همزمان با افول نقش بین‌المللی آمریکا، سفر بزرگترین هیات تاریخ اتریش به چین

یک هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی از اتریش روزهای شنبه تا پنجشنبه هفته آینده به چین سفر می کند که این سفر علاوه بر تاثیرش بر توسعه روابط دوجانبه این دو کشور، از اهمیت بالایی نیز در زمینه گرایش اتحادیه اروپا به تعریف اتحادهای جدید بین المللی برخوردار است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, جهان, چین, خبر, غرب اروپا

مبارزه با آلودگی هوا در چین هزاران کارگر را بیکار و۴۰ درصد از کارخانه‌ها را تعطیل کرد

به نقل از مجله آمریکایی فوربس، دولت چین در یک سال گذشته ۱۰ هزار کارخانه را به خاطر کنترل آلودگی هوا تعطیل کرده است. همچنین قرار است کارخانه‌ها و کارگاه‌های بیشتری در سال جاری میلادی تعطیل شوند.

ادامه »

جهان, چین, خبر, شرق آسیا, محیط زیست

کره شمالی؛ خلع سلاح هسته‌ای به‌سئول و واشنگتن بستگی دارد

خبرگزاری رسمی کره جنوبی امروز چهارشنبه گزارش کرد ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی بر عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح اتمی و خلع سلاح هسته ای تاکید کرده اما آن را وابسته به اقدامات آمریکا و کره جنوبی دانسته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

گزارش‌های تایید نشده از سفر غیرمنتظره رهبر کره شمالی به چین

بر اساس گزارش ها کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی سفری غیرمنتظره به چین داشته است ؛ این نخستین سفر کیم جونگ اون به خارج از مرزهای کشورش از زمان به قدرت رسیدن در سال 2011 محسوب می‌شود.

ادامه »

جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی

نگرانی پکن از اقدامات تبعیض آمیز فرانسه و کانادا علیه شرکت های چینی

وزارت بازرگانی چین از اقدامات برخی از کشورهای اروپایی در خصوص جلوگیری از سرمایه گذاری شرکت های چینی در بخش های مختلف بخصوص اموال غیرمنقول ابراز نگرانی کرده است.

 

آمریکا نیز بتازگی از حضور شماری از شرکت های چینی در این کشور جلوگیری به عمل آورده و به برخی نهادهای دولتی اعلام کرده است حق خرید تلفن های هوشمند چینی را ندارند و همزمان سرمایه گذاری چینی ها را محدود کرده است.

 

وزارت بازرگانی چین در بیانیه ای خاطر نشان کرده است تبعیضاتی که اروپا و آمریکا برای شرکت های چینی قایل می شوند نه فقط برای پکن بلکه برای آن کشورها نیز زیانبار خواهد بود.

 

در تازه ترین مورد ‘امانوئل مکرون’ رییس جمهور فرانسه با اشاره به اینکه شماری از شرکت های چینی هزاران هکتار از زمین های کشاورزی فرانسه را خریداری کرده اند، گفت که به این موضوع رسیدگی شده و اجازه داده نخواهد شد بخش های حساس کشور در اختیار بیگانگان قرار گیرد.

 

وی افزود سرمایه گذاری در عرصه کشاورزی برای فرانسه نوعی سرمایه گذاری راهبردی محسوب می شود که به حق حاکمیت این کشور پیوند خورده است و سرمایه گذاری چینی ها در آن محدود خواهد شد.

 

روزنامه گلوبال تایمز چین امروز از قول ‘جایو یونگ شن’ کارشناس امور اقتصادی دانشگاه تجارت چین نوشت که طرف های فرانسوی هیچ اقدامی برای جلوگیری از خرید زمین توسط چین نکرده اند و اظهارات مکرون نادرست و غیرکارشناسی است.

 

شماری از طرف های کانادایی نیز اعلام کرده اند که به دنبال محدود کردن سرمایه گذاری چین در این کشور و در بخش های فنی و علمی هستند که حساسیت های بالایی برای کشور دارد.

 

‘گینگ شوانگ’ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت کشورش امیدوار است طرف های ذی ربط بجای ایجاد مانع در روابط تجاری با چین زمینه و محیط بهترین برای همکاری های اقتصادی و تجاری ایجاد کرده و از تبعیض علیه شرکت های چینی خودداری ورزند.
ایرنا

آمریکا و متحدانش برای محاصره دریایی کره شمالی آماده می‌شوند

تازه ترین گزارش ها حاکی است آمریکا و برخی از متحدان آسیایی این کشور در حال انجام برنامه ای جامع برای گسترده کردن تحریم ها و محاصره دریایی کره شمالی هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, ژاپن, کره جنوبی, کره شمالی