ورود کامیون‌های حامل تجهیزات ارتش آمریکا از عراق به سوریه

۲۰ دستگاه کامیون حامل جنگ افزار و ادوات نظامی ارتش آمریکا از طریق مرز عراق وارد خاک سوریه شد.

 

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، تلویزیون سوریه روز شنبه در فیسبوک خود افزود: کامیون های نظامیان آمریکایی حامل کمک های لجستیکی بود و از عراق وارد استان الحسکه شد.

 

چند روز پیش نیز ۶۰ دستگاه خودروی نظامی، جنگ افزار و کامیون متعلق به نیروهای آمریکایی در منطقه رمیلان نزدیک میدان‌های نفتی مستقر شدند. این در حالی است که نیروهای آمریکایی قبلا پایگاه های خود را در حومه شمالی استان الرقه و حومه غربی استان الحسکه ترک کرده بودند.

 

بر اساس این گزارش در روزهای اخیر همچنین ستونی از ارتش آمریکا شامل ۲۰ خودرو، ادوات نظامی و تریلرهای حامل ماشین های چهار دیفرانسیل و نیز کامیون های سوخت متعلق به نیروهای آمریکایی با عبور از شهر الحسکه راهی جنوب جاده الشدادی- دیرالزور شدند.

 

ارتش آمریکا پیش از آغاز عملیات «چشمه صلح» از سوی ارتش ترکیه در شمال سوریه، چند نوبت اقدام به خارج کردن و بازگرداندن نیروها و تجهیزات خود کرد تا جایی که این نیروها در شماری از پایگاه هایی که از آنها عقب نشینی کرده بودند، مانند پایگاه «قسرک» در حومه الحسکه و «صرین» در حومه حلب و «الجلبیه» در حومه الرقه مستقر شدند.

 

این در حالی است که ارتش ترکیه پیشتر با حمله به شمال سوریه، کنترل شهر تل ابیض را در قالب عملیات “چشمه صلح” به دست گرفت.

 

ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز و به خاک این کشور تجاوز کرد.

 

یکی از اهداف ادعایی ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است.

ایرنا

با وجود استعفای نخست‌وزیر اعتراض‌ها در عراق ادامه دارد

عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق رسما استعفانامه خود را تقدیم رئیس پارلمان این کشور کرد. اما اعتراضات در عراق با وجود استعفای نخست وزیر این کشور ادامه دارد. استان‌های سنی‌نشین عراق نیز به معترضین پیوسته‌اند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

پوتین: کُردهای سوری به پلیس نظامی روسیه کمک می‌کنند

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد کردهای سوری نه تنها رفتار مناسبی با پلیس نظامی روسیه دارند، بلکه بخشی از دستاوردها در امتداد مرزهای سوریه-ترکیه نیز مرهون حمایت آنها است.

ادامه »

ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه

تلویزیون اسرائیل: نتانیاهو خطری برای تل‌آویو است

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل امروز (شنبه) اعلام کرد، نخست وزیر این رژیم به خطری برای تل آویو تبدیل شده است و احتمال دارد وجهه خارجی اسرائیل را خدشه‌دار کند، چرا که برای باقی ماندن در قدرت، آماده است حزب لیکود را قربانی کند.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, خبر رسانی