هاآرتص؛ نارضایتی ایران از استقرار نیروهای روس در نزدیکی مرز سوریه و لبنان

به نقل از  هاآرتص، دو مقام غیر سوری مدعی شده‌اند که با استقرار سربازان روس در نزدیکی شهر قصیر در مرز سوریه با لبنان، نیرو‌های ‌تحت حمایت ایران از جمله حزب‌الله نسبت به این اقدام هماهنگ‌نشده اعتراض کرده‌اند.

 

به ادعای این رسانه اسرائیلی، یک فرمانده نظامی ‌به رویترز گفت: پس از استقرار ارتش سوریه در سه موضعی که نیرو‌های روس در آن حضور داشتند، مسئله ‌حل شده است. پس از همکاری‌های طولانی بین ایران و روسیه، ‌این ناهماهنگی‌ها نادر بوده است.

 

این فرمانده نظامی که به نامش اشاره‌ای نشده است، همچنین گفت: این ناهماهنگی‌ها حل و فصل شده و اکنون نیروهای لشکر ۱۱ ارتش سوریه همراه ‌با حزب‌الله در این منطقه مستقر هستند.

 

بر اساس این گزارش، طی چند ماه ‌گذشته اسرائیل بارها از روسیه برای مقابله با ایران در سوریه درخواست‌هایی را مطرح کرده است؛ جایی که ‌اسرائیل علیه حزب‌الله و اهداف ایران در سوریه حملات متعددی را ترتیب داده است.

 

به گزارش هاآرتص، یک مقام نظامی دیگر مدعی شده است: «ایران و متحدانش تحت عنوان محور مقاومت، در حال بررسی اقدام ناهماهنگ روسیه ‌هستند. از ابتدای بحران سوریه، روسیه و نیرو‌های تحت حمایت ایران از جمله حزب ‌الله در برابر معارضان اسد با یکدیگر همکاری کرده‌اند. حزب‌الله نیرو‌های خود را از سال ۲۰۱۲ در سوریه مستقر کرده و نیرو‌ی هوایی روسیه در حمایت از بشار اسد از سال ۲۰۱۵ وارد سوریه شده‌اند. اکنون دستور کار و اهداف ‌متفاوت این گروه‌ها در سوریه آشکار شده است. به همین دلیل اسرائیل در این مرحله به روسیه فشار وارد می‌‌کند تا مانع نفوذ ایران و متحدانش در سوریه شود.»

ایلنا

روسیه: نیروهای خارجی ازجمله نیروهای آمریکایی، ترکیه، ایرانی و حزب‌الله باید سوریه را ترک کنند

نماینده رئیس جمهوری روسیه در سوریه با اعلام این که همه نیروهای خارجی ازجمله نیروهای آمریکایی، ترکیه، ایرانی و جنبش حزب الله لبنان باید سوریه را ترک کنند، تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از سوریه روندی زمان بر است.

ادامه »

امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, لبنان

وزارت خزانه داری آمریکا؛ به زودی تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع خواهد شد

یک مقام در وزارت خزانه داری آمریکا بامداد جمعه در گفت وگو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی گفت: مجازات های شدید علیه ایران و حزب الله لبنان وضع خواهد شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, شمال غرب آسیا, لبنان

هیچ طرحی بدون موافقت ائتلاف دوجانبه شیعیان و متحدانش در پارلمان لبنان تصویب نمی‌شود

در اختیار گرفتن یک سوم آراء پارلمان لبنان که در نتایج انتخابات برای حزب الله ومتحدانش محقق شد، به این معناست که پارلمان نمی‌تواند هیچ مصوبه‌ای را بدون موافقت این حزب داشته باشد.

ادامه »

جهان, خبر, لبنان

استقبال سرد «عون» و «باسیل» از «تیلرسون» در کاخ ریاست جمهوری

به گزارش الیوم السابع، رسانه های خبری تصاویر مربوط به انتظار رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا برای دیدار با میشل عون رئیس جمهور لبنان در کاخ ریاست جمهوری این کشور را منتشر کردند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, لبنان