دولت هلند قانون اختیارات جاسوسی دولتی را تعدیل می‌کند

به نقل از روزنامه استاندارد، دولت هلند پس از آنکه مردم این کشور با شرکت در همه پرسی با تشدید اختیارات ارگان‌های دولتی برای جاسوسی مخالفت کردند، اعلام کرد: علیرغم آنکه نتیجه همه پرسی دور از انتظار بود، اما ما خود را ملزم به احترام گذاشتن به خواسته های مردم می‌دانیم.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, هلند

رئیس دولت پیشین کاتالونیا به قید وثیقه آزاد می‌شود

دادگاه عالی ایالت شلِسویگ−هولشتاین اعلام کرد که کارلس پوجدمون، رئیس برکنار شده دولت محلی کاتالونیا، می‌تواند با پرداخت ۷۵ هزار یورو وثیقه آزاد شود. به این ترتیب دیگر خطر استرداد پوجدمون به اسپانیا رفع شده است.

ادامه »

آلمان, اسپانیا, جهان, حقوق بشر, خبر, غرب اروپا

همزمان با افول نقش بین‌المللی آمریکا، سفر بزرگترین هیات تاریخ اتریش به چین

یک هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی از اتریش روزهای شنبه تا پنجشنبه هفته آینده به چین سفر می کند که این سفر علاوه بر تاثیرش بر توسعه روابط دوجانبه این دو کشور، از اهمیت بالایی نیز در زمینه گرایش اتحادیه اروپا به تعریف اتحادهای جدید بین المللی برخوردار است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, جهان, چین, خبر, غرب اروپا

قلیچداراوغلو: دولت و رهبر دیکتاتور را ساقط می‌کنیم/ زنان بزرگ‌ترین ترس اردوغان هستند

رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه با انتقاد از رویکرد حزب حاکم نسبت به زنان جامعه کشورش گفت، زنان باعث پایان حکومت تک رهبری مردان در سال 2019 خواهند شد.

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, زنان, سیاسی

مرکز تحقیقات نظامی انگلیس؛ روسی‌بودن عامل مسمومیت جاسوس روس‌‌تبار قابل اثبات نیست

به‌گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس اعلام کرد که نمی‌تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.   رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرد که کارشناسان نمی‌توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به

ادامه »

انگلستان, جهان, چین, روسیه, غرب اروپا

نیکولا سارکوزی به‌اتهام دریافت کمک‌مالی غیرقانونی، دریافت رشوه و … بازداشت شد

‘نیکولا سارکوزی’، رئیس‌جمهوری پیشین فرانسه، به اتهام دریافت کمک مالی غیرقانونی برای مدیریت کارزار انتخاباتی اش در سال 2007 بازداشت شد.

 

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، قرار است بازجویی از سارکوزی که از سال 2007 تا 2012 رئیس جمهوری فرانسه بود، به زودی شروع شود.

 

پرونده تامین مالی غیرقانونی رقابت انتخاباتی سارکوزی در سال 2012 به ثبت رسید اما، تحقیق درباره این اتهام به حال تعلیق درآمده بود.

 

سارکوزی متهم است که در انتخابات 2007، 50 میلیون یورو از ‘معمر قذافی’، رهبر سابق لیبی کمک مالی دریافت کرده بود.

 

رئیس جمهوری پیشین فرانسه همچنین به دریافت رشوه و استفاده از موقعیت رسمی‌اش برای اهداف و مقاصد شخصی متهم شد.

ایرنا

پیام رئیس‌جمهوری آلمان به مناسبت نوروز جشن دوستی و همبستگی

به گفته‌ اشتاین‌مایر، «در این روز شادمانی و بیداری، منازعات سنتی کنار گذاشته می‌شوند و از بزرگسالان قدردانی می‌شود. نوروز جشن دوستی و همبستگی است و با آن امیدی بزرگ پیوند خورده است: این امید که جوانه‌های تازه می‌توانند رشد کنند.

ادامه »

آلمان, تاریخ, جهان, خبر

تجمعات اعتراضی در اروپا علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه

شهرهای مختلف آلمان و اروپا در روزهای اخیر شاهد تجمعات اعتراضی کردها علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه بود. یک گردهمایی خودجوش در این راستا در فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف با درگیری نیروهای پلیس با معترضان همراه بود.

ادامه »

آلمان, ترکیه, جهان, خبر