اختصاص روزانه صدها هزار دلار برای انجام پروژه‌های خرابکارانه در کوبا

مدیر امور خارجه کوبا می‌گوید، آژانس فدرال دولت ایالات متحده، ۴۱۰،۰۰۰ دلار برای استخدام یا خرید یک مخالف سیاسی در کوبا پرداخت می‌کند، این است دموکراسی آمریکایی.

 

بنا به گزارش گراناما، آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده در هفته های اخیر پول زیادی را به “موسسات” گوناگون پرداخته است، که وزارت امور خارجه آمریکا از آنها برای پیشبرد سیاست براندازی خود علیه کوبا استفاده می‌کند

 

اگر تخصیص حتی یک دلار توسط دولت ایالات متحده برای تأمین اعتبار پروژه‌های خرابکارانه در کوبا دلیل کافی برای خشم باشد، چگونه می‌توان اختصاص روزانه صدها هزار دلار در سال را برای پیشبرد چنین اهدافی، محکوم نکرد؟

 

تازه‌ترین شواهد رسوا کننده نشان می‌دهد که آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده، USAID، بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار به انجمن اخبار دیجیتال، DNA ، یکی از سازمان‌های گوناگون ضد کوبایی در فلوریدا، پرداخت کرده است .

 

کارلوس فرناندز دی کوسیو، مدیر امور خارجه کوبا در ایالات متحده، درتوئیتر خود ضمن تقبیح این عملکرد، گفت: “، آژانس فدرال دولت ایالات متحده ، ۴۱۰،۰۰۰ دلار برای استخدام یا خرید یک مخالف سیاسی در کوبا پرداخت می‌کند. این است دموکراسی آمریکایی. انجمن اخبار دیجیتال، یک سازمان ضد کوبایی در فلوریدا، یکی از بسیاری از سازمان هایی است که با پول مالیات دهندگان زندگی می‌کند و این بار ذینفع شده است. ”

 

وی همچنین اشاره کرد که این تنها یکی ازچندین پرداختی است که ایالات متحده در هفته‌های اخیر به موسساتی پرداخته است که وزارت امور خارجه از آن‌ها برای پیشبرد سیاست خود در برابر این جزیره استفاده می‌کند.

 

مبلغ کل توزیع شده اخیراً نزدیک به چهار میلیون دلار شده است، در حالی که سایت خبری “دیزورتا تیم” در توییت خود آورده بود که از زمان تصدی ریاست جمهوری دونالد ترامپ، مقدار کامل پرداختی‌ها برای این “خدمات” حدود  ۵۰ میلیون دلار شده است.

مورالس؛انتخابات بولیوی مقابله طرفداران ملی‌سازی با دیدگاه خصوصی‌سازی است

رئیس جمهوری پیشین بولیوی که کمتر از یک سال پیش و در جریان یک شبه کودتای تحت توطئه آمریکا ناگزیر به کناره گیری شد، در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور آمریکای با انتقاد شدید از مداخله شدید واشنگتن برای تاثیرگذاری در روند انتخابات ریاست جمهوری ۲۷ مهر، بر بازگشت حزب سوسیالیسم (حزب

ادامه »

ارژانتین, امریکا, امریکای لاتین, بولیوی, جهان, حقوق بشر, مصاحبه و گفتگو, مکزیک

همایش مجازی کوبا‌یی‌های ساکن اروپا علیه تحریم‌های اقتصادی آمریکا

محاصره اقتصادی، تجاری و مالی توسط ایالات متحده به مثابه یک نسل کشی است و سیاست‌های اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ  برای به زانو در آوردن کوبا، شدت گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, حقوق بشر, خبر, کوبا

اعتبار کوبا در سازمان بهداشت جهانی بار دیگر آمریکا را به شکست کشاند

انتخاب کوبا برای عضویت در کمیته اجرایی، همراه با سورینام و برزیل، با پشتیبانی همه کشورهای عضو، به جز ایالات متحده، نشان دهنده احترام به بهداشت عمومی کوبا و شکست تلاش‌های ناامیدانه امپریالیستی بود.

ادامه »

امپریالیسم, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, برزیل, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی, کوبا