در حملات یک مرد مسلح به چاقو به رهگذران در پاریس یک تن کشته و چهار نفر زخمی شدند

یک فرد مهاجم مسلح به چاقو در قلب پاریس یک نفر را کشت و چهار نفر را زخمی کرد. حال دو تن از مجروحان وخیم است. فرد مهاجم با شلیک پلیس کشته شد. داعش مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت.

ادامه »

تروریسم, جهان, خبر, فرانسه

نماینده پارلمان افغانستان: ارگ ریاست‌جمهوری و برخی کشورهای غربی از داعش حمایت می‌کنند

«امان‌الله پیمان» نماینده ولایت بدخشان در پارلمان افغانستان در اظهاراتی، ارگ ریاست جمهوری این کشور و برخی کشورهای غربی را به حمایت از گروه تروریستی داعش و دیگر گروه‌های مسلح متهم کرد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, تروریسم, جهان, چین, خبر, روسیه

وزارت خارجه روسیه: حمایت مالی ترکیه برای ترور پوتین

وزارت خارجه روسیه از ناکام ماندن حملات تروریستی، که از سوی ترکیه پشتیبانی مالی می‌‌شد، برای هدف قرار دادن جشن‌های «روز پیروزی» در مسکو که با حضور رئیس‌جمهوری روسیه برگزار شد، خبر داد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

حمایت مستقیم آمریکا از اقدامات یک گروه تروریستی در پاکستان

یک مسئول عالی رتبه وزارت خارجه پاکستان فاش کرد آمریکا به طرز مشکوکی از گروه تروریستی جماعت الاحرار حمایت کرده و مانع قرار گرفتن این گروه در لیست سیاه این شورای امنیت سازمان ملل شد.

ادامه »

امریکا, پاکستان, تروریسم, جهان, خبر

داعش و اندیشه خلافت خراسان در افغانستان

شکست گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه ، وجود فضا و زمینه مناسب برای حضور در افغانستان سبب شده است تا این کشور را محل مناسبی برای فعالیت و خودنمایی خود برگزیند.

ادامه »

اسیای مرکزی, افغانستان, پاکستان, تروریسم, جهان, چک, سوریه, عراق

وال استریت ژورنال: القاعده به خطرناکی داعش است

نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: درحالیکه با شانزدهمین سالگرد حملات تروریستی یازده سپتامبر مواجه هستیم، امروز شبکه القاعده درحال شکل گیری دوباره بوده و به جاه طلبی و خطرناکی داعش رسیده است.

 

وال استریت ژورنال درمقاله ای به قلم ‘بروس هافمن'(Bruce Hoffman ) به بررسی وضعیت دو شبکه تروریستی القاعده و داعش پرداخت ونوشت: القاعده پس از آنکه چندین سال عرصه را به داعش واگذار کرد، اما به آرامی درحال بازسازی دوباره خود است.

 

هافمن که مدیربخش مطالعات امنیتی دانشگاه ‘جورج تاون’می باشد در این مقاله نوشت: شبکه (تروریستی) القاعده توسط اسامه بن لادن بنا نهاده شد و توسط نیروهای آمریکایی در سال 2011 به قتل رسید، هدایت آن اکنون به ‘ایمان الظواهری’ رسید که وی تلاش کرد با سربرآوردن داعش حمایت هایی را برای جنبش (گروه تروریستی) خود درپی بازخوردهای حملات یازده سپتامبر به دست آورد.

 

نویسنده این مقاله انگاه به عملکرد متناقض این گروه تروریستی در سال 2013میلادی اشاره کرد که خود را بعنوان یک گروه ‘افراطی میانه رو’ جلوه داد، چرا که سعی داشت تا ازانجام حملات با کشتار وسیع که ممکن بود در آن مسلمانان غیر نظامی، زنان و کودکان کشته می شوند، اجتناب کند.

 

هافمن نوشت: این در حالی است که داعش در رسانه های اجتماعی پی در پی خواستار حملات وحشیانه در سطح جهانی می شود، اما تجدید حیات دوباره القاعده در سوریه و در مرز با ترکیه به خوبی دیده می شود و در سوریه و با استفاده از شبکه های اجتماعی برخلاف داعش که بر (ایجاد تلفات) غیرنظامیان متمرکز بود، براهداف نظامی و سیاسی متمرکز شده است.

 

مدیربخش مطالعات امنیتی دانشگاه ‘جرج تاون’ در ادامه می نویسد: القاعده امروز به جاه طلبی و خطرناکی داعش رسیده است.

 

وال استریت ژورنال نوشت: القاعده از شمالغرب آفریقا تا جنوب شرقی آسیا گستردگی دارد، شاخه ‘القاعده شمال آفریقا’ تنها در سال گذشته میلادی 250حمله (تروریستی) انجام داده و القاعده در شبه جزیره عربستان در سال های اخیر تقویت شده و درافغانستان با متحد خود طالبان در حدود نیمی از افغانستان حضور دارد.

 

این مقاله می‌نویسد: به نظر می رسد القاعده هم اکنون ده ها هزار جنگجو (تروریست)دراختیار داشته باشد که تنها در سوریه حدود 20 هزار (تروریست) ، در یمن چهار هزار و در سومالی نیز هفت هزار نفر (تروریست) می‌باشند.

 

وال استریت ژورنال نوشت:نباید تصور کردکه القاعده ازتلاش های خود برای ضربه زدن به آنچه که بن لادن آنرا’دشمن دور دست'(Far Enemy) می‌خواند، روی گردانده چراکه ‘تئو پاندوس’ (Theo Padnos) روزنامه نگار آمریکایی که توسط القاعده در سوریه به مدت دو سال به اسارت گرفته شد، درسال 2014 دراین باره عنوان کرد که فرماندهان این گروه (تروریستی) غربی ها را برای جهاد در سوریه بدین جهت که نیازمند سربازان بیشتر هستند، فرا نمی‌خواندند، بلکه به این غربی ها آموزش می دهند چگونه در بازگشت به خانه (موطن خود) با دیگران در ستیز باشند.

 

هافمن در ادامه این مقاله نوشت: در ماه مه گذشته ‘حمزه بن لادن’ فرزند بانی القاعده از پیروان این گروه خواست هر آنچه در توان دارند برای به راه انداختن جنگ علیه یهودیان، آمریکایی ها ، غربی ها و روس ها بکار گیرند.

 

وی افزود: درحالی که داعش صحنه نبرد در عراق و سوریه را از دست می دهد و قادر به رقابت با القاعده برای باقی ماندن بر سر قدرت زمینی نیست، اما تنها از یک مزیت برخوردار است و آن توانایی به راه انداختن حملات تروریستی در اروپا است.

 

این مقاله می نویسد: داعش درحالی که قلمرو خود را در خاورمیانه از دست می دهد اما دست کم برآورد می شود هفت هزار ‘جهادی اروپایی ‘ که برای این گروه جنگیده اند به کشورهایشان بازگردند که این تعداد تنها کسری از 40 هزار شبه نظامی(تروریستی ) است که از 120 کشور جهان برای آموزش دیدن در سال های اخیر به عراق و سوریه آمده اند.

ایرنا

پرواز امن آمریکا برای سرکردگان داعش

فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه (سنا)، گفت: آمریکا با بالگرد 22 فرمانده داعشی را از دیرالزور به نقطه امن انتقال داد و این اقدام بار دیگر رویکرد ارتباط و حمایت واشنگتن در باره این گروه تروریستی را اثبات کرد.     کلینتسویچ با اشاره به انتقال فرماندهان داعشی از

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر

هلی‌بُرن مجدد ائتلاف آمریکایی برای نجات عناصر داعش از «دیرالزور»

به نقل از پایگاه لبنانی النشره، ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به سرکردگی ایالات متحده آمریکا همچنان به خدمت رسانی به عناصر تکفیری داعش ادامه می دهد.   بر اساس این گزارش، این ائتلاف در ادامه اقدامات خود دو عملیات هلی برن در دیرالزور و حومه آن انجام داده است.   طبق اعلام

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

کشتار حدود هزار شهروند سوری توسط ائتلاف آمریکایی

دیدبان حقوق بشر سوریه (وابسته به مخالفان) روز چهارشنبه اعلام کرد که در سه ماهه گذشته 978 شهروند ساکن رقه در بمباران های ائتلاف موسوم به بین المللی به سرکردگی آمریکا کشته شدند.   این مرکز افزود: 234 تن از این قربانیان کودک و 163 زن بودند که از 6 ژوئن2017 (16 خرداد96) دربمباران های

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

اعتراف مسئولان اسرائیلی به حمایت چند میلیون دلاری از شورشیان سوری

هاآرتص به نقل از برخی منابع رسمی و بلندپایه در اسرائیل فاش کرد، حمایت نظامی ارائه شده از سوی ارتش اسرائیل به گروه‌های مسلح و مخالف سوری در سال جاری میلادی بیش از 115 میلیون شکل معادل 32 میلیون دلار تخمین زده می‌شود.   به نوشته پایگاه العهد، از اظهارات برخی منابع امنیتی و نظامی

ادامه »

اسراییل, تروریسم, جهان, خبر, فلسطین