هواشناسی خراسان رضوی هشدار سیلاب داد

مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی امروز ۲۳ فروردین با صدور اخطاریه‌ای نسبت به احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها بر اثر وقوع بارش‌های شدید در بیشتر نقاط این استان هشدار داد.

 

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی عصر جمعه در این اخطاریه اعلام کرد: تقویت هسته بارشی سامانه جوی ناپایدار در حال گسترش به این استان است و از اواخر وقت فردا شنبه ۲۴ فروردین ماه باعث افزایش حجم بارش‌ به شکل رگبار و رعد و برق می‌شود.

 

بر این اساس در نواحی مستعد خراسان رضوی بارش تگرگ همراه با وزش باد شدید نیز پیش‌بینی می‌شود.

 

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در چارچوب این اخطاریه همچنین پیش بینی کرد ایجاد رواناب، وقوع آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در بیشتر مناطق استان از اوایل وقت روز یکشنبه ۲۵ تا عصر سه شنبه ۲۷ فروردین ماه جاری محتمل است.

 

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد: توجه به تمهیدات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی بر اثر وقوع بارش‌های شدید در این مدت مورد تاکید است.

ایرنا

جمعی از اساتید دانشگاه؛ آبگیری دائمی تالاب هورالعظیم تنهاراه کنترل سیلاب خوزستان است

جمعی از اساتید دانشگاه شهید چمران اهواز در نامه ای خطاب به رییس جمهوری خواستار آبگیری دائم تالاب هورالعظیم برای کنترل سیلاب در خوزستان شدند.

ادامه »

اجتماعی, ایران, خبر, محیط زیست

بارش‌های شدید از فردا جمعه، تا روز دوشنبه در خوزستان و لرستان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن تشریح روند فعالیت سامانه بارشی از فردا تا روز دوشنبه (۲۳ تا ۲۶ فروردین)، از شدت گرفتن بارش باران در جنوب لرستان و شمال خوزستان در روز آینده خبر داد.

ادامه »

ایران, خبر, محیط زیست

همبستگی تشکیلات دموکراتیک زنان ایران با قربانیان فاجعه سیل روزهای اخیر در کشور ما

نوروز و بهار سال ۱۳۹۸ با فاجعه سیل خانمانسوز و در غیاب هشدارهای ضروری هواشناسی، در شمال و در بسیاری از استان‌های  ایران آغاز شد. روستاهای زیادی زیر آب رفتند و یا در محاصره آب قرار گرفتند .

ادامه »

ایران, بیانیه, زنان