وزیر خارجه آلمان: «اروپای متحد» باید پاسخی به سیاستِ «اول آمریکا» باشد

به گزارش خبرگزاری رویترز، «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه گفت که قاره اروپا در پاسخ به سیاستِ «اول آمریکا» دونالد ترامپ در حوزه تشدید امنیت مرزها، سیاست‌های حمایت‌گرانه اقتصادی و دیپلماسی یکجانبه، باید با ایجاد یک «اروپای متحد» پاسخ دهد.

 

وی همچنین گفت که از دموکرات‌های آمریکا – که در انتخابات میان دوره ای ششم نوامبر کنترل مجلس نمایندگان آمریکا را در دست گرفتند- انتظار دارد که از این قدرت نوظهور برای تأثیرگذاری بیشتر بر سیاست‌های ترامپ بهره گیرند.

 

وزیر امور خارجه آلمان در ادامه افزود: «خواهیم دید که این [پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا] تا چه اندازه اثرگذار است. ما امیدواریم که این همکاری سودمند بوده و به نتایج سازنده‌ای در عرصه سیاست بین‌المللی منتهی شود».

 

در انتخابات میان دوره ای روز گذشته، هرچند دموکرات‌ها توانستند اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان آمریکا را به خود اختصاص دهند؛ اما در سنا این جمهوریخواهان بودند که پیروزی خود را رقم زدند.

 

در این انتخابات، ایالت های فلوریدا و تگزاس شاهد رقابت نزدیک دو حزب اصلی آمریکا بودند. در ایالت فلوریدا نامزدهای جمهوریخواه برای تصدی پست فرمانداری و کرسی سنا در رقابتی شانه به شانه رقبای دموکرات خود را پشت سرگذاشتند. در تگزاس نیز سناتور جمهوری‌خواه «تد کروز» با اختلاف کمی از رقیب دموکرات خود یعنی «بتو آرورک» اکثریت آراء را کسب کرد. در یکی دیگر از حساس‌ترین رقابت‌ها در ایالت ایندیانا، سناتور دموکرات «جو دانالی» از رقیب جمهوری‌خواه خود شکست خورد.

مهر

رییس‌جمهور فرانسه تشکیل «ارتش اروپا» را خواستار شد

به گزارش روز سه شنبه روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، مکرون در مصاحبه با «رادیو اروپا یک» فرانسه گفت: ما باید از خود در مقابل چین، روسیه و حتی آمریکا حفاظت کنیم.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, جهان, چین, خبر, روسیه, ژئوپلیتیک, فرانسه, کانادا

تحویل جنگنده اف ۳۵ به ترکیه از سال آینده آغاز می‌شود

پس از لغو تحریم‌های متقابل آمریکا و ترکیه و رفع تنش سیاسی بین این دو کشور٬ انتظار می‌رود در نیمه نخست ماه جاری میلادی معضلات مرتبط با تحویل هواپیمای اف ۳۵ به ترکیه حل شود.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, ناتو

دادگاه عالی هند درباره خرید جنگنده از فرانسه از دولت توضیح خواست

دادگاه عالی هند در اقدامی کم سابقه از دولت این کشور درخواست کرد که ظرف مدت 10 روز توضیحات لازم در خصوص قیمت گذاری جنگنده های رافائل و خصوصیات آنها را به این دادگاه ارائه دهد.

ادامه »

اقتصادی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه, فساد, هندوستان