پمپئو: خروج تمام نیروهای ایرانی از سوریه هدفی بلندپروازانه است

به گزارش ایسنا، مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا که در سفر منطقه‌ای خود به‌سر می‌برد در گفت‌وگو با پایگاه خبری واشنگتن فیری بیکن با ادعای اینکه در چند روز آینده جمهوری اسلامی قصد دارد ماهواره به فضا پرتاب کند، مدعی شد که این درواقع پوشش ایران برای ادامه آزمایش فناوری موشکی پیشرفته قادر به حمل

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, سوریه, لبنان, لهستان, یمن

عطوان: دروغ‌های پمپئو چهره زشت آمریکا را زیبا نمی‌کند

تحلیلگر روزنامه «رأی الیوم» در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا در مصر، نوشت: سخنان «مایک پمپو» مملو از ادعاهای بی‌پایه و اساس بود و ملت‌های خاورمیانه فراموش نمی‌کنند که دلارهای آمریکا در سال‌های گذشته صرف کشتار، ویرانی و ایجاد آشوب‌ها در منطقه شده و چهره زشت واشنگتن با این دروغ‌ها زیبا نخواهد شد.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امارات, امریکا, ایران, خاورمیانه, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, قطر, لبنان, لیبی, یمن

بازگشت هزار پناهجوی سوری به کشورشان طی ۲۴ ساعت گذشته

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، طی شبانه روز گذشته تقریبا هزار پناهجوی سوری از لبنان و اردن، به کشورشان بازگشتند و حدود دو تن مواد غذایی ضروری نیز بین ساکنین اردوگاه “یرموک” در حومه شهر دمشق توزیع شده است.

ادامه »

اردن, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, لبنان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

هاآرتص؛ نارضایتی ایران از استقرار نیروهای روس در نزدیکی مرز سوریه و لبنان

به نقل از  هاآرتص، دو مقام غیر سوری مدعی شده‌اند که با استقرار سربازان روس در نزدیکی شهر قصیر در مرز سوریه با لبنان، نیرو‌های ‌تحت حمایت ایران از جمله حزب‌الله نسبت به این اقدام هماهنگ‌نشده اعتراض کرده‌اند.

 

به ادعای این رسانه اسرائیلی، یک فرمانده نظامی ‌به رویترز گفت: پس از استقرار ارتش سوریه در سه موضعی که نیرو‌های روس در آن حضور داشتند، مسئله ‌حل شده است. پس از همکاری‌های طولانی بین ایران و روسیه، ‌این ناهماهنگی‌ها نادر بوده است.

 

این فرمانده نظامی که به نامش اشاره‌ای نشده است، همچنین گفت: این ناهماهنگی‌ها حل و فصل شده و اکنون نیروهای لشکر ۱۱ ارتش سوریه همراه ‌با حزب‌الله در این منطقه مستقر هستند.

 

بر اساس این گزارش، طی چند ماه ‌گذشته اسرائیل بارها از روسیه برای مقابله با ایران در سوریه درخواست‌هایی را مطرح کرده است؛ جایی که ‌اسرائیل علیه حزب‌الله و اهداف ایران در سوریه حملات متعددی را ترتیب داده است.

 

به گزارش هاآرتص، یک مقام نظامی دیگر مدعی شده است: «ایران و متحدانش تحت عنوان محور مقاومت، در حال بررسی اقدام ناهماهنگ روسیه ‌هستند. از ابتدای بحران سوریه، روسیه و نیرو‌های تحت حمایت ایران از جمله حزب ‌الله در برابر معارضان اسد با یکدیگر همکاری کرده‌اند. حزب‌الله نیرو‌های خود را از سال ۲۰۱۲ در سوریه مستقر کرده و نیرو‌ی هوایی روسیه در حمایت از بشار اسد از سال ۲۰۱۵ وارد سوریه شده‌اند. اکنون دستور کار و اهداف ‌متفاوت این گروه‌ها در سوریه آشکار شده است. به همین دلیل اسرائیل در این مرحله به روسیه فشار وارد می‌‌کند تا مانع نفوذ ایران و متحدانش در سوریه شود.»

ایلنا

روسیه: نیروهای خارجی ازجمله نیروهای آمریکایی، ترکیه، ایرانی و حزب‌الله باید سوریه را ترک کنند

نماینده رئیس جمهوری روسیه در سوریه با اعلام این که همه نیروهای خارجی ازجمله نیروهای آمریکایی، ترکیه، ایرانی و جنبش حزب الله لبنان باید سوریه را ترک کنند، تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از سوریه روندی زمان بر است.

ادامه »

امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, لبنان

وزارت خزانه داری آمریکا؛ به زودی تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع خواهد شد

یک مقام در وزارت خزانه داری آمریکا بامداد جمعه در گفت وگو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی گفت: مجازات های شدید علیه ایران و حزب الله لبنان وضع خواهد شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, لبنان

هیچ طرحی بدون موافقت ائتلاف دوجانبه شیعیان و متحدانش در پارلمان لبنان تصویب نمی‌شود

در اختیار گرفتن یک سوم آراء پارلمان لبنان که در نتایج انتخابات برای حزب الله ومتحدانش محقق شد، به این معناست که پارلمان نمی‌تواند هیچ مصوبه‌ای را بدون موافقت این حزب داشته باشد.

ادامه »

جهان, خبر, لبنان

استقبال سرد «عون» و «باسیل» از «تیلرسون» در کاخ ریاست جمهوری

به گزارش الیوم السابع، رسانه های خبری تصاویر مربوط به انتظار رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا برای دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان در کاخ ریاست جمهوری این کشور را منتشر کردند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, لبنان