واکنش ایران به حوادث اخیر در دریای عمان

سخنگوی وزارت امور خارجه حوادث روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت، برای چند کشتی در دریای عمان را نگران کننده و تاسف بار دانست و خواهان روشن شدن ابعاد دقیق این حادثه شد.

 

سید عباس موسوی با اشاره به تاثیر منفی این حوادث بر سلامت کشتیرانی و امنیت عبور و مرور دریایی نسبت به هرگونه دسیسه از سوی بدخواهان جهت برهم زدن ثبات و امنیت در منطقه هشدار داد و خواهان هوشیاری کشورهای منطقه نسبت به هرگونه ماجراجویی از سوی عوامل خارجی شد.

 

واکنش شورای همکاری خلیج‌فارس به حمله به کشتی‌های تجاری در نزدیکی آب‌های امارات

 

شورای همکاری کشورهای خلیج‌فارس عملیات خرابکارانه‌ای را که عصر روز گذشته یکشنبه، کشتی‌های تجاری در نزدیکی آب‌های منطقه‌ای امارات متحده عربی را مورد هدف قرار داد،‌ محکوم کرد.

 

به گزارش روسیا الیوم،‌ «عبداللطیف الزیانی»، ‌دبیر کل شورای همکاری کشورهای خلیج (فارس) ‌با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «این فعالیت‌های غیر مسئولانه باعث افزایش جنگ و تنش در منطقه و آسیب بزرگ به منافع ملت‌های آن می‌شود».

 

وزارت خارجه امارات عصر روز گذشته اعلام کرد که چهار کشتی تجاری در نزدیکی آب‌های منطقه‌ای این کشور مورد تعرض عملیات خرابکارانه گرفتند اما هیچ خسارت جانی به آنها وارد نشد.

 

امارات جزئیات بیشتری درباره ماهیت این عملیات خرابکارانه، عاملان و اهداف آن ارائه نداده است.

ایلنا

تقویت آرایش نظامی آمریکا در خلیج فارس

هفته پیش به برنامه‌ریزان نظامی آمریکایی دستور داده شد که در صورت وقوع یک درگیری نظامی با ایران، برای احتمال یک استقرار بزرگ در منطقه آماده شوند. چنین طرح‌هایی بسیار فراتر از اقدامات حساب‌شده‌ای است که پنتاگون در هفته پیش انجام داد.

ادامه »

اسراییل, امارات, امریکا, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, عربستان سعودی

لوفیگارو: هدف ترامپ هراس افکنی در خلیج فارس است

سفیر پیشین فرانسه با اشاره به افزایش تنش میان تهران و واشنگتن پس از اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به آبهای خلیج فارس، تاکید کرد که هدف رئیس جمهوری آمریکا از این گونه اقدامات هراس افکنی در منطقه است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خاورمیانه, فرانسه, مقاله

واكنش‌ها به تهدید اخراج مهاجران افغان از ایران!

سخنان عباس عراقچی درباره احتمال اخراج مهاجران افغانستانی از ایران، با واکنش‌ دولت افغانستان مواجه شد و کابل از ایران خواست در قبال مهاجران افغانستانی مسئولانه عمل کند. سیاستمداران افغانستان هم در این باره اظهار نظر کردند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, ایران, جنوب آسیا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر

روسیه با هشدار به آمریکا تحریم بخش فلزات ایران را محکوم کرد

وزارت امور خارجه روسیه ساعاتی پس از نشست شورای امنیت این کشور به ریاست ولادیمیر پوتین با انتشار بیانیه‌ای ضمن هشدار شدید به آمریکا در خصوص اقدامات خصمانه علیه ایران، تحریم بخش فلزات ایران را به شدت محکوم کرد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی