سفیر سابق روسیه: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند همیشه حق با آنهاست/ دیگر دوره سلطه آمریکا بر جهان گذشته

سفیر سابق روسیه در آمریکا معتقد است، دیدار احتمالی روسای جمهوری دو کشور، با توجه به تمایلات ضدروسی کنونی در داخل ایالات متحده، بعید است تاثیر جدی بر بحران کنونی در روابط مسکو و واشنگتن داشته باشد.

ادامه »

آمریکای شمالی, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ترامپ از قریب‌الوقوع بودن خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد؛ کاخ سفید رد کرد

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره آینده نیروهای کشورش در سوریه، برای جهان غافل‌گیر کننده بود و حتی دولتش بلافاصله وارد عمل شد و مفهوم سخنان وی را تفسیر کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

وزیر خارجه اسبق فرانسه: جنگ سوریه ایده ناتو بود

رولان دوما، وزیر خارجه اسبق فرانسه گفت که اندیشه جنگ در سوریه زاده ناتو در ادامه جنگ دیرینه‌اش با روسیه و همپیمانانش است.

 

به نقل از النشره، وزیر خارجه اسبق فرانسه گفت: زمانی که در پایان سال ۲۰۱۰ در لندن بودم افرادی که آن‌ها را نمی‌شناختم من را برای خوردن غذا دعوت کردند و به من خبر دادند ارتشی را تحت عنوان “ارتش آزاد سوریه” تشکیل داده‌اند. من خود شاهد زاده شدن و آغاز این جنگ بودم و پس از سه ماه از آن دیدار، جنگ در سوریه عملا آغاز شد.

 

دیپلمات اسبق آمریکایی: ایالات متحده به خطرناک‌ترین لحظه در تاریخ خود نزدیک شده است

 

یک دیپلمات اسبق آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده در حال حاضر شاهد خطرناک‌ترین لحظه خود در تاریخ جدیدش است.

 

به نقل از النشره، ریچارد هاس، دیپلمات اسبق آمریکایی گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر مصمم است از لحاظ سیاسی جنگ‌هایی را در سه جبهه به طور همزمان آغاز کند.

 

وی افزود: یکی از این جنگ‌ها علیه باب مولر، دادستان ویژه و دیگری علیه اقتصاد چین و شرکای تجاری دیگرش و در نهایت جنگ سوم علیه ایران و کره شمالی است که جنگ آخر خطرناک‌ترین لحظه در تاریخ معاصر آمریکا است.
ایسنا

تظاهرات صدها هزار نفری علیه قوانین مالکیت سلاح در آمریکا

شش هفته پس از حمله مسلحانه به دبیرستانی در پارکلند با ۱۷ کشته صدای اعتراض مخالفان قوانین سلاح در آمریکا بلندتر شده است. به دعوت دانش‌آموزان صدها هزار نفر در سراسر جهان دردفاع از لزوم تغییر این قوانین دست به تظاهرات زدند.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

بولتون از هم اکنون شکست خورده است

تارنمای خبری آمریکایی ‘هیل’ در تحلیلی پیرامون انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا از سوی دونالد ترامپ تیتر زد: جان بولتون در انجام ماموریت خود ناتوان است و از هم اکنون به این ناتوانی آگاه است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عراق, کره شمالی

عربستان در دعوی قضایی ۱۱ سپتامبر، ایران را شریک جرم کرد

الجزیره با استناد به اسناد دادگاهی گزارش داده وکلای عربستان در پرونده رسیدگی به نقش عربستان سعودی در حملات ۱۱ سپتامبر تهران را به نقش‌آفرینی در این حملات متهم کرده و خواستار رسیدگی به آن شده‌اند.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی

مجلس نمایندگان؛ هیچ هماهنگی و توطئه‌ای میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه وجود نداشته

کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا به گزارش نهایی‌اش درخصوص مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی رای مثبت داد؛ اقدامی که تحقیقات این کمیته را پایان می‌بخشد و تائیدیه نهایی را به نتیجه‌گیری جمهوری‌خواهان مبنی بر اینکه هیچ هماهنگی و توطئه‌ای میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه وجود نداشته، می‌دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه