جمع‌آوری اطلاعات بیش از ۵۳۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ توسط آژانس جاسوسی آمریکا

این آژانس جاسوسی آمریکا اطلاعات تماس ۵۳۴ میلیون تن را در سال ۲۰۱۷ جمع‌آوری کرده است که سه برابر بیشتر از ۱۵۱ میلیونی است که سال ۲۰۱۶ گردآوری شد. این آمار جدید اولین بار در خبرگزاری رویترز گزارش شد.

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

واشنگتن پست: تندروهای آمریکا و ایران در انتظار جشن پایان برجام

در حالی که عقربه های ساعت تصمیم گیری ترامپ درباره حضور آمریکا در برجام به ساعات پایانی نزدیک می‌شود، در صورت خروج آمریکا از برجام آینده ایران، منطقه و جهان تا حدود زیادی در ابهام و حتی هراسناک تصویر می‌شود.   روزنامه آمریکایی “واشنگتن پست” در گزارشی تحلیلی به مواضع سیاستمداران تندرو در آمریکا و

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, گزارش

پزشک سابق ترامپ: ترامپ گواهینامه پزشکی خودش را به‌من دیکته کرد

هارولد بورنستین پزشک سابق دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که گواهی پزشکی تائیدیه سلامت وی توسط خود او نوشته شده بود   شامگاه گذشته دکتر بورنستین در مصاحبه با شبکه سی‌ان‌ان اعلام کرد: او [ترامپ] تمامی متن نامه را دیکته کرد. من آن نامه را ننوشتم بلکه همینطور که با هم حرف می‌زدیم

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

با هشدار بازرس ویژه تحقیق؛ احتمال احضار ترامپ به دادگاه قوت گرفت

به گزارش اسپوتنیک، «رابرت مولر» بازرس ویژه تحقیق درباره دخالت ادعائی مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی هشدار داد در صورتی که دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از گفتگو با بازجویان فدرال درباره سئوالات مطرح خودداری کند، مجبور به صدور احضاریه دادگاه برای وی خواهد بود.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت بیش از ۶ میلیارد دلار غرامت محکوم کرد

تارنمای خبری الجزیره روز سه شنبه گزارش داد؛ دادگاهی در آمریکا، ایران را به اتهام حمایت از عاملان حملات 11 سپتامبر 2001 به پرداخت بیش از 6 میلیارد دلار غرامت به قربانیان این حادثه محکوم کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, قضایی

نیوزویک: تیراندازی‌های پلیس آمریکا حاکی از نژادپرستی ساختاریافته است

نشریه نیوزویک در گزارشی، نتایج پژوهشی که از سوی دانشگاه بوستون در آمریکا منتشر شده را حاکی از نژادپرستی ساختاریافته در ایالت های این کشور دانست.

 

براساس این گزارش، اطلاعات دریافتی از «نقشه خشونت پلیس» در آمریکا نشان می دهد که احتمال کشته شدن سیاهپوستان در این کشور در اثر تیراندازی پلیس، 3 برابر سفید پوستان است.

 

پژوهشگران دانشگاه بوستون در این پژوهش ارتباطی معنادار میان نژادپرستی ساختاریافته و نابرابری نژادی در تیراندازی های پلیس به سوی قربانیان غیرمسلح یافتند.

 

یافته ها حاکی از آن است که نابرابری نژادی در تیراندازی های پلیس در آن دسته از ایالت ها که درجه بالاتری از نژادپرستی ساختاریافته دارند، بیشتر است.

 

مایکل سیگل استاد دانشگاه بوستون در این باره گفت: این مشکل بزرگتر از آن است که تصور می کردیم و همه جامعه و نحوه رفتار آن با سیاهپوستان در طول قرن ها را دربرمی گیرد.

 

داده های دریافتی از نقشه خشونت پلیس آمریکا نشان می دهد که 25 درصد از کسانی که در تیراندازی پلیس در سال 2017 کشته شده اند، سیاهپوست بوده اند؛ این در حالی است که سیاهپوستان تنها 13 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.

 

افزون بر این، 30 درصد از سیاهپوستانی که در تیراندازی پلیس کشته شده اند غیرمسلح بوده اند؛ در حالی که رقم مشابه برای سفیدپوستان 21 درصد است.

 

در سال های اخیر کشته‌شدن چند سیاهپوست از سوی پلیس در ایالت های مختلف آمریکا باعث بروز تظاهرات و اعتراض‌های گسترده شده است.

ایرنا

شائبه‌های وجود «دولت عمیق» در آمریکا در پی انتشار یک سند محرمانه

یک نشریه آمریکایی گزارش داد، یادداشت محرمانه‌ای که اخیراً درباره عملکرد اف‌بی‌آی منتشر شد، ثابت می‌کند که یک «دولت عمیق» در آمریکا وجود دارد.   روزنامه نیویورک پست در این گزارش نوشت: اکنون که می‌دانیم یادداشت منتشر شده مربوط به اف‌بی‌آی توسط مجلس نمایندگان آمریکا درباره سوءرفتار دولت چه چیزی نشان می‌دهد، همچنین می دانیم

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

راهبرد دهشتناک اتمی امریکا

برای دولتی که قصد دارد تقریبا در تمامی مناسبات داخلی و خارجی ایالات متحده امریکا تغییر ایجاد کند، تجدید‌نظر در دکترین جنگ اتمی چندان تعجب‌برانگیز نیست. به همین دلیل نیز در سند «بازبینی وضعیت اتمی» ایالات متحده که از سوی دولت تجدید‌نظر طلب دونالد ترامپ ارایه شده، مفهوم بازدارندگی اتمی، راه‌های رسیدن به آن و

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, گزارش

درخواست گروه‌های ضد جنگ آمریکا برای تعطیلی گوآنتانامو و فراخوان تظاهرات

گروه‌های ضد جنگ فراخوان برگزاری یک راهپیمایی گسترده در آمریکا به مناسبت صد و پانزدهمین سالگرد تاسیس زندان گوآنتانامو را داده و اعلام کردند که این زندان بدنام باید تعطیل شود.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ضد جنگ

المیادین: آزمایشگاه‌های آمریکا ویروس‌های مرگبار تولید می‌کنند

به نقل از شبکه خبری «المیادین» این شبکه ضمن اشاره به دستیابی به سندی مهم درباره آزمایشگاه های محرمانه آمریکا در نقاط مختلف مرکز آسیا، اعلام کرد، فعالیت این آزمایشگاه ها گسترش ویروس های مرگبار و دستکاری ژنتیکی مگس ها و پشه ها به منظور شیوع بیماری ها است.

ادامه »

اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, عراق, گرجستان