نماینده مجلس آمریکا: نئوکان‌ها ترامپ را در شرایط سختی با ایران قرار دادند

عضو مجلس نمایندگان آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ گفت: نئوکان‌ها در کاخ سفید، نتانیاهو و سعودی‌ها ترامپ را در شرایط سختی با ایران قرار داده‌اند.

 

«‌تولسی گابارد» روز شنبه در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز، افزود: مقامات کاخ سفید، ما را به جنگ با ایران نزدیک و نزدیک تر می کنند. جنگی که نسبت به جنگ عراق بسیار مخربتر از آن چیزی است که دیده ایم.

 

وی با بیان اینکه «من در سال ۲۰۰۵ در بخش پزشکی ارتش آمریکا در عراق حضور داشتم»، ادامه داد: آن جنگ برای عراقی ها و آمریکایی ها تلفات زیادی داشت. من هر روز با هزینه وحشتناک انسانی جنگ مواجه بودم. جنگ با ایران، جنگ با عراق را همچون یک پیک نیک و سفر تفریحی می سازد.

 

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ اضافه کرد: افزایش تحریم‌های فلج‌کننده، خروج از توافق هسته‌ای، شناسایی یک بخش از نیروی نظامی آن کشور به عنوان سازمان تروریستی و اعزام نیروی بیشتر و بیشتر به منطقه اقداماتی است که این دولت انجام داده است.

 

گابارد تصریح کرد: نئوکان ها در دولت ترامپ، عربستان سعودی و نتانیاهو وضعیتی را ساخته اند که برای ترامپ بسیار سخت خواهد بود تا از جنگ با ایران جلوگیری کند.

 

وی اظهار کرد: آنها یکی پس از دیگری دینامیت هایی را جاسازی کردند و فیوز آن را در دست ترامپ قرار دادند. این به ترامپ و دولت او مربوط است که آیا فیوز را قطع کنند یا نه، اما ما به آنها می‌گوییم که نیاز داریم این ماشین را به عقب برگردانید.

 

این نماینده مجلس آمریکا تصریح کرد: دولت باید منافع مردم آمریکا را در درجه اول در نظر بگیرد، از جنگ با ایران پرهیز کند و به توافق هسته ای ایران بازگردد.

 

گابارد در نخستین دور مناظره انتخاباتی نامزدهای دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم بر لزوم پرهیز از حرکت به سوی جنگ با ایران تاکید کرده و آن را فاجعه بار دانسته بود.

 

وی همچنین عاملان حمله ۱۱ سپتامبر را القاعده مورد حمایت سعودی‌ها دانست.

ایرنا

نیویورک تایمز: طرح کوشنر در خاورمیانه رؤیای پریشانی بیش نیست

نشریه آمریکایی «نیویورک تایمز» با انتشار یادداشتی در خصوص کنفرانس منامه بحرین که روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته (چهارم و پنجم تیرماه) برگزار شد، نوشت: طرح «جرد کوشنر» داماد و مشاور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا، رؤیایی آشفته و پریشان بیش نیست و به واقعیت هیچ ارتباطی ندارد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

سردبیر لیبراسیون؛ ترامپ مشعلی در دست گرفته و در انبار باروت خاورمیانه اینسو و آنسو می‌رود

لوران ژوفرَن، سردبیر روزنامه فرانسوی لیبراسیون در مقاله ای تحت عنوان «انبار باروت» نوشت: «مشکل با دیوانگان اینست که هر چند هذیان‌های آنان گاه سرگرم کننده است، گاه نیز می‌توانند به اقداماتی دست بزنند که به موقعیت‌های فاجعه باری بیانجامد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, مقاله

ضرورت بسیج افکارعمومی ایران و جهان، برای جلوگیری از فاجعهٔ دهشتناک جنگی دیگر در منطقه!

اعلامیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودۀ ایران: ضرورت بسیج افکارعمومی ایران و جهان، برای جلوگیری از فاجعهٔ دهشتناک جنگی دیگر در منطقه!

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, سیاسی, ضد جنگ, عربستان سعودی, مصر, مقاله