آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه ونزوئلا وضع کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اعلام کرد، رییس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه بخش نفتی ونزوئلا را شدیدتر کرده و مجازات افرادی را که این اقدامات تازه را نقض می‌کنند، سختگیرانه‌تر کرده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, جهان, خبر, ونزوئلا

جنجال پس از موضع‌گیری برنی سندرز درباره انقلاب کوبا

موضع‌گیری اخیر نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مورد انقلاب کوبا و حمایت ضمنی وی از برخی سیاست‌های رهبر فقید کوبا جنجال‌هایی را در محافل سیاسی واشنگتن و فضای مجازی به راه انداخته است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

اعتراض‌های شیلی برعلیه سیاست‌های نیولیبرالی دولت وارد پنجمین ماه شد

مخالفان دولت سباستین پینرا رئیس جمهوری شیلی طبق روال جمعه‌های بیش از چهار ماه پیش تاکنون، در میدان مرکزی شهر سانتیاگو پایتخت این کشور اجتماع کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, شیلی

«ایزوستیا»؛ هشدار آمریکا به‌تحریم مکزیک درصورت خرید بالگرد از روسیه

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آمریکای مرکزی تهدید کرد که اگر مکزیک بالگردهای نظامی جدید از روسیه خریداری کند، ایالات متحده این کشور را طبق قانون “مقابله با دشمنان آمریکا از طریق اعمال تحریم‌ها” تحریم خواهد کرد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، پورتال خبری مکزیکی “SDP Noticias” با استناد به سخنان “هوگو رودریگز” معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده در امور آمریکای مرکزی گزارش داد که واشنگتن در صورت دستیابی مکزیک به بالگردهای نظامی روسی، این کشور را تحریم خواهد کرد.

 

هفته گذشته ، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه در جریان سفر خود به مکزیک و پس از مذاکره با “مارسلو لوئیز ابراردو” همتای مکزیکی خود، اعلام کرد که مسکو تعدادی از پیشنهادهای ویژه شرکت دولتی «راس آبارون اکسپورت» را برای فروش بالگردهای نظامی جدید به مکزیک مطرح کرده است. وزیر امور خارجه همچنین یادآور شد که مکزیک پیش از این نیز حدود ۵۰ فروند بالگردهای روسی از نوع میگ-۸ و میگ-۱۷ را خریداری کرده است.

 

معاون وزیر خارجه آمریکا که در جلسه شنود کنگره درباره این مسئله سخن می‌گفت، افزود: « در صورت موافقت مقامات مکزیک با این پیشنهاد مسکو، ایالات متحده می تواند طبق قانون “مقابله با دشمنان آمریکا از طریق اعمال تحریم‌ها”، اقدامات محدود کننده‌ای را علیه مکزیک در نظر بگیرد و به این اقدام پاسخ مناسب بدهد.»

 

به گفته رودریگز، مواضع ایالات متحده، رابطه مستقیم با تصمیمات مکزیکوسیتی خواهد داشت. وی یادآور شد که دولت آمریکا در سطح سفارتخانه این مسئله را مورد پیگیری قرار خواهد داد.

 

در اواخر ماه ژانویه شرکت «راس آبارون اکسپورت» اعلام کرد که نخستین قرارداد در سال جدید میلادی مربوط به سفارشات خارجی خود به منظور تولید جدیدترین بالگردهای ترابری نظامی “میگ-۳۸تی” را منعقد کرده است. البته اطلاعات مربوط به مشتری این نوع بالگرد مدرن روسی هنوز فاش نشده است.

مورالس: جرم من توسعه بولیوی بدون نظام سرمایه‌داری بود

رئیس جمهور مستعفی بولیوی با اشاره به محلق شدن نیروهای مسلح به کودتاچیان، تاکید کرد برای حفظ جان بی‌گناهان و جلوگیری از خونریزی گزینه‌ای جز استفعا نداشت.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, خبر, صندوق بین‌المللی پول, مکزیک

پیوند روسیه – ونزوئلا در رویارویی با آمریکا محکم می‌شود

ونزوئلا و روسیه در حالی به دنبال تقویت و تحکیم روابط دوجانبه هستند که همچنان بر ادامه مسیر همکاری‌های مشترک‌ در برابر آمریکا تاکید دارند.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, روسیه, کوبا, مکزیک, ونزوئلا