چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

ترویج فحشا توسط دولت کره جنوبی برای تقویت روحیه سربازان آمریکایی

جمهوری کره ضمن اداره شهرک های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی ، با ترویج فحشا ، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می دانند.   به گزارش اسپوتنیک این نتیجه دادگاهیست که برای اولین بار نقش جمهوری کره را در سیستم فحشا درنزدیکی پایگاه های

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فساد, کره جنوبی

وال استریت ژورنال: آمریکا به‌دنبال تقویت حضور نظامی در شرق آسیاست

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: مقامات آمریکایی اعلام کردند که پنتاگون ‘در حال بررسی اعزام یگان های تفنگدار دریایی چند منظوره و بشدت مسلح به شرق آسیا همزمان با کاهش استقرار نیروهایش در خاورمیانه و استقرار نیروها در پاسخ به نفوذ فزاینده چین است’.

 

روزنامه آمریکایی روز جمعه در گزارشی افزود: این موضوع جزو اولین گام های ملموس دولت ترامپ برای گسترش حضور نظامی آمریکا در آسیا پس از اعلام راهبرد دفاع ملیش در ماه گذشته محسوب می شود.

 

از جمله اهداف این راهبرد دفاعی جدید خروج امور نظامی آمریکا از خاورمیانه و سازماندهی مجدد امور نظامی آمریکا برای مقابله با چین و روسیه به عنوان رقبای استراتژیک واشنگتن بوده است.

 

این مقامات آمریکایی تصریح کردند، در حالیکه این راهبرد در بحبوحه تنش ها با کره شمالی مطرح شده اما هدفش اقدام برای جنگ نیست و یکی از اهدافش سازماندهی جهانی قوای آمریکاست.

 

ژنرال جو دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد حضور نظامی آمریکا در آسیا طی سفر اخیرش به این منطقه گفت: ما منافع، تعهد و حضوری پایدار و ماندگاری در این منطقه داریم.

 

مقامات آمریکایی معتقدند که استقرار منظم این نوع نیروهای ضربت توانایی های نظامی امریکا را در منطقه اقیانوس آرام تقویت خواهد کرد و این نیروها می توانند به گشت زنی بپردازند و رزمایش های نظامی با هم پیمانان در منطقه برگزار کنند. همچنین در صورت وقوع مناقشه می توانند بسرعت واکنش نشاان دهند.

 

به گفته این مقامات، ارزیابی ها برای حضور این نیروها و پیشنهادهای تکمیلی برای استقرار دوباره نیروها در شرق آسیا با هدف مقابله با حضور فزاینده چین در جریان بوده است.

 

پیشتر حدود 50 هزار نظامی آمریکا در ژاپن ، 29 هزار و 500 پرسنل نظامی آمریکایی در کره جنوبی و هفت هزار نیرو دیگر این کشور در گوام مستقر هستند.
ایرنا

راشاتودی؛ تفنگداران دریایی آمریکا برای مقابله با چین به آسیا اعزام می‌شوند

به گزارش راشاتودی، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در نظر دارد در راستای تغییر تمرکز نظامی از خاورمیانه به شرق، هزاران نفر از نیروهای خود را به شرق آسیا اعزام کند. هدف از این کار متقاعد کردن کشورهای آسیا- پاسیفیک برای همراهی با آمریکا و تقابل با چین است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر

روسیه: آمریکا در مساله کره شمالی هدفمندانه تنش آفرینی می‌کند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه، در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک افزود: روسیه از اظهارات اخیر معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد اعمال تحریم های بیشتر علیه کره شمالی ناامید شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره جنوبی, کره شمالی