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان برای اعتصاب درآغاز سال جدید میلادی

بزرگترین اتحادیه کارگری آلمان به کارفرماها هشدار داد که درصورت بی توجهی به خواست ها درباره ساعات کار و افزایش دستمزد ، سال جدید میلادی را با اعتصابهای گسترده آغاز خواهد کرد.   اتحادیه کارگری ‘آی جی متال’ (IG Metall) که حدود 3.9 میلیون کارگر را در صنایع فلزات و برق آلمان نمایندگی می کند

ادامه »

آلمان, جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری