شکاف اروپا و واشنگتن در مونیخ عمیق‌تر شد

شبکه سی‌جی‌تی‌ان چین در مطلبی، کلیدی‌ترین دستاورد کنفرانس امنیتی مونیخ را انتقاد از یکجانبه‌گرایی آمریکا و آمادگی اروپا برای دستیابی به صلح جهانی بدون اتکا به واشنگتن اعلام کرده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, افغانستان, المان, امریکا, انگلستان, ایران, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, سیاسی, فرانسه, مقاله, ناتو

هایکو ماس: دورانی که آمریکا مثل پلیس جهانی رفتار می‌کرد، به سر آمده است

وزیر خارجه آلمان با تاکید بر اینکه دوره‌ای که آمریکا همانند یک پلیس جهانی رفتار می‌کرد، به پایان رسیده، گفت: مراکز تصمیم‌گیری درباره بسیاری از مسایل مورد اختلاف تغییر کرده‌اند و آینده خاورمیانه در آستانه یا سوچی تعیین خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در گفت‌وگویی رادیویی تاکید کرد: زمانی که آمریکا در آن همانند پلیس جهان رفتار می‌کرد، به پایان رسیده و مراکز تصمیم‌گیری درباره بسیاری از اختلاف‌نظرها تغییر کرده و برخی از آنها به عنوان مثال سوریه و افغانستان، به روسیه منتقل شده‌اند اما آینده خاورمیانه در آستانه یا سوچی و نه ژنو یا نیویورک تعیین می‌شود.

 

ماس اظهار کرد: بدون توجه بیشتر و مشارکت قوی‌تر اتحادیه اروپا در حل اختلافات در لیبی، این کشور در نهایت به سوریه دومی تبدیل خواهد شد.

 

وزیر خارجه آلمان با اشاره به اینکه توجه به مساله لیبی به دلیل درس گرفتن از اشتباهات درگیری‌ سوریه زیاد است، گفت: فکر می‌کنم تحولات بسیاری که در طول سال‌های گذشته در سوریه رخ داده‌اند، بدون مشارکت غرب بوده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازشی میان ترکیه و روسیه در این جنگ برقرار شده، تاکید کرد: لازم است دو طرف درگیر تحت تاثیر قرار گیرند و این کار از طریق مذاکرات با وزرای خارجه روسیه و ترکیه در جریان کنفرانس بین‌المللی امنیتی مونیخ انجام خواهد شد.

 

این وزیر آلمانی در ادامه با رد انتقادات درباره بدون نتیجه ماندن نشست سران برلین در اواسط ماه گذشته میلادی درباره لیبی گفت: کار به عدم پایبندی به قطعنامه‌ها نرسید و برای همه روشن بود که این روند طولانی و سخت خواهد بود.

دبیرکل ناتو به‌ تلاش‌های مرکل و مکرون در زمینه تاسیس یک تشکیلات نظامی اروپایی هشدار داد

دبیر کل ناتو در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ از طرحهای آلمان و فرانسه در زمینه تاسیس یک تشکیلات نظامی اروپایی انتقاد کرد و آن را باعث تضعیف روابط فراآتلانتیک خواند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, المان, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, فرانسه, ناتو

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ خواستار ایجاد سپر هسته‌ای مشترک با فرانسه شد

رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ در آستانه برگزاری این اجلاس مهم با اشاره به اینکه اروپا دیگر نمی‌تواند به حمایت‌های آمریکا تکیه کند، خواستار مذاکرات آلمان با فرانسه برای تشکیل یک سپر هسته‌ای مشترک شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه