در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

نیویورک تایمز: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه صحیح‌ترین کار است

روزنامه ‘نیویورک تایمز’ در گزارشی، عقب‌نشینی آمریکا از سوریه را مشروط بر اینکه در آن کیفیت اجرا، زمان‌بندی، مشورت با متحدان و صاحبنظران و بهره‌مندی از اهرم‌های موجود لحاظ شود، صحیح‌ترین کار دانست.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, سوریه

خارج‌ شدن طرح تحریم سوریه، روسیه و ایران از دستور کار مجلس سنای آمریکا

مجلس سنای آمریکا در اعتراض به ادامه تعطیلی بخشی از دولت با طرح پیش نویس دموکرات­‌ها برای تشدید تحریم­‌ها علیه سوریه و متحدان آن، مخالفت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, مکزیک

نشنال اینترست: سیاست ترامپ در سوریه به انزوای آمریکا ختم شد

نشریه آمریکایی ‘نشنال اینترست’ در تحلیلی تصریح کرد، سیاست ترامپ در سوریه به خاطر ناتوانی در هماهنگ‌سازی اهداف مد نظر، در نهایت به انزوای آمریکا ختم شد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, مقاله

نیوزویک: تیراندازی‌های پلیس آمریکا حاکی از نژادپرستی ساختاریافته است

نشریه نیوزویک در گزارشی، نتایج پژوهشی که از سوی دانشگاه بوستون در آمریکا منتشر شده را حاکی از نژادپرستی ساختاریافته در ایالت های این کشور دانست.

 

براساس این گزارش، اطلاعات دریافتی از «نقشه خشونت پلیس» در آمریکا نشان می دهد که احتمال کشته شدن سیاهپوستان در این کشور در اثر تیراندازی پلیس، 3 برابر سفید پوستان است.

 

پژوهشگران دانشگاه بوستون در این پژوهش ارتباطی معنادار میان نژادپرستی ساختاریافته و نابرابری نژادی در تیراندازی های پلیس به سوی قربانیان غیرمسلح یافتند.

 

یافته ها حاکی از آن است که نابرابری نژادی در تیراندازی های پلیس در آن دسته از ایالت ها که درجه بالاتری از نژادپرستی ساختاریافته دارند، بیشتر است.

 

مایکل سیگل استاد دانشگاه بوستون در این باره گفت: این مشکل بزرگتر از آن است که تصور می کردیم و همه جامعه و نحوه رفتار آن با سیاهپوستان در طول قرن ها را دربرمی گیرد.

 

داده های دریافتی از نقشه خشونت پلیس آمریکا نشان می دهد که 25 درصد از کسانی که در تیراندازی پلیس در سال 2017 کشته شده اند، سیاهپوست بوده اند؛ این در حالی است که سیاهپوستان تنها 13 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.

 

افزون بر این، 30 درصد از سیاهپوستانی که در تیراندازی پلیس کشته شده اند غیرمسلح بوده اند؛ در حالی که رقم مشابه برای سفیدپوستان 21 درصد است.

 

در سال های اخیر کشته‌شدن چند سیاهپوست از سوی پلیس در ایالت های مختلف آمریکا باعث بروز تظاهرات و اعتراض‌های گسترده شده است.

ایرنا

شائبه‌های وجود «دولت عمیق» در آمریکا در پی انتشار یک سند محرمانه

یک نشریه آمریکایی گزارش داد، یادداشت محرمانه‌ای که اخیراً درباره عملکرد اف‌بی‌آی منتشر شد، ثابت می‌کند که یک «دولت عمیق» در آمریکا وجود دارد.   روزنامه نیویورک پست در این گزارش نوشت: اکنون که می‌دانیم یادداشت منتشر شده مربوط به اف‌بی‌آی توسط مجلس نمایندگان آمریکا درباره سوءرفتار دولت چه چیزی نشان می‌دهد، همچنین می دانیم

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

راهبرد دهشتناک اتمی امریکا

برای دولتی که قصد دارد تقریبا در تمامی مناسبات داخلی و خارجی ایالات متحده امریکا تغییر ایجاد کند، تجدید‌نظر در دکترین جنگ اتمی چندان تعجب‌برانگیز نیست. به همین دلیل نیز در سند «بازبینی وضعیت اتمی» ایالات متحده که از سوی دولت تجدید‌نظر طلب دونالد ترامپ ارایه شده، مفهوم بازدارندگی اتمی، راه‌های رسیدن به آن و

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, گزارش

درخواست گروه‌های ضد جنگ آمریکا برای تعطیلی گوآنتانامو و فراخوان تظاهرات

گروه‌های ضد جنگ فراخوان برگزاری یک راهپیمایی گسترده در آمریکا به مناسبت صد و پانزدهمین سالگرد تاسیس زندان گوآنتانامو را داده و اعلام کردند که این زندان بدنام باید تعطیل شود.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ضد جنگ

المیادین: آزمایشگاه‌های آمریکا ویروس‌های مرگبار تولید می‌کنند

به نقل از شبکه خبری «المیادین» این شبکه ضمن اشاره به دستیابی به سندی مهم درباره آزمایشگاه های محرمانه آمریکا در نقاط مختلف مرکز آسیا، اعلام کرد، فعالیت این آزمایشگاه ها گسترش ویروس های مرگبار و دستکاری ژنتیکی مگس ها و پشه ها به منظور شیوع بیماری ها است.

ادامه »

اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, عراق, گرجستان