وزیر خارجه لوکزامبورگ ضمن انتقاد از آمریکا گفت: اروپا به قیم نیاز ندارد

وزیر خارجه لوکزامبورگ با اشاره به تصمیم رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته ای و تهدید اروپا به قطع همکاری اقتصادی با تهران تاکید کرد که اروپا نیاز به قیم ندارد.

 

به گزارش شبکه تلویزیونی زد د اف، «جین آسلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ ضمن انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته ای با ایران اظهار داشت: اروپایی ها باید در برابر مواضع ترامپ ایستادگی کنند.

 

وی در ادامه افزود: توجه واشنگتن را به این نکته جلب می کنیم که اروپا نیاز به قیم ندارد و در صورت لزوم می تواند درباره مسائل مربوط به خود تصمیم گیری و عمل کند.

 

وزیر خارجه لوکزامبورگ همچنین تاکید کرد: تصمیم ترامپ نه به نفع آمریکا و نه اروپا است.

 

گفتنی است هفته گذشته رئیس جمهوری آمریکا با اعلام خروج از توافق هسته ای با ایران از کشورهای اروپایی خواست تا به مناسبات اقتصادی خود با تهران پایان دهند.

مهر

موسسات مطالعاتی پکن: چین و اروپا از برجام حراست کنند

شماری از کارشناسان موسسات مطالعاتی و پژوهشی کشور چین معتقدند: پس از «پیمان شکنی ترامپ رییس‌جمهور آمریکا و حرکت او برضد برجام» لازم است که چین و کشورهای اروپایی با همکاری مشترک از این توافق بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی حراست و شبکه‌های مستقل تجاری با ایران ایجاد کنند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, سوئد

ترامپ: احیای برنامه هسته‌ای ایران پیامدهای سختی خواهد داشت

ترامپ به ایران نسبت به احیای برنامه هسته‌ای‌اش هشدار داد. همزمان مکرون و روحانی بر لزوم حفظ برجام تاکید کرده‌اند و نتانیاهو در دیدار با پوتین از لزوم دفع “خظرهای ایران” سخن گفته است.   به گزارش صدای آلمان؛ دونالد ترامپ روز چهارشنبه (۹ مه) در اظهارنظری در کاخ سفید از ایران خواست که فکر

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, عربستان سعودی, فرانسه

بیانیه مشترک فرانسه، انگلیس و آلمان درباره برجام، پس از خروج آمریکا از برجام

به نقل از ایندیپندنت، انگلیس، فرانسه و آلمان علیرغم خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از برجام، در بیانیه‌ای مشترک بر حمایت خود از توافق هسته‌ای ایران تاکید کردند.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خبر, فرانسه