نماینده چین: قاطعانه از اجرای عدالت برای مردم فلسطین پشتیبانی می‌کنیم

تشکیل کشور مستقل فلسطین یک حق ملی و غیر قابل انکار برای مردم فلسطین است و در این باره هیچ معامله‌ای مجاز نیست

 

به گزارش خبرگزاری شین هوا، چهارشنبه ۲۰ مه/ ۳۱ اردیبهشت، جان جون، نماینده دایمی چین در سازمان ملل درسخنرانی خود در نشست ویدیویی پیرامون اوضاع خاورمیانه و مساله فلسطین شورای امنیت، گفت: کشورش به شدت نگران برنامه‌های مربوط به الحاق بخش‌هایی از خاک اشغال شده فلسطین است و به طور جدی و قاطع  از برقراری عدالت برای مردم فلسطین پشتیبانی می‌کند.

 

نماینده دایمی چین در سازمان ملل اظهار داشت: «طرح دو کشور» تنها راه حل مساله فلسطین است. چین از طرف‌های مربوط می‌خواهد دست از هر گونه اقدامات یک جانبه بردارند و از تشدید درگیری و تنش در منطقه جلوگیری کنند و اضافه کرد که چین با اقدامات یک جانبه از طرف هر کشوری که باشد، مخالف است. شورای امنیت باید مسوولیت خود را در این زمینه برعهده گیرد تا از اقدامات یک جانبه خطرناک جلوگیری شود و هر چه زودتر مذاکرات صلح فلسطین و اسراییل بر اساس توافق نامه‌های سازمان ملل و اصل «زمین در برابر صلح» و «پیشنهادت صلح عرب» به پیش سوق داده شود.

 

این مقام چینی تاکید کرد: مساله فلسطین علت اصلی ناآرامی‌‌ها در خاورمیانه است. تشکیل کشور مستقل فلسطین یک حق ملی و غیر قابل انکار برای مردم فلسطین است و در این باره هیچ معامله‌ای مجاز نیست. چین به طور جدی و محکم از اجرای عدالت برای مردم فلسطین در بازیابی حقوق مشروع خود و همچنین تاسیس کشور مستقل فلسطین با حاکمیت کامل بر اساس مرزهای تعیین شده ۱۹۶۷ با پایتختی بیت‌المقدس شرقی پشتیبانی می‌کند. پکن همراه با جامعه بین‌المللی برای تحقق هر چه زودتر صلح گسترده، عادلانه و پایدار در خاورمیانه تلاش می‌کند.

احتمال پایان کامل همه‌گیری کووید ۱۹ با داروی جدید کشف شده چین

استفاده از آنتی‌بادی‌ها در داروهای درمانی روش جدیدی نیست و در درمان چندین ویروس ایجادکننده بیماری‌های دیگر مانند ایدز ، ابولا و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS) موفقیت‌آمیز بوده است

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, دانش, شرق آسیا

بلومبرگ؛ چین متعهد به تولید واکسن کرونا برای تمام مردم جهان؛ آمریکا به فکر استفاده انحصاری!

شی جین پینگ رئیس جمهور چین در مراسم افتتاح هفتاد و سومین مجمع بهداشت جهانی که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، اعلام کرد واکسن کرونایی که چین تولید خواهد کرد به عنوان یک کالای عمومی به سراسر جهان عرضه خواهد شد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, چین, خبر, سازمان ملل, شرق آسیا, فرانسه

ضرب‌الاجل ۳۰ روزه ترامپ به سازمان بهداشت جهانی

ترامپ تهدید کرده در صورتی که سازمان بهداشت جهانی تغییرات اساسی در ساختار مدیریتی خود ندهد، آمریکا پرداخت سهم خود از بودجه این سازمان را به طور کامل قطع خواهد کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, حقوق بشر, خبر, سازمان ملل, سیاسی, شرق آسیا

یونهاپ؛ آمریکا به سازوکار کره جنوبی برای تجارت بشردوستانه با ایران نظر مثبتی دارد

یک رسانه کره جنوبی به نقل از منبعی مطلع نوشت که آمریکا دیدگاه مثبتی به سازوکار پیشنهادی سئول برای تجارت بشردوستانه با ایران دارد.

ادامه »

امریکا, ایران, تحریم, جهان, چین, خبر, سوئیس, شرق آسیا