روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

نماینده پارلمان عراق خواستار احضار سفیر آمریکا به‌وزارت‌خارجه عراق شد

‘محمد الصیهود’ امروز شنبه به خبرگزاری المعلومه عراق گفته است که وزارت خارجه عراق بایستی سفیر آمریکا را فراخوانده و درباره اظهارات منتسب به وی، اطمینان حاصل کند زیرا دخالت آشکار در امور داخلی عراق است.

 

الصیهود افزوده است که از اظهارات سیلیمان بوی توطئه بر می آید و باید دولت عراق دربرابر این دخالت مداوم آمریکا واکنش نشان داده و به حضور نظامی امریکا در این کشور پایان بدهد.

 

وی خاطرنشان کرده است که سخنان منتسب به سیلیمان سفیر آمریکا در بغداد نشان می دهد که واشنگتن درصدد فتنه انگیزی فرقه ای برای ناامن کردن اوضاع داخلی عراق است.

 

براساس اخبار منتشر شده در رسانه های عراق، دوگلاس سیلیمان سفیر آمریکا در بغداد اخیرا در نشستی با جمعی از رهبران سیاسی اهل سنت این کشور، از آنها خواسته بود که برای گرفتن قدرت از شیعیان تلاش کنند و گفته بود که انتخابات آینده پارلمانی عراق (22 اردیبهشت)، یک فرصت تاریخی برای بازپس گیری قدرت از شیعیان است.

 

کارشناسان و رسانه ها در عراق این سخنان منسوب به سفیر آمریکا در بغداد را رویکرد آشکار واشنگتن در قبال تحولات و انتخابات آینده دانستند به ویژه اینکه آمریکا می کوشد در برخی استان های اهل سنت به طور مستقیم بر روند انتخابات نظارت کند.

 

صاحب نظران از احتمال دستکاری آراء طی انتخابات آینده عراق، در صورت مداخله آمریکا در این دوره از انتخابات ابراز نگرانی کرده اند.

ایرنا

ارتش سوریه «دوما و حرستا» در غوطه شرقی دمشق را محاصره کرد

به گزارش روسیا الیوم، ارتش سوریه امروز شنبه، عملیات نظامی خود در غوطه شرقی دمشق را ادامه داد تا جایی که در بیشتر مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح پیشروی کرد.   خبرگزاری رویترز نیز به نقل از فعالان مخالف در دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای دولتی سوریه بعد از پیشرفت میدانی و پس

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

عبدالباری عطوان: آمریکا حق ندارد از جنایات جنگی حرف بزند

عبدالباری عطوان تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به حوادث غوطه شرقی نوشته است: ارتش سوریه بر بیش از یک سوم از غوطه شرقی دمشق مسلط شده است و در فاصله دو کیلومتری از دوما بزرگترین شهر غوطه شرقی قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه

آمریکا: مخالفان سوریه دیگر قادر به براندازی نظام اسد نیستند

رئیس سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرد، مخالفان سوریه دیگر قادر به براندازی نظام بشار اسد نیستند و با توانمندی نظامی ارتش سوریه که هر روز هم ادامه دارد غلبه بر نیروهای نظام سوریه برای مخالفان سخت‌تر شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه