وزارت خارجه روسیه: بیش از دو هزار تروریست به اروپا بازگشته‌اند

معاون وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که اروپا با چالش بزرگی در زمینه تروریسم بین‌المللی مواجه است چرا که دو هزار جنگجو پس از شکست داعش در سوریه و عراق به اروپا بازگشته‌اند.

 

اولگ سیرومولوتف در گفت وگو با خبرگزاری دولتی تاس با بیان این مطلب افزود: هیچ یک از کشورهای جهان از جمله آمریکا، اعضای اتحادیه اروپا و کشورهای مرفه در آسیا از شر تروریسم بین‌المللی در امان نیستند.

 

به اعتقاد وی، تروریسم بین‌المللی به یک مشکل فراگیر تبدیل شده است و افزایش اقدامات تروریستی درنقاط جهان گواهی بر این واقعیت است.

 

گفتنی است، سوریه از اسفند ماه ۱۳۸۹ درگیر بحران ناشی از حمایت برخی از همسایگان این کشور، اعراب و کشورهای غربی از تروریسم در این کشور است.

 

اکنون شمال غربی سوریه شاهد اقدامات تروریستی است و دولت سوریه اراده کرده است تا همه خاک این کشور را مانند بقیه مناطق از دست تروریست‌ها خارج کند.

 

دخالت برخی کشورهای همسایه و غربی در ارتباط با اوضاع در شمال سوریه مانع از اجرایی شدن تصمیم دمشق برای آزادی استان‌های کردنشین و ادلب است.
ایرنا

«اروپا نمی‌تواند برجام را حفظ کند اما سکوت می‌کند»

اتحادیه اروپا چشم‌اندازی برای حفظ برجام ندارد ولی در این باره سکوت می‌کند. این را گزارشگر تلویزیون آلمان در بروکسل می‌گوید. به نظر او تلاش‌های اروپا در برابر قدرت ایالات متحده آمریکا به احتمال قوی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, انگلستان, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, فرانسه