سفیر سابق روسیه: آمریکایی‌ها فکر می‌کنند همیشه حق با آنهاست/ دیگر دوره سلطه آمریکا بر جهان گذشته

سفیر سابق روسیه در آمریکا معتقد است، دیدار احتمالی روسای جمهوری دو کشور، با توجه به تمایلات ضدروسی کنونی در داخل ایالات متحده، بعید است تاثیر جدی بر بحران کنونی در روابط مسکو و واشنگتن داشته باشد.

ادامه »

آمریکای شمالی, امریکا, جهان, خبر, روسیه

ترامپ از قریب‌الوقوع بودن خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داد؛ کاخ سفید رد کرد

اظهارات رئیس‌جمهوری آمریکا درباره آینده نیروهای کشورش در سوریه، برای جهان غافل‌گیر کننده بود و حتی دولتش بلافاصله وارد عمل شد و مفهوم سخنان وی را تفسیر کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

نیوزویک: ترامپ کره شمالی را به سوی جنگ هدایت می‌کند

تارنمای «نیوز ویک» نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری امریکا با تهدید و توهین در رسانه ها شانس مذاکره با کره شمالی را کاهش داده و این کشور را به سوی جنگ هدایت می کند.

 

این تارنما روز پنجشنبه افزود: ترامپ با دادن لقب ‘مرد موشکی’ به رهبر کره شمالی در رسانه ها و جلوگیری از گفت وگوهای صلح آمیز، تنش ها با کره شمالی و ترس نسبت به شروع یک درگیری نظامی را در جهان افزایش داد.

 

ترامپ به غیر از به کار بردن عنوان ‘مرد موشکی’ در توییتر و پیش از نشست عمومی سازمان ملل در ماه گذشته، رئیس جمهوری با تلاش های «رکس تیلرسون» وزیر امورخارجه برای مذاکر با کره شمالی مخالفت کرده است.

 

«جوزف یون» نماینده مخصوص وزارت امورخارجه در امور کره شمالی به نمایندگان کنگره اعلام کرده است که صلح و دیپلماسی خیلی بهتر از تهدید و توهین های صریح می تواند کارساز باشد.

 

این تارنما به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد، تلاش هایی جوزف یون برای اینکه حداقل امید به مذاکرات بالقوه میان آمریکا و کره شمالی در مورد برنامه های دفاع موشکی وهسته ای را زنده کند با عنوان ‘گام های آخر’ توصیف شده است.

 

نیوز ویک ادامه داد: لحن خشن ترامپ و همچنین ذات غیر قابل پیش بینی او به عنوان یک تاکتیک جدید برای پاسخ بلوف های کیم است.
اما کارشناسان معتقدند که دولت ترامپ باید پیونگ یانگ را با حسن نیت جذب کند.

 

نیوز ویک به نقل از «جنی تاون» سردبیر یکی از سایت های خبری نوشت: غیرقابل پیش بینی بودن فقط در صورتی مفید است که ترامپ به نحوی یک ژست خاص اتخاذ کند تا شانس بهبود این فرآیند را فراهم کند.

 

بمباران سوریه و افغانستان اوایل امسال و تهدید برای خروج از معاهده های بین المللی به دولت آمریکا اعتبار کمی را برای مذاکره با کره شمالی داده است.

 

خصومت ادامه دار او نسبت به کیم جونگ بعید است که کره شمالی را بدون داشتن یک ژست خوب ترغیب به آمدن سر میز مذاکره کند.

 

ترامپ به غیر از به کار بردن عنوان ‘مرد موشکی’ در توییتر و پیش از نشست عمومی سازمان ملل در ماه گذشته، با تلاش های رکس تیلرسون وزیر امورخارجه برای مذاکر با کره شمالی مخالفت کرده است.

ایرنا

روسیه: غرب موضع مسکو در وتوی قطعنامه شیمیایی سوریه را تحریف کرد

در پی انتقادات کشورهای غربی به ویژه آمریکا از روسیه بخاطر وتوی پیش نویس قطعنامه تمدید ماموریت کمیسیون مشترک تحقیقات درباره حوادث شیمیایی سوریه، مسکو این کشورها را به تحریف واقعیت مساله متهم کرد.   قطعنامه تمدید ماموریت کمیسیون تحقیقات درباره حوادث شیمیایی سوریه تحت عنوان «سازوکار تحقیقاتی مشترک» که از سال 2015 تحت نظارت

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

ترامپ تحت فشار نهادهای اطلاعاتی بخشی از اسناد ترور کندی را منتشر نکرد

به نقل از شبکه خبری سی ان ان، دولت آمریکا بنا بر تصویب کنگره این کشور، قرار بود روز پنجشنبه همه اسناد منتشر نشده مربوط به قتل جان اف کندی رئیس جمهوری اسبق آمریکا را منتشر کند.   این در حالی است که روز پنجشنبه درخواست هایی از نهادهای اطلاعاتی آمریکا برای محرمانه نگاه داشتن

ادامه »

امریکا, جهان, خبر

تحریم‌های موشکی آمریکا علیه ایران تصویب شد

طرح تحریم‌های جدید علیه برنامه موشک بالستیکی ایران با ۴۲۳ رای موافق در مقابل ۲ رای مخالف، در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد.   مجلس نمایندگان آمریکا مدعی شده است که با این تحریم‌های جدید، بنگاه‌های تامین کننده قطعات و مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت موشک‌های بالستیک ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر

دولت آمریکا احتمالا قرارداد فروش هواپیما به ایران را لغو می‌کند

به نقل از وبگاه خبری واشنگتن فری بیکن، دولت آمریکا برای لغو قرارداد فروش هواپیمای مسافربری میان شرکت هواپیماسازی بوئینگ و شرکت هواپیمایی ایران ایر از سوی اعضای کنگره تحت فشار فزاینده ای قرار گرفته است؛ به طوری که وبگاه خبری واشنگتن فری بیکن به نقل از چندین منبع آگاه اعلام کرد که دولت آمریکا

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر