واکنش پکن به بازگرداندن کوبا به فهرست حامیان تروریسم در وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه، گفت، پکن به شدت مخالف افزودن نام کوبا به فهرست سیاه کشورهای حامی تروریسم از سوی آمریکاست و این اقدام، نشان دهنده فشار سیاسی بر هاوانا محسوب می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اخیرا، وزارت خارجه آمریکا نام کوبا را بار دیگر در فهرست کشورهای حامی تروریسم بین‌المللی قرار داد.

 

این اقدام صادرات دفاعی را به کوبا ممنوع می‌کند و شامل محدودیت‌هایی بر تجارت و کمک‌ها به این کشور می‌شود.

 

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: پکن همیشه حامی مقابله با تروریسم بین المللی بوده اما با فشار سیاسی آمریکا و وضع تحریم‌ها علیه کوبا با بهانه مقابله با تروریسم مخالف است.

 

وی افزود: استراتژی عادی سازی روابط بین آمریکا و کوبا که از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده مطرح شد از سوی دولت ترامپ لغو شد. این استراتژی برای دو کشور منفعت داشت و می‌توانست به ثبات در آمریکای لاتین منجر شود.

رئیس انستیتو پاستور ؛ صنعت تولید واکسن کوبا بسیار پیشرفته است

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: کوبا یکی از معدود کشورهایی است که صنعت تولید واکسن آن بسیار پیشرفته است و در سال‌های قبل نیز تنها کشوری بوده که فناوری تولید واکسن را به ایران انتقال داده است.

ادامه »

اجتماعی, امریکای لاتین, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, دانش, کوبا

بازتاب جهانی صدمین سالگرد تأسیس حزب کمونیست چین

نگاه جهان هرچه بیشتر به چین دوخته شده و به تلاش‌های بی‌پایان حزب کمونیست چین برای ایجاد سعادت برای مردم، تحقق رستاخیز ملت و همچنین ایجاد هماهنگی برای جهان توجه می‌کند

ادامه »

ارژانتین, اروپا, افریقا, اقتصادی, امریکای لاتین, انگلستان, پاکستان, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سوسیالیسم, شرق آسیا, مصر

کوبا با رد ادعای آمریکا: هاوانا خود قربانی تروریسم واشنگتن است

کوبا اقدام آمریکا برای گنجاندن نام این کشور در فهرست حامیان تروریسم را «فرصت‌طلبی سیاسی» توصیف و با ردّ قاطعانه این ادعاها اعلام کرد که هاوانا، خود سال‌ها قربانی تروریسم واشنگتن بوده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحلیل, تروریسم, جهان, حقوق بشر, کوبا