نیویورک تایمز : تحریم‌های آمریکا علیه ایران در بحبوحه کرونا کاملاً ظالمانه است

یک روزنامه مشهور آمریکایی نوشت، تلاش‌های آمریکا برای قطع ارتباط ایران با جهان در بحبوحه شیوع ویروس کرونا اقدامی کاملاً ظالمانه است.

 

به گزارش تسنیم، روزنامه نیویورک تایمز در تحلیلی نوشت: تلاش‌های ایالات متحده برای اعمال فشارهای حداکثری علیه ایران و قطع ارتباط تهران با جهان در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، یک اقدام ظالمانه به‌شمار می‌رود.

 

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۰۳ که زلزله بم موجب کشته شدن هزاران نفر شد، جورج دبلیو بوش رئیس جمهور وقت آمریکا، بخشی از تحریم‌های مربوط به ارسال پول و دارو را به‌طور موقت لغو کرد.

 

در آن زمان جورج دبلیو بوش در مصاحبه با سی‌ان‌ان با ژست انسان‌دوستی مدعی شد که “این اقدام درستی است که مراقب انسان‌هایی که از این بحران آسیب دیده‌اند، باشیم.”

 

پاییز امسال در حالی که تلفات ویروس کرونا در ایران رو به افزایش است، دولت ترامپ نرمش چندانی را نشان نداده است. دولت ترامپ با درخواست وام ۵ میلیارد دلاری ایران از صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مخالفت کرده است.

 

در حالی که تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد قربانیان به بیش از ۲۷ هزار نفر رسیده است، دولت ترامپ در حال افزودن تحریم‌ها علیه ایران است، آن هم در شرایطی که تهران پیش از این نیز برای تأمین داروهای ضروری و مورد نیاز با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبه‌رو بود.

 

هفته گذشته دولت ترامپ ۱۸ بانک ایرانی را تحریم کرد تا ارتباط آخرین بانک‌ها و مؤسسات مالی ایران با نهادهای مالی بین‌المللی را قطع کند.

 

باربارا سالوین مدیر بخش ایران در شورای آتلانتیک در این باره گفت: کارزار فشار حداکثری علیه ایران یک سادیسم در سیاست خارجی آمریکا به‌شمار می‌رود.

 

در گذشته، تحریم‌ها علیه بانک‌های ایرانی بخشی از یک راهبرد گسترده‌تر برای تحت فشار قراردادن ایران بود تا با محدودیت برنامه هسته‌ای‌اش موافقت کند، این تحریم‌ها با حمایت متحدان آمریکا یعنی اروپا و همین طور روسیه و چین اعمال شد ولی دولت ترامپ از توافق هسته‌ای خارج شد و پس از آن سعی کرده است به‌طور یکجانبه شورای امنیت سازمان ملل را برای افزایش فشار علیه ایران متقاعد کند.

«پیپل دیلی»: کسی که فقط چکش در دست دارد، همه چیزرا شبیه میخ می‌بیند

آمریکا از تاریخ سوم ماه مه سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون، روی‌هم‌رفته ۷ هزار و ۹۶۷ مورد تحریم را اعمال کرده است.از دیدگاه آمریکا، قدرت به معنای مداخله عمدی در امور سایر کشورهاست

ادامه »

اروپا, اسیا, اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, ایران, تحریم, جهان, چین, خبر, روسیه, ژاپن, فرانسه

همایش مجازی کوبا‌یی‌های ساکن اروپا علیه تحریم‌های اقتصادی آمریکا

محاصره اقتصادی، تجاری و مالی توسط ایالات متحده به مثابه یک نسل کشی است و سیاست‌های اعمال شده از سوی دولت دونالد ترامپ  برای به زانو در آوردن کوبا، شدت گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, حقوق بشر, خبر, کوبا

رویترز ؛ تهران راه واقعی عبور از تحریم‌ها را پیدا کرده است

خبرگزاری رویترز گزارش داد: تهران با ایستادگی ایرانیان و عملی‌شدن سازوکار حمایت از مبادلات تجاری ایران و اروپا، راه واقعی عبور از تحریم‌ها را پیدا کرده است.

ادامه »

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی, اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, انگلستان, ایران, تحریم, جهان, چین, حقوق بشر, خاورمیانه, روسیه, فرانسه, مذاکرات اتمی

نامه مادورو به مردم جهان در محکوم کردن تحریم‌های ظالمانه آمریکا

تحریم ها در مدت پنج سال، با جلوگیری از ایجاد روابط اقتصادی جهان با این کشور آمریکای جنوبی، کاراکاس را از دسترسی به ارز مورد نیاز، مواد غذایی و پزشکی، قطعات یدکی و مواد اولیه ضروری برای فعالیت‌های اقتصادی بازداشته است

ادامه »

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, تحریم, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, فقر, ونزوئلا