ما قتل عام مبارزان کرد سوریه از سوی ارتش ترکیه را محکوم می‌کنیم!

رسانه‌های جهان، یکشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۶ / ۱۸ مارس ۲۰۱۸، از سقوط شهر عفرین به‌دست واحدهای ارتش ترکیه و “ارتش آزاد سوریه” گزارش دادند. ارتش ترکیه نزدیک به دو ماه است که موضع‌های “نیروهای دموکراتیک سوریه”، حزبی که کُردهای سوریه در آن‌ها فعال‌اند، را هدف حمله‌های نظامی همه‌جانبه نیروی هوایی پیشرفته و واحدهای نظامی خود

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, سوریه

اردوغان: به منبج، عین‌العرب، قامشلی در سوریه و سنجار در عراق می‌رویم

رئیس جمهوری ترکیه گفت‌، نیروهای کشورش حملات خود را علیه یگان‌های مدافع خلق کرد در سراسر مرز ترکیه با سوریه افزایش می‌دهند و اگر لازم باشد آن را به مناطق شمالی عراق نیز بسط خواهند داد.   به‌ گزارش ‌رویترز، نیروهای ترکیه‌ای و متحدان آنها (شورشیان ارتش آزاد سوریه) روز یکشنبه به “عفرین” واقع در

ادامه »

ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, عراق

اردوغان: کنترل کامل شهر عفرین در اختیار نیروهای ارتش ترکیه قرار گرفت

در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه که وابسته به مخالفان است، اعلام کرد، نیروهای ترکیه و شورشیان ارتش آزاد سوریه وارد شهر عفرین شده‌اند،‌ رئیس جمهوری ترکیه نیز تاکید کرد، از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یکشنبه، “به طور کامل” شهر عفرین تحت کنترل نیروهای ترکیه درآمده است.   به گزارش شبکه خبری الجزیره، رجب

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه: آمریکا در تدارک حمله موشکی به سوریه است

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که تحرکات گروه‌های نظامی آموزش‌دیده توسط آمریکا با استفاده از سلاح‌های شیمیایی به‌دنبال بهانه‌ای برای حمله آمریکا به‌سوریه هستند و مسکو اقدامات پیشگیرانه مرتبط را در این خصوص انجام می‌دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه

وزارت دفاع روسیه: ۲۱۰ سلاح تولید روسیه را در سوریه آزمایش کرده‌ایم

خبرگزاری ایتارتاس، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: روسیه ۲۱۰ نوع از تسلیحات خود را در سوریه آزمایش کرده است و در طول این دوران نیروهای مسلح روسیه تجربه‌های خوبی به دست آورده‌اند.

 

وی ادامه داد: من مطمئن هستم که در آینده کسانی که از این تسلیحات استفاده کنند جانشان ایمن خواهد بود.

 

همچنین سرگئی شمزوف، مدیرعامل هولدینگ دولتی “روس تک” اعلام کرد: بسیاری از تسلیحات روسیه از مشابه خود ساخت اروپا و آمریکا بهتر است.

 

روسیه موشک جدید «خنجر» را که ده برابر صوت سرعت دارد با موفقیت آزمایش کرد

 

به گزارش رادیو فرانسه: روسیه یک موشک مافوق صوت و بسیار پیشرفته خود را که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اخیراً از آن به عنوان یکی از سلاح های پیشرفته جدید و غیر قابل رهیگری روسیه نام برده بود، با موفقیت آزمایش کرده است. این موشک مافوق صوت که «کینژال» یا «خنجر» نامیده می شود، از یک فرودگاه در جنوب غربی روسیه توسط یک جت جنگندۀ میگ ۳١ نیروی هوایی پرتاپ شد و توانست با موفقیت به هدف از پیش تعیین شده اصابت کند.

 

وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای هوا و فضای این کشور روز یکشنبه ١١ مارس یک سیستم موشکی مافوق صوت را با موفقیت آزمایش کرده است. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که موشک مافوق صوت «خنجر» که یک موشک هوایی با درجه دقت بسیار بسیار بالا است، برای تخریب اهداف زمینی و دریایی طراحی شده است. وزارت دفاع روسیه اطمینان داده است «خنجر» یک موشک منحصر به فرد در جهان است.

 

وزارت دفاع روسیه ویدئویی از لحظه شلیک این موشک از هواپیمای میگ ۳١ منتشر کرده است. برای حمل این موشک، در جنگنده های میگ ۳١ تغییرات قابل توجهی صورت گرفته است.

 

یادآور می شویم که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به هنگام سخنرانی سالانه خود در مقابل پارلمان روسیه در روز اول ماه مارس اطمینان داد که سرعت موشک «کینژال» یا «خنجر» ده برابرسرعت صوت است و این موشک قادر به خنثی کردن تمامی سامانه های دفاع ضد موشکی موجود در جهان است. او در جریان این سخنرانی موشک کینژال را یک «سلاح ایده آل» توصیف کرد و افزود که این موشک نمونه‌ای از سلاح‌های جدید و شکست ناپذیر روسیه است. پوتین تأکید کرد که موشکهای هسته‌ای مافوق صوت روسیه می‌توانند با سیستم‌های دفاع موشکی پنتاگون مقابله کنند.

 

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که آزمایش این موشک کاملا مطابق با برنامه پیش رفته است و برای موفقیت در این پروژه از ابتدای سال جاری میلادی بیش از ۲۵۰ پرواز انجام شده است و خدمه این سیستم جدید موشکی در شرایط آب و هوایی متفاوت در طول شبانه روز آموزش دیده‌اند.

روزنامه روس: اوضاع سوریه در جهت تامین منافع آمریکا و اسرائیل پیش نمی‌رود

آمریکا با از دست دادن حمایت نیروهای کرد و عدم اطمینان به شبه نظامیان شیعه عراقی، در شرایط دشواری قرار گرفته و ممکن است کنترل بر مناطق شرقی سوریه را از دست بدهد، در حالی‌که این وضعیت به نفع روسیه خواهد بود.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه

روزنامه استار؛ ارتباط نزدیک آمریکا با گروه‌های تروریستی بار دیگر آشکار شد

روزنامه استار در گزارشی مدعی شد که نیروهای ارتش ترکیه با تصرف منطقه راجوی عفرین، تصاویر ستیزه‌جویان خارجی از جمله آمریکایی را در صفوف نیروهای یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ. گ) را در تونل‌های منطقه «کل تپه» پیدا کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

ارتش سوریه «دوما و حرستا» در غوطه شرقی دمشق را محاصره کرد

به گزارش روسیا الیوم، ارتش سوریه امروز شنبه، عملیات نظامی خود در غوطه شرقی دمشق را ادامه داد تا جایی که در بیشتر مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح پیشروی کرد.   خبرگزاری رویترز نیز به نقل از فعالان مخالف در دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای دولتی سوریه بعد از پیشرفت میدانی و پس

ادامه »

جهان, خبر, سوریه