شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

دولت انگلیس به‌دلیل فروش اسلحه به‌عربستان دوباره دادگاهی می‌شود

دادگاهی در انگلیس روز جمعه با صدور حکمی که یک پیروزی برای فعالان ضد جنگ محسوب می شود، به طرح شکایت مجدد از لندن به دلیل فروش تسلیحات نظامی به عربستان رأی موافق داد.   بر اساس حکم دادگاه، کارزار تبلیغاتی علیه تجارت اسلحه (CAAT) به‌عنوان شاکی این پرونده قادر خواهد بود تا رأی سال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, عربستان سعودی

عطوان؛ ماموریت کلاه سبزهای آمریکایی در یمن

عطوان می نویسد: بعید نیست که دخالت مستقیم نظامی آمریکا در یمن در راستای پاداش به عربستان برای مشارکت در جنگ مستقیم یا غیرمستقیم ضد ایران که پس از خروج احتمالی آمریکا از برجام احتمال آن زیادتر هم می شود، باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سودان, عربستان سعودی, مقاله, یمن

هشدار آکسفام درباره دسترسی نداشتن ۸ میلیون یمنی به آب آشامیدنی

آکسفام نسبت به عدم دسترسی هشت میلیون یمنی به آب آشامیدنی سالم و افزایش ابتلا به بیماری وبا در این کشور هشدار داد.

 

به نقل از المیادین، در حالیکه چهار فروند هواپیمای حامل دارو و واکسن وابسته به یونیسف (صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل) برای اولین بار وارد فرودگاه صنعاء شده‌اند موسسه خیریه آکسفام اعلام کرد، چند روزی است که هشت میلیون یمنی به آب آشامیدنی سالم به دلیل محاصره ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان علیه بنادر شمالی کشور، دسترسی ندارند.

 

یونیسف اعلام کرد که بیش از ۶۰۰ هزار کودک یمنی از این واکسن‌ها استفاده خواهند کرد.

 

این اقدامات پس از آن است که ائتلاف متجاوز عربی مدعی شد، مجوز عبور به کشتی‌ها و هواپیماهای حامل کمک‌های بشردوستانه به “الحدیده” و “صنعاء” را داده است.

 

در همین راستا، سخنگوی “برنامه جهانی غذا” اعلام کرد که کشتی وابسته به آن حامل کمک‌های غذایی است که منتظر مجوز برای ورود به بندر الحدیده است. در حالی که هواپیمای وابسته به آن که حامل مواد غدایی در فرودگاه صنعا به زمین نشسته است.

 

آکسفام اعلام کرد که نیاز مبرمی به اتخاذ اقدامات فوری برای تامین آب‌های قابل شرب است.

 

این موسسه همچنین افزود، در پی توقف سوخت‌رسانی خطر ابتلا به وبا که تاکنون حدود ۹۵۰ هزار تن را گرفتار کرده بیشتر می‌شود این در حالی است که این بیماری طی هفته‌های اخیر کاهش داشته است.

 

احتمال دارد که مخزن‌های بنزین نزدیک به مناطق شمالی کشور تمام شده باشد، در حالی که سوخت دیزل طی هشت روز نیز تمام خواهد شد.

ایسنا

سیاستمدار آمریکایی: واشنگتن به‌اندازه ریاض در فاجعه انسانی یمن مقصر است

تارنمای امریکن کانزروتیو در تحلیلی با عنوان ‘محاصره سعودی – آمریکایی منجر به قحطی در یمن’ می نویسد: ‘پیروزی در یمن برای عربستان سعودی بدون کمک واشنگتن امکان پذیر نیست و چنانچه آمریکا به همکاری خود با عربستان در این جنگ ادامه ندهد، عربستان واقعیت شکست در این جنگ را خواهد پذیرفت.’   سیاستمدار آمریکایی:

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یمن

سی ان بی سی: عربستان به بازیگری نامعقول در خاورمیانه تبدل شده است

تارنمای خبری آمریکایی ‘سی ان بی سی ‘درارتباط با سیاست های جدید عربستان در منطقه نوشت: به گفته تحلیلگران، عربستان سعودی به بازیگری غیرمنطقی و نامعقول در منطقه خاورمیانه بدل گشته که تمامی اقداماتش نتیجه ای منفی داشته است.   ‘فیلیپ دوبا پانتانس’ (Philippe Dauba-Pantanacce) تحلیلگر و استراتژیست جهانی در این مطلب نوشت: محاسبات اشتباه

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عربستان سعودی, لبنان

افشای نقش مخفیانه انگلیس در “جنگ کثیف” عربستان در یمن

میل آن ساندی فاش کرد، ارتش انگلیس به صورت مخفیانه در حال آموزش نیروهای سعودی در جنگ با یمن است؛ جایی که ریاض به ارتکاب جرایم علیه بشریت متهم است.   حدود ۵۰ پرسنل ارتش انگلیس مهارت‌های جنگی به سربازانی آموخته‌اند که در نبرد موسوم به “جنگ کثیف” مستقر خواهند شد. هزاران غیرنظامی در جریان

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یمن

رئیس مرکز مطالعات ژئوپلیتیک روسیه: بدون داعش پیشبرد اهداف آمریکا درخاورمیانه دشوار است

لئونید ایواشف رئیس مرکز مطالعات ژئوپلیتیک روسیه با بیان اینکه داعش پیاده نظام قدرتمند آمریکا در منطقه بود، اظهار داشت: بدون این گروه تروریستی، پیشبرد اهداف آمریکا در خاورمیانه بسیار دشوار می شود.   ایواشف سپهبد بازنشسته و رئیس پیشین اداره امور همکاری های بین‌المللی وزارت دفاع روسیه امروز (جمعه) در گفت وگو با ایرنا

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, عراق, عربستان سعودی