هاندس بلات: ترامپ از افزایش تعرفه‌های گمرکی علیه اروپا صرف نظر می‌کند

به گزارش روسیا الیوم به نقل از روزنامه هاندلس بلات، «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان روز چهارشنبه در نشستی با مقام های اجرایی شرکت های خودروسازی «دایملر» ، «بی ام دبلیو» و «فولکس واگن» گفت وگو کرده است.

 

بر اساس این گزارش، سفیر آمریکا به مقام های اجرایی شرکت های خودروسازی حاضر در این نشست گفته است: در صورتی که اتحادیه اروپا تعرفه های گمرگی برای خودروهای آمریکایی را لغو کند، رئیس جمهوری آمریکا نیز اعمال تعرفه گمرگی برای خودروهای وارداتی اتحادیه اروپا را اجرا نخواهد کرد.

 

در همین حال سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان از ارائه هرگونه توضیح در خصوص این گزارش روزنامه آلمانی خودداری کرد و گفت: ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا در سفر آتی خود به واشنگتن در دیدار با دونالد ترامپ در خصوص موضوعات تجاری بحث و گفت وگو خواهد کرد.

 

دونالد ترامپ ماه گذشته تهدید کرده بود که 20 درصد تعرفه گمرکی برای خودروهای وارداتی از اتحادیه اروپا اعمال خواهد کرد.

 

در حال حاضر آمریکا 2.5 درصد تعرفه گمرکی برای خودروها و 25 درصد تعرفه نیز برای کامیون های وارداتی از اتحادیه اروپا وضع کرده است.

 

اتحادیه اروپا نیز 10 درصد تعرفه گمرکی برای خودروهای وارداتی از آمریکا اعمال کرده است.

ایرنا

 

فساد در خرید فلایت چک محرز شد: هواپیمای ۳ میلیون را ۱۱ میلیون یورو خریدند

۲۹ مهرماه سال گذشته با انتشار خبری با عنوان «شکایت شرکت انگلیسی از شرکت فرودگاهها/گران‌خری ۸ میلیون یورویی»، از طرح شکایت یک شرکت انگلیسی در سازمان بازرسی کل کشور در اعتراض به فساد مالی در فرایند خرید یک فروند هواپیمای فلایت چک خبر داد.

ادامه »

اقتصادی, انگلستان, ایران, خبر, فساد

بیش از ۴۰ کشور به سیاست‌های تجاری ترامپ اعتراض کردند

نمایندگان بیش از ۴۰ کشور جهان روز سه شنبه در نشست شورای کالای سازمان تجارت جهانی به طرح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای افزایش تعرفه‌ واردات خودرو و قطعات آن معترض شدند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, روسیه, ژاپن

هشدار مرکل به ترامپ درباره به راه افتادن جنگ تجاری تمام عیار

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت اتحادیه اروپا تمامی تلاشش را برای اجتناب از یک جنگ تجاری با آمریکا انجام خواهد داد اما آمریکا نیز می‌بایست به این تلاش بپیوندد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, جهان, خبر