وزیر خارجه پاکستان؛ چین از این کشور در برابر هند حمایت می‌کند

پاکستان اعلام کرده با حمایت چین درخواست محکومیت هند را در شورای امنیت مطرح خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، «شاه محمود قریشی»، وزیر خارجه پاکستان اعلام کرده شکایت از هند را به شورای امنیت ارائه خواهد داد و در این ارتباط با مقامات چین رایزنی انجام شده تا این شکایت از هند با حمایت چین در شورای امنیت ثبت و بررسی شود.

 

وزیرخارجه پاکستان در همین ارتباط اعلام که کشورش در مقطع حساس کنونی به کمک شرکای چینی خود نیازمند است و چین حمایت کامل خود از پاکستان در ارتباط با کشمیر اعلام کرده است.

 

وزیرخارجه پاکستان همچنین از تلاش برای جلب حمایت اندونزی و لهستان از اعضای غیردائم شورای امنیت برای حمایت از قطعنامه علیه هند در شورای امنیت خبر داده است.

 

در حالی که مناقشه کشمیر میان هند و پاکستان سابقه‌ای بیش از ۵۰ ساله دارد، طی کمتر از یک ماه گذشته تنش میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر بالا گرفته است.

 

تنش‌ها در روابط هند و پاکستان آن جا تشدید شد که هند هفته گذشته با لغو بندهایی از قانون اساسی خود، حق خودمختاری کشمیر را لغو و این منطقه را تقسیم کرد. این موضوع با واکنش شدید پاکستان روبرو شده و اسلام‌آباد علاوه بر اخراج سفیر هند، از شکایت از این کشور در سازمان ملل خبر داده است.

مهر

اخطار جدی عمران خان نسبت به‌اقدامات تنش‌زای هند در کشمیر؛ «خطر جنگ را جدی بگیرید»

نخست وزیر پاکستان در نشست فوق العاده پارلمان این کشور برای بررسی نقض قوانین حمایتی از مردم کشمیر توسط هند اعلام کرد: در صورت ادامه این رفتار خطر جنگ جدی است.

ادامه »

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان

نارندرا مودی دوباره آتش درگیری را در کشمیر شعله‌ور می‌کند

“دولت ملی‌گرای هندوی نارندرا مودی با اقدامات اخیرش در قبال منطقه کشمیر بار دیگر نشان داد چطور به دنبال به خطر انداختن ثبات منطقه‌ای صرفاً به خاطر پیگیری سرسختانه نیات ایدئولوژیک خود است.”

ادامه »

پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خبر, هندوستان