امروز در دهمین شنبه اعتراضات در فرانسه/ پلیس فرانسه با اسلحه فلش بال ۱۴ نفر از معترضان را نابینا کرده است

بر اساس گزارش روزنامه‌ محلی لیبراسیون ۶۹ نفر به دلیل استفاده از گاز اشک آور در اعتراضات زخمی شده و ۱۴ نفر چشمان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

کوربین: تنها به یک شرط با «می» مذاکره می‎کنم

جرمی کوربین رهبر حزب اپوزیسیون انگلیس می‌گوید تنها به شرطی حاضر به گفتگو با ترزا می نخست‌وزیر این کشور است که وی گزینه «خروج بدون حصول توافق با اتحادیه اروپا» را از روی میز مذاکره بردارد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

هزاران معترض ضدفاشیست روز شنبه در شهرهای مختلف ایتالیا تظاهرات کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازماندهان این تظاهرات اعلام کردند که پس از دعوت سازمان های مردم نهاد، اتحادیه ها، گروه های سیاسی چپگرا و سازمان های ضدفاشیستی، حدود ده تا سی هزار نفر روز شنبه در این تظاهرات شرکت کردند.

 

این تظاهرات پس از آن برگزار شد که هفته گذشته چند فرد وابسته به گروه های راست افراطی در حمله ای که با انگیزه های نژادی انجام شد، 6 مهاجر آفریقایی را زخمی کردند.

 

حضور معترضان در شهر «ماچراتا» در مرکز ایتالیا چشمگیر بود. همزمان با تظاهرات روز شنبه، فروشگاه ها و مدارس در این شهر تعطیل شد. معترضان در این شهر شعار می دادند: اگر بیکاری وجود دارد، دولت مقصر آن است، نه مهاجران.

 

اعتراضاتی نیز در سایر شهرها برگزار شد. معترضان در شهر «پیاچنزا» با پلیس درگیر شدند. تظاهرکنندگان در شهر میلان نیز شعار می دادند: خارجی ها! ما را با فاشیست ها تنها نگذارید.

 

تیراندازی به مهاجران آفریقایی و تظاهرات ضدفاشیستی روز شنبه درحالی است که سه هفته دیگر انتخابات پارلمانی در ایتالیا برگزار می شود. احتمال می رود که احزاب راست افراطی فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.

 

مهاجرت از موضوعات اصلی در مبارزات انتخاباتی امسال در ایتالیاست.

 

هفته گذشته، شماری از هواداران حزب راست افراطی «نیروی نوین» تظاهراتی در شهر ماچراتا برگزار کردند. آنها به پلیس سلام فاشیستی دادند که این اقدام موجب بروز درگیری میان آنها و نیروهای پلیس شد.
ایرنا

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

برگزاری تظاهرات گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت انگلیس درحوزه بهداشت و درمان

هزاران معترض به سیاست های ریاضتی، خصوصی سازی و بهداشتی و درمانی دولت محافظه کار ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس که منجر به بروز بحران مالی و مشکلات جدی در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) شده است، در لندن راهپیمایی کردند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر