هشدار تلویحی رئیس “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” به سندرز

رهبر لابی اسرائیلی موسوم به “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” (آیپک) در پی به راه افتادن موج تحریم اجلاس امسال این لابی از سوی نامزدهای ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها ‌وعده داد، جنبش‌های سیاسی که روابط میان آمریکا و رژیم اسرائیل را “تهدید” کنند، شکست می‌دهد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، این هشدار هووارد کوهر، مدیر اجرای کمیته آیپک، همچنین یک تهدید ضمنی علیه برنی سندرز، نامزدی در حزب دموکرات که تهدید به مشروط ساختن کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل کرده محسوب می‌شود.

 

کوهر در حالی که کنفرانس سالانه آیپک را در واشنگتن دی‌.سی افتتاح کرد که نسبت به برخورد با “رهبران سیاسی و حامیانشان” در آمریکا که خواهان مشروط ساختن پشتیبانی آمریکا از اسرائیل هستند هشدار داد.

 

سندرز تنها نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات است که اقدام به طرح مساله مشروط ساختن کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل کرده است.

 

کوهر خطاب به ۱۸۰۰۰ فرد حاضر در افتتاحیه کنفرانس سه روزه آیپک عنوان کرد: ما با یک مجموعه از رهبران سیاسی و حامیانشان مواجه هستیم که می‌خواهند نظام سیاسی ما را از اسرائیل دور سازند.

 

وی اظهار کرد: جامعه حامیان اسرائیل در جهت شکست دادن آنهایی که برای آسیب زدن به دوستانمان تلاش می‌کنند و آنهایی که به دنبال آسیب وارد کردن به روابط میان آمریکا و اسرائیل هستند عمل خواهد کرد.

 

سندرز تا کنون با پیروزی در رقابت های مقدماتی دموکرات‌ها در ایالت‌های نوادا و نیوهمپشایر و همچنین کسب مقام دوم در رقابت تنگاتنگ ایالت آیووا خودش را به عنوان یکی از نامزدهای پیشتاز این رقابت نشان داده است.

 

سندرز اعلام کرده که جنبش سیاسی وی حامی ارزش‌های مترقی است. او در حوزه سیاست خارجی، با سیاست مداخله نظامی مخالفت و از دست زدن به یک تعامل دیپلماتیک جهانی حمایت کرده است.

 

برخی گروه‌های مترقی منتقد روابط آمریکا و اسرائیل، دموکرات‌ها و نامزدهای ریاست جمهوری آنها را تحت فشار قرار داده‌اند تا با استفاده از اهرم کمک‌های آمریکا به اسرائیل این رژیم را از بابت سیاست‌هایش که مانع حل نزاع در خاورمیانه بوده تحت فشار قرار دهند.

 

سندرز راهی مجزا از دیگر نامزدهای ریاست جمهوری حزب دموکرات در پیش گرفته چرا که احتمال مشروط ساختن کمک‌های نظامی آمریکا به اسرائیل را به تلافی سیاست‌های این رژیم در قبال فلسطینی‌ها و همچنین بازگرداندن دوباره سفارت آمریکا در اراضی اشغالی به شهر تل آویو مطرح ساخته است.

 

کوهر به این دیدگاه‌های سندرز حمله کرده و آنها را گمراه کننده خواند.

 

او مدعی شد: رهبران این جنبش گاها خواستند با دادن اطمینان بخشی‌های توخالی و تاییدهای پوچِ حق اسرائیل برای زندگی کردن در صلح، ما را آرام سازند. اما اغلب آنها اعتقادات واقعی خودشان را فاش می‌سازند.

 

وی افزود: رهبران این جنبش‌ها می‌گویند از حق اسرائیل برای موجودیت داشتن حمایت می‌کنند اما این حتی نباید مورد بحث قرار بگیرد.

 

وی گفت: حمایتهای امنیتی آمریکا از اسرائیل هرگز نباید در روابط بین آنها مورد چانه‌زنی قرار بگیرد. ما قدردان هستیم که اکثیریتی قاطع از نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه در کنگره آمریکا به شکلی منسجم از امنیت اسرائیل بدون هیچ شرط و تردیدی حمایت کرده‌اند.

 

سندرز در روزهای اخیر با آیپک درگیری پیدا کرده و این سازمان را متهم به فراهم کردن زمینه برای سخنران‌های “متعصب و مخالف با حقوق اساسی فلسطینی‌ها” کرد.

توطئه (کودتای) دمکرات‌ها برای به شکست کشاندن سندرز

در پی افزایش محبوبیت برنی سندرز ، کاندیدای حزب دمکرات برای انتخابات دوره آتی ریاست جمهوری آمریکا، که خواهان برخی تغییرات پایه‌ای به سود طبقات و اقشار کم در آمد جامعه است، تبلیغات و اقدام های فراوانی نه تنها از سوی جمهوری خواهان بلکه حتی از سوی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات صورت می‌گیرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انتخابات, جهان, سیاسی

دروغ‌های پمپئو و آمریکای سرگردان، شکاف با اروپا و تکنولوژی ۵ جی

برای مردم آمریکا هر شخصیت سیاسی یک برچسب دارد. اگر برچسب کیسینجر را خرد دیپلماتیک بنامیم، برچسب پمپئو باید دروغگویی باشد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, چین, دانش, مقاله

ابراز نگرانی سناتور آمریکایی از آثار سوء تحریم‌های دارویی و غذایی بر گسترش کرونا در ایران

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و خزانه‌داری این کشور از آثار سوء تحریم‌های آمریکا بر ارسال کالاهای پزشکی و بشردوستانه به ایران و به تبع آن گسترش ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر