وزیر خارجه کوبا خطاب به پمپئو: دولت شما ۲ قرن ونزوئلا را غارت کرد / خودتان را به حماقت می‌زنید

وزیر خارجه کوبا به مواضع وزیر خارجه آمریکا درباره ونزوئلا واکنش تندی نشان داد.

 

«برنو رودریگز» وزیر خارجه کوبا امروز سه شنبه در پیامی توییتری خطاب به «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: وقتی شما می‌گوئید که کوبا قدرت امپریالیستی واقعی در ونزوئلا است، در واقع خودتان را به حماقت می‌زنید.

 

وزیر خارجه کوبا در این خصوص نوشت: حکومت شما ۲ قرن ونزوئلا را غارت کرد و کودتای سال ۲۰۰۲ را سازماندهی کرد، بعد از آن در سال ۲۰۰۳ در این کشور خرابکاری نفتی کرد. سپس خوان گوایدو «رئیس جمهور خود خوانده را ایجاد کرد و اینک در حال جشن گرفتن کودتای برقی در ونزوئلاست.

 

این در حالیست که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پیشتر مدعی شده بود که روسیه و کوبا به واسطه حمایت از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا در بروز بحران سیاسی این کشور دخیل هستند.

مهر

اعلام آمادگی چین برای حل بحران برق ونزوئلا

به گزارش خبرگزاری شینهوا، «لیو کانگ» یکی از سخنگویان وزارت خارجه چین ضمن اعلام آمادگی کشورش برای کمک به ونزوئلا برای حل بحران قطعی برق در این کشور گفت: چین امیدوار است که ونزوئلا بتواند به سرعت علت این حادثه (قطعی برق) را یافته و نظم عمومی را برقرار کند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, کوبا

پامپئو: از هند خواسته‌ام تا با نخریدن نفت به‌تشدید فشار بر دولت ونزوئلا کمک کند

وزیر خارجه آمریکا از روسیه و کوبا به خاطر بحران سیاسی ونزوئلا و حمایت از رئیس جمهور قانونی و مشروع این کشور انتقاد کرده است.

ادامه »

امریکا, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, کوبا, هندوستان, ونزوئلا