هشدار مسکو به لندن درباره به راه افتادن یک جنگ سایبری

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اظهارات وزیر دفاع انگلیس گفت: مسکو به لندن درباره تحریک جنگ سایبری هشدار می‌دهد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، بن والاس، وزیر دفاع انگلیس گفته بود که لندن علیه کشورهای متخاصم از جمله روسیه که تلاش می‌کنند تا به انگلیس لطمه وارد کنند، حملات سایبری انجام می‌دهد.

 

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اظهارات وزیر دفاع انگلیس گفت: ما به رقبای خود تاکید داریم که دیوانگی نکنند و دست به تحریک برای یک رقابت جدید سایبری نزنند.

 

این دیپلمات روسی همچنین افزود: چندین سال است که ایده ضرورت افزایش ابزارهای تهاجمی در فضای اطلاعات و مجازی در میان کشورهای عضو ناتو به بهانه مقابله با تهدیدهایی که ادعا می‌شود از کشور ما ناشی می‌شود، مطرح شده است.

 

وی همچنین به این مساله نیز اشاره کرد که روسیه بارها مخالفت خود را با نظامی کردن فضای اطلاع رسانی اعلام کرده و مدافع استفاده از فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات در زمینه‌های صلح آمیز است.

 

زاخارووا همچنین افزود: این اولویت ماست. ما بارها به ویژه به شرکای انگلیس خود گفته‌ایم و پیشنهاد داده‌ایم که رایزنی‌های کارشناسانه دو جانبه برگزار کنند. اما لندن چنین بیانیه‌های بدون توازن، تهاجمی و خصمانه را به همراه انتقادهای بی‌پایه و اساس درباره روسیه ترجیح می‌دهد.

 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: مسکو پیشنهاد می‌کند لندن به جای استفاده از لفاظی‌های تهاجمی، در مورد همه مسائل بین‌المللی و امنیت اطلاعات همکاری کند.

واکنش چین به حادثه برای زیردریایی اتمی آمریکا در دریای چین جنوبی

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (جمعه) گفت، دولت آمریکا باید جزئیات مربوط به حادثه پیش آمده برای زیردریایی اتمی خود را که در دریای چین جنوبی اتفاق افتاد، منتشر کند.

ادامه

استرالیا, امریکا, انگلستان, جنگ سرد, جهان, چین, خبر, شرق آسیا

وال‌استریت ژورنال: آمریکا محرمانه نظامیان تایوان را آموزش می‌دهد

روزنامه وال‌استریت ژورنال با استناد به چند مقام دولتی آمریکایی که هویت‌شان فاش نشده می‌گوید گروهی از یگان‌های ویژه ارتش ایالات متحده از یک‌سال پیش به صورت محرمانه نظامیان و نیروی دریایی تایوان را آموزش می‌دهند.

ادامه

امریکا, امریکای شمالی, تایوان, جهان, چین, حضور نظامی, شرق آسیا, گزارش

برخورد “یک شی‌ ناشناس” به زیردریایی آمریکایی در دریای چین جنوبی

دو تن از مقام‌های نیروی دریایی آمریکایی اعلام کردند که “یک شی ناشناس” به زیردریایی این کشور در دریای چین جنوبی اصابت کرده اما جزئیات آن را به صورت علنی اعلام نکردند.

ادامه

امریکا, جنگ سرد, جهان, چین, حضور نظامی, خبر, شرق آسیا