ما قتل عام مبارزان کرد سوریه از سوی ارتش ترکیه را محکوم می‌کنیم!

رسانه‌های جهان، یکشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۶ / ۱۸ مارس ۲۰۱۸، از سقوط شهر عفرین به‌دست واحدهای ارتش ترکیه و “ارتش آزاد سوریه” گزارش دادند. ارتش ترکیه نزدیک به دو ماه است که موضع‌های “نیروهای دموکراتیک سوریه”، حزبی که کُردهای سوریه در آن‌ها فعال‌اند، را هدف حمله‌های نظامی همه‌جانبه نیروی هوایی پیشرفته و واحدهای نظامی خود

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, سوریه

اردوغان: به منبج، عین‌العرب، قامشلی در سوریه و سنجار در عراق می‌رویم

رئیس جمهوری ترکیه گفت‌، نیروهای کشورش حملات خود را علیه یگان‌های مدافع خلق کرد در سراسر مرز ترکیه با سوریه افزایش می‌دهند و اگر لازم باشد آن را به مناطق شمالی عراق نیز بسط خواهند داد.   به‌ گزارش ‌رویترز، نیروهای ترکیه‌ای و متحدان آنها (شورشیان ارتش آزاد سوریه) روز یکشنبه به “عفرین” واقع در

ادامه »

ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, عراق

اردوغان: کنترل کامل شهر عفرین در اختیار نیروهای ارتش ترکیه قرار گرفت

در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه که وابسته به مخالفان است، اعلام کرد، نیروهای ترکیه و شورشیان ارتش آزاد سوریه وارد شهر عفرین شده‌اند،‌ رئیس جمهوری ترکیه نیز تاکید کرد، از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز یکشنبه، “به طور کامل” شهر عفرین تحت کنترل نیروهای ترکیه درآمده است.   به گزارش شبکه خبری الجزیره، رجب

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه: آمریکا در تدارک حمله موشکی به سوریه است

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد که تحرکات گروه‌های نظامی آموزش‌دیده توسط آمریکا با استفاده از سلاح‌های شیمیایی به‌دنبال بهانه‌ای برای حمله آمریکا به‌سوریه هستند و مسکو اقدامات پیشگیرانه مرتبط را در این خصوص انجام می‌دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, روسیه, سوریه

نماینده پارلمان عراق خواستار احضار سفیر آمریکا به‌وزارت‌خارجه عراق شد

‘محمد الصیهود’ امروز شنبه به خبرگزاری المعلومه عراق گفته است که وزارت خارجه عراق بایستی سفیر آمریکا را فراخوانده و درباره اظهارات منتسب به وی، اطمینان حاصل کند زیرا دخالت آشکار در امور داخلی عراق است.

 

الصیهود افزوده است که از اظهارات سیلیمان بوی توطئه بر می آید و باید دولت عراق دربرابر این دخالت مداوم آمریکا واکنش نشان داده و به حضور نظامی امریکا در این کشور پایان بدهد.

 

وی خاطرنشان کرده است که سخنان منتسب به سیلیمان سفیر آمریکا در بغداد نشان می دهد که واشنگتن درصدد فتنه انگیزی فرقه ای برای ناامن کردن اوضاع داخلی عراق است.

 

براساس اخبار منتشر شده در رسانه های عراق، دوگلاس سیلیمان سفیر آمریکا در بغداد اخیرا در نشستی با جمعی از رهبران سیاسی اهل سنت این کشور، از آنها خواسته بود که برای گرفتن قدرت از شیعیان تلاش کنند و گفته بود که انتخابات آینده پارلمانی عراق (22 اردیبهشت)، یک فرصت تاریخی برای بازپس گیری قدرت از شیعیان است.

 

کارشناسان و رسانه ها در عراق این سخنان منسوب به سفیر آمریکا در بغداد را رویکرد آشکار واشنگتن در قبال تحولات و انتخابات آینده دانستند به ویژه اینکه آمریکا می کوشد در برخی استان های اهل سنت به طور مستقیم بر روند انتخابات نظارت کند.

 

صاحب نظران از احتمال دستکاری آراء طی انتخابات آینده عراق، در صورت مداخله آمریکا در این دوره از انتخابات ابراز نگرانی کرده اند.

ایرنا

ارتش سوریه «دوما و حرستا» در غوطه شرقی دمشق را محاصره کرد

به گزارش روسیا الیوم، ارتش سوریه امروز شنبه، عملیات نظامی خود در غوطه شرقی دمشق را ادامه داد تا جایی که در بیشتر مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح پیشروی کرد.   خبرگزاری رویترز نیز به نقل از فعالان مخالف در دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد، نیروهای دولتی سوریه بعد از پیشرفت میدانی و پس

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

عبدالباری عطوان: آمریکا حق ندارد از جنایات جنگی حرف بزند

عبدالباری عطوان تحلیلگر مشهور جهان عرب با اشاره به حوادث غوطه شرقی نوشته است: ارتش سوریه بر بیش از یک سوم از غوطه شرقی دمشق مسلط شده است و در فاصله دو کیلومتری از دوما بزرگترین شهر غوطه شرقی قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه

آمریکا: مخالفان سوریه دیگر قادر به براندازی نظام اسد نیستند

رئیس سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرد، مخالفان سوریه دیگر قادر به براندازی نظام بشار اسد نیستند و با توانمندی نظامی ارتش سوریه که هر روز هم ادامه دارد غلبه بر نیروهای نظام سوریه برای مخالفان سخت‌تر شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه