واشنگتن پُست؛ بی‌اعتنائی وزرای خارجه اروپا به پمپئو

وزیر خارجه آمریکا در سفر به بروکسل به دنبال دیدار با وزرای خارجه ۳ کشور انگلیس، آلمان و فرانسه و رایزنی درباره ایران و برجام بود که با کم محلی آن ها مواجه شد.

 

به گزارش واشنگتن پُست، مایک پمپئو وزیر آمریکا که در سفری بدون برنامه‌ریزی به بروکسل رفت تا شاید بتواند با وزرای خارجه سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه درباره ایران و برجام رایزنی داشته باشد، با کم محلی اروپایی‌ها مواجه شد.

 

بر اساس اعلام این رسانه، وزرای خارجه کشورهای اروپایی مذکور حتی حاضر به عکس گرفتن با پمپئو نیز نشده اند.

 

به گزارش اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره اعلام کرد که برنامه مشخص دیدار با مایک پمپئو در بروکسل در زمان حاضر وجود ندارد.

 

وی در این خصوص افزود: دیشب دیروقت به ما خبر دادند که پمپئو قصد دارد برنامه سفر خود به فدراسیون روسیه را تغییر بدهد و به بروکسل بیاید؛ اما ما تمام روز اینجا خواهیم بود. دستور روز ما خیلی فشرده است اما اگر او بیاید باید ببینیم چطور می‌توانیم دیدار با او را هماهنگ کنیم، اگر ممکن شود. ما از دیدن او همیشه خوشحال می‌شویم، اما اکنون برنامه مشخصی در این خصوص نداریم.

مهر

“اروپایی‌ها مسئولیت خطر جنگ با ایران را با آمریکا می‌دانند”

نشریه اشپیگل آلمان نظر گروهی از سیاستمداران مطرح آلمان و اروپا را منعکس کرده است که معتقدند استراتژی آمریکا در خاورمیانه و در قبال ایران می‌تواند به جنگ منتهی شود و پیامدهای آن دامن اروپا را بگیرد.

ادامه »

المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, بلژیک, جهان, خبر, فرانسه, ونزوئلا

اروپا از مماشات با آمریکا بر سر ایران دست بکشد

تصمیم متقابل ایران در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا از برجام که با سفر وزیر امور خارجه آمریکا به لندن هم‌زمان شد، بازتاب گسترده‌ای در محافل خبری، اندیشکده ها و تحلیل گران سیاسی در انگلیس داشت و اغلب تأکید دارند که اروپا باید دست از مماشات با آمریکا بکشد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, مذاکرات اتمی, هندوستان

مسکو: از همه کشورها می‌خواهیم به خرید نفت ایران ادامه دهند

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه با محکوم کردن تحریم‌های ناعادلانه آمریکا، از همه کشورها خواست تا برخلاف این تحریم‌ها همچنان به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

ادامه »

اقتصادی, امارات, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, شرق اروپا, مذاکرات اتمی

روسیه با هشدار به آمریکا تحریم بخش فلزات ایران را محکوم کرد

وزارت امور خارجه روسیه ساعاتی پس از نشست شورای امنیت این کشور به ریاست ولادیمیر پوتین با انتشار بیانیه‌ای ضمن هشدار شدید به آمریکا در خصوص اقدامات خصمانه علیه ایران، تحریم بخش فلزات ایران را به شدت محکوم کرد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی