پرتیراژ‌ترین روزنامه چین: نقض تعهدات بین‌المللی از سوی ترامپ امری عادی است

‘چاینا دیلی’ پرشمارگان ترین روزنامه چین روز پنجشنبه نوشت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا که ید طولایی در نقض مقررات و معاهدات بین المللی دارد به توافق هسته ای به عنوان یک سند معتبر مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل هم پشت کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, چین, خبر

“قدرتمندترین” افراد جهان؛ شی جینپینگ و پوتین در صدر فهرست

مجله فوربس جدیدتری فهرست خود را از ۷۵ نفر از “قدرتمندترین” شخصیت‌ها و چهره‌های جهان برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرده که در این فهرست رتبه‌های اول و دوم به ترتیب در اختیار روسای جمهور چین و روسیه بوده و دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز در رده سوم در این فهرست قرار دارد.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

مدارس مجهز، الگوی چین برای آموزش دانش آموزان روستایی

چین از طریق سرمایه گذاری هنگفت و با هدف فراهم آوردن استانداردهای آموزشی مطلوب برای تمامی دانش آموزان مناطق روستایی و دور افتاده، اقدام به ساخت مدارس بزرگ مجهز به امکانات آموزشی مناسب از قبیل آزمایشگاه، کارگاه و کتابخانه در شهرهای کوچک همجوار کرده است.   به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، دفتر اطلاع رسانی شورای

ادامه »

جهان, چین, خبر

هشدار کره شمالی به آمریکا: فضای گفت و گو و دوستی را نابود نکیند

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی با انتشار بیانیه ای از آمریکا خواست تا فشار و تهدید نظامی علیه پیونگ یانگ را متوقف کند زیرا تعطیلی برنامه هسته ای این کشور ربطی به فشارهای آمریکا ندارد و تحریم نمی تواند به حل و فصل برنامه هسته ای کره شمالی کمک کند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی

نگرانی پکن از اقدامات تبعیض آمیز فرانسه و کانادا علیه شرکت های چینی

وزارت بازرگانی چین از اقدامات برخی از کشورهای اروپایی در خصوص جلوگیری از سرمایه گذاری شرکت های چینی در بخش های مختلف بخصوص اموال غیرمنقول ابراز نگرانی کرده است.

 

آمریکا نیز بتازگی از حضور شماری از شرکت های چینی در این کشور جلوگیری به عمل آورده و به برخی نهادهای دولتی اعلام کرده است حق خرید تلفن های هوشمند چینی را ندارند و همزمان سرمایه گذاری چینی ها را محدود کرده است.

 

وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای خاطر نشان کرده است تبعیضاتی که اروپا و آمریکا برای شرکت های چینی قایل می شوند نه فقط برای پکن بلکه برای آن کشورها نیز زیانبار خواهد بود.

 

در تازه ترین مورد ‘امانوئل مکرون’ رییس جمهور فرانسه با اشاره به اینکه شماری از شرکت های چینی هزاران هکتار از زمین های کشاورزی فرانسه را خریداری کرده اند، گفت که به این موضوع رسیدگی شده و اجازه داده نخواهد شد بخش های حساس کشور در اختیار بیگانگان قرار گیرد.

 

وی افزود سرمایه گذاری در عرصه کشاورزی برای فرانسه نوعی سرمایه گذاری راهبردی محسوب می شود که به حق حاکمیت این کشور پیوند خورده است و سرمایه گذاری چینی ها در آن محدود خواهد شد.

 

روزنامه گلوبال تایمز چین امروز از قول ‘جایو یونگ شن’ کارشناس امور اقتصادی دانشگاه تجارت چین نوشت که طرف های فرانسوی هیچ اقدامی برای جلوگیری از خرید زمین توسط چین نکرده اند و اظهارات مکرون نادرست و غیرکارشناسی است.

 

شماری از طرف های کانادایی نیز اعلام کرده اند که به دنبال محدود کردن سرمایه گذاری چین در این کشور و در بخش های فنی و علمی هستند که حساسیت های بالایی برای کشور دارد.

 

‘گینگ شوانگ’ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت کشورش امیدوار است طرف های ذی ربط بجای ایجاد مانع در روابط تجاری با چین زمینه و محیط بهترین برای همکاری های اقتصادی و تجاری ایجاد کرده و از تبعیض علیه شرکت های چینی خودداری ورزند.
ایرنا

آمریکا و متحدانش برای محاصره دریایی کره شمالی آماده می‌شوند

تازه ترین گزارش ها حاکی است آمریکا و برخی از متحدان آسیایی این کشور در حال انجام برنامه ای جامع برای گسترده کردن تحریم ها و محاصره دریایی کره شمالی هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی