هشدار «مدودف» به‌ آمریکا؛ تحریمی که سیستم بانکی روسیه را هدف قرار دهد اعلام جنگ تجاری است

به گزارش خبرگزاری راشا تودی، «دیمتری مدودف» نخست وزیر روسیه به آمریکا هشدار داد که هرگونه تحریمی که سازمان بانکی روسیه یا معاملان ارزی این کشور را هدف قرار دهد، به عنوان اعلامیه جنگ اقتصادی تلقی خواهد شد و مقابله با آن با هر وسیله ای ضروری خواهد بود.

 

وی گفت: اگر آنها چیزی مانند ممنوعیت فعالیت بانکی یا هرگونه ممنوعیت ارزی را اعمال کنند ما با این مسأله به عنوان اعلام جنگ برخورد خواهیم کرد و مجبور خواهیم بود که بر اساس آن پاسخ اقتصادی و سیاسی یا اگر لازم شد پاسخ دیگری بدهیم.

 

او در ادامه افزود: دوستان آمریکایی ما نباید در این زمینه اشتباهی مرتکب شوند.

 

روز چهارشنبه گذشته وزارت خارجه آمریکا از دور تازه ای از تحریم ها علیه روسیه خبر داده بود که صادرات تجهیزات الکترونیکی دو منظوره و دیگر سیستم های کنترل امنیتی را هدف قرار داده بود و قرار است این تحریم ها از تاریخ 22 آگوست جاری اجرایی شود.

 

دلایل اعلام شده برای این تحریم‌ها مربوط به اتهاماتی است که در پی مسمومیت «سرگئی اسکریپال» دخترش «یولیا اسکریپال» در مارچ گذشته به روسیه وارد شده است.

مهر

بسته‌ تضمین‌های اروپا پوچ از آب درآمد

به گزارش افکارنیوز؛ بررسی عملکرد اروپا نشان می‌دهد، اروپا نه تنها اراده‌ سیاسی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را ندارد، بلکه برای مقابله با تحریم‌های آمریکا سنگ FATF را جلوی پای ایران می‌اندازد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

چین: مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران هستیم

وزارت خارجه چین روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن مخالفت با تحریم های آمریکا علیه ایران اعلام کرد روابط تجاری چین و ایران ناقض قطعنامه های سازمان ملل نیست به همین دلیل ادامه خواهد یافت.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, چین, خبر

محمود صادقی؛ نخست‌وزیر عراق با تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران همراهی می‌کند

نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در آخرین توییت خود نسبت به مواضع حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در برابر تحریم‌های یکجانبه آمریکا واکنش نشان داد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, عراق

نامه ترامپ توسط یک سناتور آمریکایی به پوتین رسید

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سه هفته پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بابت عدم اتخاذ موضعی قاطع علیه پوتین در نشست هلسینکی مورد انتقاد قرار گرفت، رند پل، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا گفت: نامه‌ ترامپ حاوی پیشنهاد همکاری آمریکا در حوزه‌های مختلف بود اما کاخ سفید این نامه را معرفی نامه‌ای

ادامه »

اکراین, امریکا, تحریم, تروریسم, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, سوریه