وزیر خارجه چین: از ایران در زمینه حفاظت از حقوق مشروع خود حمایت می‌کنیم

«وانگ یی» در گفتگو با همتای ایرانی خود از حمایت کشورش از حقوق مشروع ایران سخن گفت.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه شبکه «سی جی تی ان» چین، وانگ یی، وزیر خارجه چین امروز (چهارشنبه) در گفت و گویی ویدئویی با «حسین امیر عبداللهیان» همتای ایرانی خود بر حمایت کشورش از حقوق مشروع ایران سخن گفت.

 

وانگ یی گفت: چین خواسته‌های معقولانه ایران را درک کرده و از ایران در حفاظت از حقوق مشروع خود و منافعش حمایت می‌کند.

 

وی همچنین اعلام کرد: تحت شرایط کنونی، تمامی طرف‌ها بایستی تلاش‌هایی مشترک را به منظور حفظ شتاب از سرگیری مذاکرات و فشار برای انجام توافقی در مذاکرات وین به انجام برسانند.

 

وزیر خارجه کشورمان نیز گفت ایران مایل به شرکت در گفتگو‌های هسته‌ای با یک نگرشی مثبت است. وزیر خارجه کشورمان همچنین گفت ایران از چین به خاطر رعایت عدالت در مسأله هسته‌ای ایران و موضوعات بین المللی و نیز آمادگی بخاطر تقویت هماهنگی و ارتباطات تشکر می‌کند.

 

وزرای خارجه ایران و چین همچنین در مورد وضعیت افغانستان به تبادل نظر پرداختند و همکاری‌ها و هماهنگی‌های مشترک را به منظور پیشبرد امور برای کسب نتایج مثبت در سومین نشست وزرای خارجه کشور‌های همسایه بکار بندند.

پیامی برای ایران؛ بمب‌افکن آمریکایی و جنگنده اسرائیلی در آسمان منطقه

درپی حمله سایبری به سامانه‌های سوخت‌رسانی در ایران، غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل، گفت که حمله سایبری اخیر به این سامانه‌ها «به طور قطع به وسیله آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها انجام شده است   العربیه فارسی: ارتش اسرائیل اعلام کرد که روز شنبه، جنگنده‌های اف-۱۵ اسرائیلی طی عملیاتی یک بمب‌افکن بی-۱بی آمریکا را در مسیر

ادامه

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, گزارش, مذاکرات اتمی

نشست خبری مشترک امروز «سرگئی لاوروف» و «حسین امیرعبداللهیان»

لاوروف: «ما توافق کردیم که تولید واکسن روسی کرونا، اسپوتنیک وی، در ایران در اسرع وقت انجام شود. ما ‌علی‌رغم تحریم‌های آمریکا به توسعه روابط تجاری خود با ایران ادامه می‌دهیم».

ادامه

اذربایجان, ارمنستان, اسیای مرکزی, افغانستان, ایران, ترکیه, تروریسم, جنوب شرق اروپا, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, گرجستان, گزارش, مذاکرات اتمی