اعتصاب‌های کارگری فرانسه، این بار علیه تغییرات نئولیبرالیستی دولت در قانون کار، از سر گرفته شد

موج جدیدی از اعتراضات در فرانسه علیه تغییرات مدنظر دولت در قانون کار به راه افتاده و هزاران نفر به خیابان‌های پاریس آمده‌اند. معترضان می‌خواهند این اعتراضات را به‌صورت مداوم تا ماه می ادامه دهند و آن را با تظاهرات میِ سال ۱۹۶۸ همزمان کنند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری

انتقاد عفو بین‌الملل از فروش تسلیحات به ائتلاف عربی در جنگ با یمن/ موافقت آمریکا با فروش ۶۶۰۰ موشک تاو به عربستان

عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای از معامله تسلیحاتی با کشورهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان که در یمن با حوثی‌ها می‌جنگند انتقاد کرد. به گفته عفو بین‌الملل فروش اسلحه به رنج و تیره‌روزی بیشتر غیرنظامیان انجامیده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, یونان

اسنودن: فیسبوک درآمد زیادی از فروش اطلاعات کاربرانش دارد

به گزارش یورونیوز، به اعتقاد ادوارد اسنودن کارمند پیشین سازمان های اطلاعاتی ایالات متحده، فیسبوک بواسطه تبادل اطلاعات درآمد هنگفتی دارد.   اسنودن در یکی از توییت هایش می نویسد: « فیسبوک درآمد زیادی از فروش اطلاعات خصوصی میلیون‌ها نفر از اعضای این شبکه اجتماعی دارد. و این فروش اطلاعات فراتر از انتظارات و پیش

ادامه »

اسنودن, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر

نگرانی از وضعیت زندانیان تظاهرات سراسری در زندان‌های ایران

با گذشت چند روز از تحصن بستگان افرادی که در تظاهرات سراسری اخیر دستگیر شده‌اند، مقابل زندان اوین، برخی از این زندانیان آزاد شده‌اند. با وجود این از وضعیت شمار زیادی از دستگیرشدگان در شهرهای مختلف خبری منتشر نشده است.

 

بنا بر گزارش‌ها در جریان تظاهرات سراسری اخیر در ایران بیش از ۳۷۰۰ نفر در شهرهای مختلف ایران دستگیر شده‌اند.

 

در روزهای اخیر برخی از این زندانیان از جمله ۴ “درویش گنابادی” ازاد شده‌اند ولی آمار دقیقی از تعداد زندانیان آزادشده وجود دارد.

 

به گزارش “ایلنا” غلامرضا غفار، معاون وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران، گفته است: «۶۵ درصد دانشجویانی که در ناآرامی‌های اخیر دستگیر شده بودند آزاد شده‌اند».

 

در روزهای گذشته کمپین حقوق بشر در ایران از جان باختن سینا قنبری، وحید حیدری و محسن عادلی، سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های خیابانی اخیر، در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های تهران، اراک و دزفول خبر داده بود.

 

کمپین حقوق بشر در ایران همچنین از “تکرار تجربه کهریزک این‌بار در سراسر ایران” ابراز نگرانی کرده بود.

 


بستگان و خانواده‌های زندانیان سیاسی نگران وضعیت زندانیان خود در زندان اوین هستند.

 

هنوز شماری از دانشجویان اما در زندان هستند.

 

تصاویری که کاربران در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، حاکی از جو امنیتی در اطراف این زندان برای عدم تجمع بستگان زندانیان است.

 

در شبکه‌های اجتماعی به حضور مادر سهیل عربی زندانی سیاسی مقابل زندان اوین و شرکت در جمع تحصن‌کنندگان اشاره شده است. سهیل عربی آذرماه سال ۱۳۹۲ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد و در بند ۲ الف تحت فشار قرار گرفت. او ابتدا به اتهام “سب‌النبی و توهین به مقدسات” به اعدام محکوم شد، اما در تیرماه ۱۳۹۴ یکی از شعبات دیوان عالی کشور حکم اعدام او را نقض کرد.

اعتصاب وسایل نقلیه عمومی یونان در اعتراض به‌اصلاحات نئولیبرالیستی

اتحادیه حمل و نقل درون شهری یونان به نشانه مخالفت با قوانین جدید کار، کاهش حقوق و مزایای بازنشستگان و بخصوص اصلاح قانون دریافت مجوز برگزاری اعتصاب و تظاهرات توسط دولت یونان، از صبح امروز جمعه دست به اعتصاب زدند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

ما جمعی از زندانیان سیاسی، عقیدتی کشور از اعتراضات و تجمعات مسالمت‌آمیز و قانونی مردم حمایت می‌کنیم

جمعی از زندانیان سیاسی و امنیتی زندان اوین در واکنش به حوادث اخیر ایران با نگارش بیانیه ای به خانواده جانباختگان تسلیت گفتند.   در این بیانیه تاکید شده ریشه این اعتراضها بی‌توجهی به مشکلات جامعه ، عدم رعایت حقوق و آزادیهای مشروع مردم، عدم رعایت عدالت در دستگاه قضایی کشور و سایر مطالبات مردمی

ادامه »

ایران, بیانیه, حقوق بشر

آمریکا خواهان آزادی معترضان زندانی در ایران شد

به گزارش “کمپین حقوق بشر در ایران” تا کنون سه بازداشتی اعتراض‌های اخیر در زندان جان باخته‌اند.   دولت آمریکا گزارش‌های منتشر شده درباره بازداشت گسترده معترضان در ایران را نگران‌کننده خوانده و خواستار “آزادی فوری” آنها شده است.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, حقوق بشر, خبر