صدور دستور بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش ترکیه در ارتباط با جنبش گولن

به گزارش روسیه الیوم، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش این کشور به دلیل ارتباط با «فتح الله گولن» روحانی ارشد مخالف ساکن آمریکا را صادر کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

هزاران معترض ضدفاشیست روز شنبه در شهرهای مختلف ایتالیا تظاهرات کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازماندهان این تظاهرات اعلام کردند که پس از دعوت سازمان های مردم نهاد، اتحادیه ها، گروه های سیاسی چپگرا و سازمان های ضدفاشیستی، حدود ده تا سی هزار نفر روز شنبه در این تظاهرات شرکت کردند.

 

این تظاهرات پس از آن برگزار شد که هفته گذشته چند فرد وابسته به گروه های راست افراطی در حمله ای که با انگیزه های نژادی انجام شد، 6 مهاجر آفریقایی را زخمی کردند.

 

حضور معترضان در شهر «ماچراتا» در مرکز ایتالیا چشمگیر بود. همزمان با تظاهرات روز شنبه، فروشگاه ها و مدارس در این شهر تعطیل شد. معترضان در این شهر شعار می دادند: اگر بیکاری وجود دارد، دولت مقصر آن است، نه مهاجران.

 

اعتراضاتی نیز در سایر شهرها برگزار شد. معترضان در شهر «پیاچنزا» با پلیس درگیر شدند. تظاهرکنندگان در شهر میلان نیز شعار می دادند: خارجی ها! ما را با فاشیست ها تنها نگذارید.

 

تیراندازی به مهاجران آفریقایی و تظاهرات ضدفاشیستی روز شنبه درحالی است که سه هفته دیگر انتخابات پارلمانی در ایتالیا برگزار می شود. احتمال می رود که احزاب راست افراطی فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.

 

مهاجرت از موضوعات اصلی در مبارزات انتخاباتی امسال در ایتالیاست.

 

هفته گذشته، شماری از هواداران حزب راست افراطی «نیروی نوین» تظاهراتی در شهر ماچراتا برگزار کردند. آنها به پلیس سلام فاشیستی دادند که این اقدام موجب بروز درگیری میان آنها و نیروهای پلیس شد.
ایرنا

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

برگزاری تظاهرات گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت انگلیس درحوزه بهداشت و درمان

هزاران معترض به سیاست های ریاضتی، خصوصی سازی و بهداشتی و درمانی دولت محافظه کار ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس که منجر به بروز بحران مالی و مشکلات جدی در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) شده است، در لندن راهپیمایی کردند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر