پیش بینی نیوزویک از سقوط نتانیاهو

نیوزویک طرح روی جلد شماره جدید خود را به پیش بینی در خصوص احتمال برکناری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل از این سمت به دلیل فساد مالی و همچنین اینکه در صورت برکناری وی چه آینده ای در انتظار اسراییل خواهد بود اختصاص داده است.

ادامه »

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد, فلسطین

تهدید هیلی علیه کشورهای مخالف نظر آمریکا در سازمان ملل

نشریه فارین پالیسی در شماره روز گذشته (پنجشنبه) خود از تلاش تهدید آمیز ‘نیکی هیلی’ نماینده آمریکا در سازمان ملل برای قطع کمک به کشورهایی خبر داد که در این سازمان از آمریکا حمایت نمی کنند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, زیمبابوه, ویتنام

دفتر بازرسی و حسابرسی اسراییل: ارتش درجنگ غزه عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار داد

به گزارش روسیاالیوم، ژوزف شاپیرا، رئیس دفتر بازرسی و حسابرسی اسرائیل گزارشی درخصوص جنگ نوار غزه در تابستان ۲۰۱۴ میلادی تهیه کرد و در آن به شدت عملکرد ارتش و وزارت جنگ اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی را مورد هجمه قرار داد.

ادامه »

اردن, اسراییل, جهان, خبر, فساد, فلسطین

نویسنده یهودی: زورگویی آمریکا در‌خصوص بیت‌المقدس در سازمان ملل بی‌سابقه و شرم آور است

اسراییل شامیر نویسنده و روزنامه نگار یهودی دارای مواضع ضدصهیونیستی یادآورشد: زورگویی آمریکا در مساله بیت‌المقدس در سازمان ملل بیشرمانه و در تاریخ این سازمان بین المللی بی سابقه است.

 

شامیر مقاله نویس روزنامه های روسی از جمله ایزوستیا و کامرسانت امروز در مطلبی فیس بوکی تاکید کرد: چنین وضعیتی در تاریخ سازمان ملل رخ نداده بود. آمریکا به همه کشورهایی که به قطعنامه شورای امنیت در مورد محکومیت به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل رای مثبت دهند تهدید کرد که کمک مالی را قطع می کند.

 

نویسنده یهودی روسی افزود: به عبارت دیگر آمریکا به کشورهای مخالف به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل هشدار داده است که اگر از کمک مالی واشنگتن بهره مند می شوند باید سکوت کنند.

 

وی این رفتار آمریکا را بسیار گستاخانه و انزجارآمیز خواند و افزود: نمی دانم آمریکا چه حرکت دیگری باید بکند تا دیدگاه واقعی تحقیر کننده جهان را نشان دهد.

 

شامیر پیشتر در مطلب فیس بوکی دیگری اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را اشتباه خواند و نوشت: ترامپ با این اقدام در باره بیت‌المقدس در واقع به دروازه خود گل زد.

 

وی افزود: همه اعضای شورای امنیت به قطعنامه ای رای دادند که مخالف با موضع آمریکا بود. در قطعنامه یادآوری شده بود که موقعیت بیت‌المقدس را نباید بطور یکجانبه تغییر داد

 

شامیر یادآورشد: آمریکا به این قطعنامه رای منفی داد و وتو کرد و نیکی هیلی نماینده دولت ترامپ در سازمان ملل که به اقدامات ناسنجیده شهرت یافته دیگران را تهدید به انتقام گیری کرد.

 

وی با بیان اینکه همه به قطعنامه شورای امنیت در باره بیت‌المقدس رای مثبت داده و سیاست های آمریکا در این زمینه را محکوم کرده بودند، افزود: آمریکا نمی تواند علیه همه اقدام کند. این حرکت در شورای امنیت یک بار دیگر نشان داد که برتری یهودی در فلسطین آسیب پذیرترین و پاشنه آشیل سیاست خارجی آمریکا است.

 

شامیر افزود: حتی کشورهای اروپایی هم به قطعنامه بیت‌المقدس رای داده و با این اقدام مخالفت با ارباب خود را نشان دادند.

ایرنا

مجمع عمومی سازمان ملل بیت‌المقدس را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به‌رسمیت نشناخت

مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۲۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۳۵ رأی ممتنع پیش‌نویس قطعنامه مربوط به وضعیت بیت‌المقدس را به تصویب رساند.   ۹ عضو سازمان ملل که به پیش‌نویس قطعنامه بیت‌المقدس رأی مخالف دادند، عبارتند از گواتمالا، هندوراس، اسرائیل، جزایر مارشال، میکرونزی، جزیره ناورو، جزیره پائولو، توگو و آمریکا.  

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, خبر, فلسطین

اردوغان: آمریکا نمی‌تواند رای ترکیه در سازمان ملل را بخرد

به گزارش اسپوتنیک، «رجب طیب اردوغان» رییس‌جمهوری ترکیه امروز – پنجشنبه – تاکید کرد که رای ترکیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد فروشی نیست و آمریکا نمی‌تواند آن را بخرد.   وی با اشاره به سخنان «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا که کشور‌های حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل را به قطع کمک‌های مالی در

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, فلسطین

فراخوان حزب‌های کمونیست و کارگری جهان در بارۀ فلسطین

حزب‌های کمونیست و کارگری امضاکنندهٔ این فراخوان:  موضع غیرقابل‌قبول رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ را مبنی بر شناسایی اورشلیم توسط آمریکا به عنوان پایتخت اسرائیل، به‌شدّت محکوم می‌کنند.   این تصمیم آمریکا ضربه‌ای است به مبارزهٔ‌ عادلانهٔ ملّت فلسطین با اشغال اسرائیل، و مبارزهٔ آنها در راه ایجاد و شناسایی رسمی کشور فلسطین در مرزهای ۱۹۶۷

ادامه »

اسراییل, امریکا, بیانیه, جهان, دیدگاه, فلسطین

انتقاد وزیر امور‌خارجه فلسطین از تهدید‌ خجالت آور «نیکی هیلی»: پول در ازای رای

به گزارش اسپوتنیک، «ریاض المالکی» وزیر امور خارجه فلسطین روز  چهارشنبه  به شدت از سخنان تهدیدآمیز «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل انتقاد کرد.   یک روز مانده به نشست فوق‌العاده مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره قدس، هیلی به کشورهایی که علیه تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در این‌باره رای می‌دهند، هشدار داد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فلسطین