نگرانی فرانسه از جنگ تجاری چین و آمریکا

وزیر اقتصاد فرانسه با هشدار نسبت به عواقب جنگ تجاری بین چین و آمریکا تصریح کرد: تنش های تجاری و رو به افزایش این دو کشور، تاثیر منفی بر اقتصاد جهان و بویژه اروپا خواهد گذاشت.

 

اعتمادآنلاین|«برونو لو مر» (Bruno Le Maire) در گفت وگو با شبکه خبری “سی. ان. بی. سی” آمریکا افزود: یک جنگ تجاری به معنای بحران اقتصادی در سراسر جهان بویژه اروپا است.

 

وی ادامه داد: اقتصاد اروپا اکنون به خاطر این جنگ تجاری وضعیت بدی پیدا کرده است.

 

به گفته لو مر، اگر تنش‌های تجاری بین ایالات متحده و چین افزایش یابد، ممکن است این موضوع تأثیر مستقیم و بسیار منفی در سراسر جهان، بویژه اروپا و منطقه یورو برجای بگذارد. شد.

 

وی در پایان هفته نشست وزرای دارایی “جی ۲۰” در فوکوئوکا ژاپن گفت: دامنه تنش‌های تجاری که بین چین و آمریکا از ۲ سال گذشته آغاز شده، به سایر کشورها رسیده است. وضعیت اقتصادی اروپا اکنون به دلیل این تنش‌ها در حال وخیم‌تر شدن است.

 

لو مر به اقتصاد فرانسه و آلمان به عنوان نمونه‌هایی کشورهای متأثر از جنگ تجاری آمریکا و چین اشاره کرد و افزود: ما شاخص‌های شایسته رشد را به خاطر تنش‌های تجاری بین ایالات متحده و چین نداریم.

 

وزیر اقتصاد فرانسه گفت: «استیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا پیشنهاد کرده که می‌خواهد از افزایش جنگ تجاری بین آمریکا و چین جلوگیری کند. با این وجود، نتیجه این پیشنهاد منوط به دیدار پیش بینی شده بین رؤسای جمهوری دو کشور در ماه جاری است.

 

لو مر درباره اقدام اخیر واشنگتن برای تحریم “هوآوی” به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای به دست آوردن نفوذ در مذاکرات تجاری خود با پکن گفت: دولت‌ها نباید اختلافات تجاری و غیر تجاری را با یکدیگر در آمیزند.

 

وی افزود: تعرفه‌های تجاری هیچ ارتباطی با فن آوری ندارند. ما می‌خواهیم تجارت منصفانه داشته باشیم. ما می‌خواهیم تجارتی را مهیا کنیم که کارآمدتر باشد و رشد اقتصادی در آینده را تأمین کند و ما باید از وارد کردن تعرفه‌های جدید و ورود به جنگ تجاری جلوگیری کنیم.

 

در همین راستا سی. ان بی. سی نوشت: در عین حال، منوچین از رویکرد ترامپ دفاع کرده و در پاسخ به این سوال که آیا این رویکرد می‌تواند به عنوان سلاحی در اختلافات غیر تجاری مورد استفاده قرار گیرد، گفت: فکر می‌کنم بسیار مهم است که ما تمام این ابزارها را داشته باشیم و از آنها استفاده کنیم.

 

علاوه بر تحریم هوآوی، تازه‌ترین اقدام ترامپ علیه پکن که همان افزایش ۱۵ درصدی تعرفه‌ها بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی است، واکنش‌های زیادی در چین بدنبال داشت و دولت و مردم این کشور را خشمگین ساخت به طوری که وزارت بازرگانی چین اعلام کرد از راه مقابله به مثل وارد می‌شود.

 

مقامات فرانسوی می‌گویند که تشدید درگیری‌های تجاری میان چین و آمریکا به مثابه بزرگ‌ترین تهدید برای رشد و توسعه جهانی و فرصت‌های شغلی در تمامی اروپا است‌.

 

به اعتقاد وزیر اقتصاد فرانسه، تهدیدی بزرگ‌تر از تشدید تنش تجاری میان واشنگتن و پکن برای توسعه جهانی وجود ندارد. این مساله بیانگر این است که تعرفه‌های تجاری افزایش خواهد یافت و تعداد کالاهایی که در جهان توزیع می‌شود، کاهش خواهد یافت و فرصت‌های شغلی در فرانسه و اروپا از بین می‌رود.

چرا واردات نفت چین از ایران قطع شد؟ / وزارت نفت، شاه کلید بهبود روابط

وزیر نفت در حالی از صفر شدن صادرات نفت ایران به چین سخن گفته که به گفته کارشناسان، یکی از دلایل اصلی قطع این صادرات، تصمیمات وزارت نفت و بی توجهی به راهبرد انرژی این کشور است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, برزیل, جهان, چین, خاورمیانه, روسیه, شرق آسیا

امریکا رسما به ترکیه اطلاع داد که در صورت خرید اس ۴۰۰ اجازه دریافت اف ۳۵ نخواهد داشت

وزیر دفاع موقت آمریکا رسماً به ترکیه اطلاع داد که اگر برنامه‌های خود برای خرید سیستم دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را پیش ببرد، اجازه نخواهد داشت جنگنده‌های اف ۳۵ خریداری شده را دریافت کند.

ادامه »

امریکا, تحریم, ترکیه, جنوب شرق آسیا, جهان, خبر, روسیه