وزیر خارجه ترکیه: آمریکا داعشی‌ها را از سوریه به افغانستان منتقل کرد

مولود چاووش اوغلو، با انتقاد از سیاست‌های یک‌جانبه‌ آمریکا که آثار آنها در عراق، سوریه و افغانستان نمایان است، گفت: واشنگتن درباره حضور خود در سوریه برای مبارزه با داعش صادق نیست.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری المیادین، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه امروز (شنبه) در کنفرانس مطبوعاتی که با همتای ونزوئلایی خود داشت، اظهار کرد: آمریکا از گروه‌های تروریستی در سوریه با هدف تقسیم این کشور حمایت می‌کند.

 

چاووش اوغلو با تاکید بر اینکه آمریکا داعشی‌ها را از سوریه به افغانستان منتقل کرد، گفت: واشنگتن درباره حضور خود در سوریه برای مبارزه با داعش صادق نیست.

 

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به این نکته که واشنگتن سیاست‌های یک‌جانبه‌ای را در پیش می‌گیرد که تاثیر آنها بر عراق، سوریه و افغانستان نمایان شدند، از آمریکا خواست به جای سرزنش ترکیه، سیاست‌های خود را تغییر دهد.

 

او در اظهارات هفتم سپتامبر گذشته خود حضور نظامی آمریکا در سوریه را محکوم کرده و گفت: این مساله به میادین نفت مربوط می‌شود.

 

چاووش اوغلو افزود: اگر آمریکا تصمیم بگیرد از سوریه خارج شود، این انتخاب آنها است اما باید بدانند که بر اساس هیچ دعوت‌نامه‌ای در سوریه حضور ندارند و با این کشور هم مرز مشترکی ندارند.

 

وقوع انفجار مهیب در مراسم نماز جمعه در افغانستان، ۴۶ کشته و۱۴۳زخمی برجای گذاشت + ویدئو

مطیع الله روحانی، رئیس کمیسیون اطلاعات و فرهنگ طالبان در قندوز در این باره گفت: در این انفجار ۴۶ غیرنظامی کشته و ۱۴۳ تن دیگر زخمی شدند.

ادامه

اسلام سیاسی, اسیای مرکزی, افغانستان, تروریسم, حقوق بشر, خبر, ویدیو

مسکو: تلاش واشنگتن برای ایجاد پایگاه نزدیک افغانستان بی‌نتیجه بوده است

روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که همه تلاش‌های واشنگتن برای تماس با کشورهای همسایه افغانستان مانند ازبکستان و تاجیکستان به منظور استقرار نیروهای نظامی‌اش در آنها به بهانه مبارزه با تروریسم، تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

ادامه

ازبکستان, اسیای مرکزی, افغانستان, امریکا, تروریسم, جنگ سرد, جهان, روسیه, سوریه, عراق, ناتو

منابع مصری: اخوان‌المسلمین دنبال توقف فعالیت‌هایش در برخی کشورهای عربی است

منابع مصری مدعی شدند که «اخوان‌المسلمین» به دنبال «فروپاشی داخلی» و خشم مردمی دنبال توقف فعالیت‌های خود در برخی کشورهای عربی برای مدتی مشخص است.

ادامه

اسلام سیاسی, تروریسم, تونس, جهان, خبر, شمال افریقا, مصر