آخرین روز نشست حمایت از بازسازی عراق در کویت با ارائه کمک‌های چندین میلیارد دلاری

امیر کویت امروز (چهارشنبه) با اشاره به همکاری جامعه جهانی و بانک جهانی بابت بازسازی‌ها در عراق از اختصاص مبلغ دو میلیارد دلار به این مساله خبر داد.

ادامه »

آلمان, اتحادیه اروپا, اقتصادی, امارات, ترکیه, جهان, خبر, عراق, عربستان سعودی, کویت

اعترافات سردار رحیم صفوی: آمارهای اقتصادی کشور غیرواقعی است

رادیو فرانسه؛ سردار پاسدار یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر حکومت اسلامی ایران در امور نظامی، در گفتگویی با سیمای جمهوری اسلامی ایران گفته است که بعد از پایان جنگ هشت ساله با عراق چهار دولت در ایران روی کار آمده که هر کدام شان شکاف و فاصله میان وعده های داده شده به مردم

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر

واکنش آمریکا به خط لوله گازی نورد استریم ۲ بین روسیه و آلمان

به گزارش رویترز، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز شنبه در سخنانی گفت: ایالات متحده خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 بین روسیه و آلمان را یک تهدید برای امنیت انرژی اروپا می داند.

 

لهستان، اوکراین و کشورهای بالتیک نگران آن هستند که این خط لوله انتقال گاز موجب افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه شود و میلیاردها دلار درآمد گازی را در اختیار مسکو قرار دهد.

 

تیلرسون در سخنانی در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه لهستان در شهر ورشو گفت: آمریکا نیز مثل لهستان مخالف پروژه خط لوله نورد استریم 2 است. ما این پروژه را به ضرر امنیت و ثبات انرژی کل اروپا می دانیم. مخالفت ما بر اساس منافع راهبردی مشترک و دوجانبه با اروپا است.

 

آمریکا پیش از این شرکت های روسی را به بهانه دخالت مسکو در بحران شرق اوکراین تحریم کرده است. لهستان که از سال 2004 میلادی به اتحادیه اروپا ملحق شده است، روسیه را بزرگترین تهدید بالقوه علیه خود می داند، به خصوص پس از اقدام روسیه در ملحق کردن شبه جزیره کریمه به خاک خود در مارس 2014 میلادی.

 

علی رغم نگرانی های اعلام شده از سوی کشورهای بالتیک ، آلمان و اتریش بیشتر بر روی منافع تجاری این پروژه و دسترسی به گاز ارزان قیمت تمرکز دارند.

 

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان در این باره تاکید کرد: هرگونه زیر ساخت گازی بیشتر می تواند موجب افزایش امنیت عرضه انرژی در اروپا شود. موضع برلین این است که پروژه نورد استریم 2 یک قرارداد تجاری است که باید مطابق با قوانین مربوط باشد.
تسنیم

نقد و بررسی بودجهٔ ویرانگر، ضدِ ملی و ضدِ مردمی سال ۱۳۹۷

نقد بودجهٔ ویرانگر سال ۹۷، بدون نقدوبررسی صندوق توسعهٔ ملی [بخوان: صندوق توسعهٔ کلان‌سرمایه‌داری]، بدون نقدوبررسی بودجهٔ شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسه‌های وابسته به دولت و بدون نقدوبررسی بازپرداختِ بهره‌ها و اقساط وام‌های خارجی و داخلی، ناقص و نارسا خواهد بود. زیرا مطابق رویهٔ سال‌های گذشته، مبلغ عظیم- حدود یک‌سوم- از درآمدهای ارزی کشور و رقم

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, مقاله

انتقاد سندرز از‌ نظام اقتصاد جهانی: شش فرد ثروتمند دنیا به‌اندازه ۳.۷ میلیارد تن، دارایی دارند

سناتور سرشناس امریکایی در پیامی در واکنش به نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس، از نظام اقتصادی فعلی جهان انتقاد کرد.   برنی سندرز در توییتر خود نوشت: در حالی که دونالد ترامپ و دیگر “اساتید جهان” در داووس گرد هم آمده‌اند، شش فرد ثروتمند دنیا به اندازه نیمه فقیر کل جمعیت جهان یعنی

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, خبر

با افت ذخایر آمریکا و سقوط دلار؛ قیمت نفت خام برنت برای اولین بار پس از ۲۰۱۴ به ۷۱ دلار رسید

به گزارش رویترز، روز پنج‌شنبه درحالی که قیمت دلار همچنان در حال افت است و میزان ذخایر انبارهای نفت آمریکا با کاهش تولیدات اوپک و روسیه، برای دهمین هفته متوالی تقلیل یافت، قیمت نفت برنت برای اولین بار پس از ۲۰۱۴ به ۷۱ دلار برای هر بشکه رسید.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, جهان, خبر, روسیه, نروژ