مقابله با همه‌گیری کورونا نیاز به شفافیت و تلاش جمعی دارد

بار دیگر میهن ما و مردم ایران با مصیبت دیگری روبرو شدند. این بار ویروسی خطرناک به نام کووید-۱۹ (که اشاره به کورونا، ویروس، بیماری، و ۲۰۱۹ دارد) به جان مردم افتاده است.

ادامه »

امریکا, ایتالیا, ایران, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, کانادا, کره جنوبی, نیوزلند

درگیری فیزیکی در پارلمان ترکیه در پی اعتراض به سیاست‌های اردوغان در سوریه

پارلمان ترکیه در پی اعتراض یکی از قانونگذاران به سیاست‌های رجب طیب اردوغان در سوریه، شاهد درگیری فیزیکی و کتک‌کاری نمایندگان حزب حاکم و اپوزیسیون بود.

ادامه »

ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سوریه, ویدیو

کشته و زخمی‌شدن ده‌ها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه در ادلب

منابع وابسته به مخالفان سوری از کشته و زخمی شدن دهها نظامی ترکیه در حملات ارتش سوریه به آنها در استان ادلب خبر دادند.

ادامه »

اروپا, المان, انگلستان, پناهجویی, ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, فنلاند

ورود کامیون‌های حامل تجهیزات ارتش آمریکا از عراق به سوریه

۲۰ دستگاه کامیون حامل جنگ افزار و ادوات نظامی ارتش آمریکا از طریق مرز عراق وارد خاک سوریه شد.

 

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، تلویزیون سوریه روز شنبه در فیسبوک خود افزود: کامیون های نظامیان آمریکایی حامل کمک های لجستیکی بود و از عراق وارد استان الحسکه شد.

 

چند روز پیش نیز ۶۰ دستگاه خودروی نظامی، جنگ افزار و کامیون متعلق به نیروهای آمریکایی در منطقه رمیلان نزدیک میدان‌های نفتی مستقر شدند. این در حالی است که نیروهای آمریکایی قبلا پایگاه های خود را در حومه شمالی استان الرقه و حومه غربی استان الحسکه ترک کرده بودند.

 

بر اساس این گزارش در روزهای اخیر همچنین ستونی از ارتش آمریکا شامل ۲۰ خودرو، ادوات نظامی و تریلرهای حامل ماشین های چهار دیفرانسیل و نیز کامیون های سوخت متعلق به نیروهای آمریکایی با عبور از شهر الحسکه راهی جنوب جاده الشدادی- دیرالزور شدند.

 

ارتش آمریکا پیش از آغاز عملیات «چشمه صلح» از سوی ارتش ترکیه در شمال سوریه، چند نوبت اقدام به خارج کردن و بازگرداندن نیروها و تجهیزات خود کرد تا جایی که این نیروها در شماری از پایگاه هایی که از آنها عقب نشینی کرده بودند، مانند پایگاه «قسرک» در حومه الحسکه و «صرین» در حومه حلب و «الجلبیه» در حومه الرقه مستقر شدند.

 

این در حالی است که ارتش ترکیه پیشتر با حمله به شمال سوریه، کنترل شهر تل ابیض را در قالب عملیات “چشمه صلح” به دست گرفت.

 

ترکیه در ۲۵ مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه آغاز و به خاک این کشور تجاوز کرد.

 

یکی از اهداف ادعایی ترکیه از این عملیات نظامی ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه در حدفاصل شهرهای راس العین و تل ابیض به طول ۱۲۰ کیلومتر و عمق ۳۰ کیلومتری از مرزهای ترکیه است.

ایرنا

کوربین: مداخله‌های نظامی انگلیس به تروریسم دامن زده است

رهبر حزب کارگر بریتانیا امروز (یکشنبه) تاکید می‌کند، مداخلات نظامی مکرر کشورش به جای حل مشکل تروریسم آن را تشدید کرده است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, تروریسم, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال افریقا, غرب اروپا

ایندیپندنت؛ پاکسازی قومیتی، واقعیت “منطقه امن” ترکیه در سوریه

“حمله ترکیه به شمال سوریه باعث تغییر بافت جمعیتی شده است و بسیاری نگرانند که این وضعیت دائمی شود؛ پاکسازی قومیتی به واقعیتی در منطقه امن ترکیه در سوریه تبدیل شده است.”

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سوریه

با وجود استعفای نخست‌وزیر اعتراض‌ها در عراق ادامه دارد

عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق رسما استعفانامه خود را تقدیم رئیس پارلمان این کشور کرد. اما اعتراضات در عراق با وجود استعفای نخست وزیر این کشور ادامه دارد. استان‌های سنی‌نشین عراق نیز به معترضین پیوسته‌اند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

پوتین: کُردهای سوری به پلیس نظامی روسیه کمک می‌کنند

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد کردهای سوری نه تنها رفتار مناسبی با پلیس نظامی روسیه دارند، بلکه بخشی از دستاوردها در امتداد مرزهای سوریه-ترکیه نیز مرهون حمایت آنها است.

ادامه »

ترکیه, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه