زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

پاسخ ریاست‌جمهوری ترکیه به هشدار ترامپ در باره نابود‌کردن اقتصاد ترکیه

ریاست‌جمهوری ترکیه در واکنش به هشدار دونالد ترامپ به این کشور مبنی بر اینکه اگر دست به حمله علیه کردهای سوریه بزند اقتصاد ترکیه را نابود می‌کند،‌ اعلام کرد: از ترامپ و آمریکا انتظار داریم به “شراکت استراتژیک”مان احترام بگذارد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا

عطوان: دروغ‌های پمپئو چهره زشت آمریکا را زیبا نمی‌کند

تحلیلگر روزنامه «رأی الیوم» در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا در مصر، نوشت: سخنان «مایک پمپو» مملو از ادعاهای بی‌پایه و اساس بود و ملت‌های خاورمیانه فراموش نمی‌کنند که دلارهای آمریکا در سال‌های گذشته صرف کشتار، ویرانی و ایجاد آشوب‌ها در منطقه شده و چهره زشت واشنگتن با این دروغ‌ها زیبا نخواهد شد.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امارات, امریکا, ایران, خاورمیانه, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, قطر, لبنان, لیبی, یمن

ورود نیروهای ویژه فرانسه به شمال شرق سوریه

به گزارش آناتولی، منابع محلی اعلام کردند که سربازان فرانسوی با خودروهای زرهی در حال گشت‌زنی مشترک با آمریکایی‌ها در شهرهای منبج، الرقه و برخی از مناطق دیرالزور هستند و جنگجویان کرد نیز این نظامیان را همراهی می‌کنند.

 

این منابع خاطرنشان کردند، فرماندهان شبه‌نظامیان کرد دو نشست‌ با سربازان فرانسوی در شهر منبج تشکیل دادند و تجهیز کردها به تسلیحات و مهمات نظامی انجام شده است.

 

بیش از ۷۰ نفر از نیروهای ویژه فرانسه در پنج منطقه در شمال سوریه در چارچوب ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش، حضور دارند که بیشتر در تپه «مشتی النور» در جنوب شهر عین‌العرب و در ناحیه «صرین»، شهرک «عین‌عیسی» و روستای «خراب العاشق» مستقر هستند.

 

از سوی دیگر، خبرگزاری «آکی» ایتالیا به نقل از شاهدان عینی، از ورود یگان‌های ویژه نظامی فرانسه در روز پنجشنبه گذشته به پایگاه آمریکایی «الرمیلان» در حومه الحسکه، خبر داد.

 

به نوشته آکی، پاریس و واشنگتن توافق کردند که در مرحله بعدی نیروهای فرانسوی در شمال سوریه حضوری قوی داشته باشند

 

در همین راستا، یک منبع وابسته به «نیروهای دموکراتیک سوریه» فاش کرد که تجهیزات نظامی فرانسه، هفته گذشته و در پی تهدیدهای ترکیه برای ورود به مناطق تحت نفوذ ائتلاف آمریکایی، به شمال سوریه منتقل شد.

 

این منبع که نخواست نامش فاش شود، تصریح کرد که تجهیزات نظامی گسترده فرانسه طی هفته گذشته به شهرهای منبج و عین‌العرب ارسال شد.

 

این منبع گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر تصمیم ائتلاف بین‌المللی برای عقب‌نشینی از شمال سوریه را رد کرد.

 

«جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا، پنجشنبه گذشته اعلام کرده بود که فرانسه شماری از نیروهای ویژه‌اش را طی دو هفته گذشته به سوریه اعزام کرده است تا حضور نظامی نیروهای آمریکایی در شمال شرق سوریه تقویت شود.
ایلنا

روسیه و چین صحنه سازی شیمیایی در سوریه را محکوم کردند

نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه با نماینده ویژه چین در امور سوریه دیدار کرد و دو طرف بار دیگر حمله شیمیایی در سوریه را صحنه سازی با هدف فراهم آوردن شرایط حمله به این کشور بدون مجوز شورای امنیت دانستند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

روسیه: ما بار دیگر اجازه اقدام نظامی امریکا علیه سوریه را نخواهیم داد

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، غسان عبید، نماینده سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی در کنفرانس خبر در مقر سازمان گفت، ارائه شهود دروغین بودن ادعاهای کشورهای غربی و کذب آنها درباره ادعاهای استفاده از سلاح‌ شیمیایی در دوما را برملا می‌کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, هلند