واشنگتن دو کاروان نظامی دیگر به پایگاه‌های غیرقانونی خود در سوریه می‌فرستد

کاروانی متشکل از ۶۵ کامیون و دیگری با ۴۰ دستگاه خودرو در ۲۴ ساعت گذشته وارد سوریه شده و به سمت پایگاه های ایالات متحده در میادین نفتی در شمال شرقی استان حسکه عازم هستند.

 

به گزارش (پرنسا لاتینا) از دمشق، ۱۳ سپتامبر، ارتش ایالات متحده اخیراً دو کاروان برای تقویت نیروهای نظامی و لجستیکی، به پایگاه‌های غیرقانونی خود در سوریه اعزام کرده است.

 

به گفته فعالان محلی و به نقل از رسانه‌های محلی، کاروانی متشکل از ۶۵ کامیون و دیگری با ۴۰ دستگاه خودرو در ۲۴ ساعت گذشته وارد سوریه شده و به سمت پایگاه‌های ایالات متحده در میادین نفتی در شمال شرقی استان حسکه عازم هستند.

 

این فعالان خاطر نشان کردند که این دو کاروان از عراق آمده و از طریق عبور غیرقانونی الولید، که توسط نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان “نیروهای دموکراتیک” سوریه کنترل می‌شود، وارد سوریه شده‌اند.

 

به گفته این منابع، برای جلوگیری از حمله قبایل مسلح نیروهای مقاومت سوریه که علیه نیروهای اشغالگر اعلام جنگ داده بودند، چندین هلی کوپتر از کاروان‌ها محافظت می‌کردند.

 

واشنگتن حداقل ۱۲ پایگاه خود در منطقه، (در مناطق دارای منابع نفتی و گازی سوریه)، را جا به جا کرده است و دمشق بارها حضور غیرقانونی نیروهای آمریکایی را، که اشغال توصیف کرده است، محکوم کرده و اطمینان داده است که آنها به دلیل افزایش مقاومت مردمی، مجبور به ترک کشور خواهند شد.

تجمع دوباره هزاران مخالف نتانیاهو در بیت‌المقدس + فیلم

ساکنان بیت‌المقدس اشغالی عصر جمعه با تجمع مقابل محل سکونت “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل، خواستار استعفای وی به خاطر پرونده‌های متعدد فساد و وضعیت بد اقتصادی در دوران شیوع ویروس کرونا شدند.

ادامه »

اسراییل, المان, جهان, خاورمیانه, خبر, فساد, فیلم

تدارک توطئه حمله شیمیایی توسط گروه هیئت ترور شام در سوریه

تروریست ها قصد دارند این صحنه سازى را در منطقه “جبل زاویه”، با حضور خبرنگاران خارجی فیلمبرداری کرده و با استفاده از تصاویر آن  نیروهای دولتی سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیر نظامیان متهم کنند

ادامه »

تروریسم, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه, سوریه

سازمان ملل؛ کانادا در میان کشورهایی است که به جنگ یمن دامن می‌زند

جنگ یمن در پنجمین سال خود است و تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر قربانی گرفته است. علاوه بر این، سازمان ملل متحد یمن را به عنوان بدترین بحران انسانی در جهان توصیف کرده است.

ادامه »

اتحادیه عرب, اسپانیا, اسیا, امارات, امریکا, انگلستان, ایتالیا, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, عربستان سعودی, فرانسه, کانادا, لهستان

بایدن و تکرار برنامه ترامپ؛ خروج نیروها در آینده نزدیک از افغانستان، سوریه و عراق ممکن نیست و نگهداری نیرو در حد کوچکتر

نامزد ریاست‌جمهوری حزب دموکرات آمریکا در اظهاراتی عنوان کرد اگر چه از خارج شدن نظامیان کشورش از خاورمیانه حمایت می‌کند اما اگر به ریاست‌جمهوری انتخاب شود حضور کوچک نظامی کشورش را در آنجا با هدف جلوگیری از تهدید شدن آمریکا و همپیمانانش توسط افراطگران حفظ می‌کند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, تروریسم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, روسیه