آمریکا “شبکه ارزی” سپاه پاسداران ایران را تحریم کرد

به گزارش صدای آلمان؛ وزارت خزانه‌داری آمریکا یک “شبکه ارزی” متعلق به سپاه پاسداران ایران را تحریم کرد. به گفته این وزارتخانه، این شبکه میلیون‌ها دلار را به سود سپاه پاسداران تبدیل و قاچاق کرده است.   وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه (۱۰ آوریل/ ۲۰ اردیبهشت) در بیانیه‌ای اعلام کرد شبکه‌ای متشکل از ۹ فرد

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, خبر

به پیروی از تحریم‌های امریکا، شرکت ایتالیایی «اِنی» خرید نفت از ایران را متوقف می‎کند

مدیر شرکت انی ایتالیا در نشست سالانه این شرکت به سهامدارانش گفت، انی تمام طلب های معوق خود از ایران بابت سرمایه گذاری های سال های گذشته در این کشور را از تهران گرفته و قصدی برای اجرای پروژه جدید در ایران ندارد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایتالیا, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر

پرتیراژ‌ترین روزنامه چین: نقض تعهدات بین‌المللی از سوی ترامپ امری عادی است

‘چاینا دیلی’ پرشمارگان ترین روزنامه چین روز پنجشنبه نوشت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که ید طولایی در نقض مقررات و معاهدات بین المللی دارد به توافق هسته ای به عنوان یک سند معتبر مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل هم پشت کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خبر

نیکی هیلی: زمان اقدام شورای امنیت علیه ایران فرارسیده است

به نقل از القدس العربی، «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل روز گذشته – پنجشنبه – پس از انتشار گزارش کارشناسان سازمان ملل مبنی بر این که ایران تحریم‌های سازمان ملل برای عدم ارسال سلاح به یمن را نقض کرده، گفت که اکنون زمان آن رسیده است که شورای امنیت علیه ایران اقدام کند.

 

گزارشی که در ژانویه گذشته به شورای امنیت ارائه شده است، ادعا می‌کند که کارشناسان با شناسایی باقی مانده‌های موشک‌های شلیک شده در یمن دریافتند که این موشک‌ها و سلاح‌های نظامی از ایران به این کشور وارد شده و در اختیار نیروهای انصارالله قرار داده شده است.

 

در بیانیه هیلی ادعا شده است: «این گزارش بر آنچه که ما ماه‌ها پیش عنوان کردیم، تاکید دارد که ایران به صورت غیرقانونی و در تناقض با تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل به یمن سلاح منتقل کرده است.»

 

در ادامه آمده است: «جهان نمی‌تواند این نقض آشکار را بدون پاسخ جواب دهد و تهران باید عواقب آن را بپذیرد.»

 

ایران به شدت اتهام ارائه تسلیحات نظامی به انصارالله یمن را رد کرده است.

 

 

در ادامه بهره گیری‌ها از نقطه ضعف‌های رژیم؛ آمریکا آزادی موسوی و کروبی را خواستار شد

 

به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، «هیدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با صدور بیانیه‌ای به مناسبت هفتمین سالگرد حصر خانگی سه نفر از رهبران اعتراضات پس از انتخابات سال ۸۸ در ایران، خواستار آزادی این افراد شد.

 

در این بیانیه ادعا شده است: «ادامه حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنورد با تعهدات بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی برای تضمین محاکمه عادلانه و ممانعت از بازداشت و حبس خودسرانه شهروندان مغایرت دارد.»

 

نائورت در ادامه مدعی شد: «ما نیز مانند جامعه بین‌المللی ادامه حصر این افراد بدون محاکمه آنها در دادگاه را محکوم می‌کنیم و خواستار آزادی فوری آنها و همه زندانیان عقیدتی در ایران که در بازداشت هستند، هستیم.»

ایلنا

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی باز هم از تشکیل جلسه شورای مرکزی جبهه ملی جلوگیری کرد

به گزارش روابط عمومی جبهه ملی ایران؛ طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری، وزارت اطلاعات آقای پرفسور مسرت عضو و نایب رئیس شورای مرکزی جبهه ملی ایران را احضار نموده و جهت میزبانی جلسه شورا به ایشان اخطار داده است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, سیاسی

اعتراض بیش‌از یکصد دانشجو، استاد و فعال مدنی به‌اخراج زهرا قلندری‌نژاد از دانشگاه به‌جرم درویشی

بیش از یکصد تن از دانشجویان، اساتید و فعالان سیاسی و مدنی با صدور بیانیه‌ای به اخراج زهرا قلندری‌نژاد از دانشگاه به جرم درویشی واکنش نشان داده و خواستار رفع موانع تحصیلی و بازگشت این دانشجو به دانشگاه شدند.   متن این بیانیه به گزارش مجذوبان نور بدین شرح است: حق برخورداری از فرصت‌های برابر آموزشی

ادامه »

ایران, بیانیه, حقوق بشر, خبر, دانشجویی