سازمان سیا؛ روسیه و چین بزرگ‌ترین «دشمنان» این کشور هستند/ اگر تهران به منافع تجاری خود نرسد احتمالا از برجام خارج می‌شود

به گزارش یورونیوز، گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران و پایبندی این کشور به برجام روز سه‌شنبه به اطلاع سناتورهای ایالات متحده رسید.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, کره شمالی

قاضی ارشد دادگاه لاهه در اعتراض به مداخلات آمریکا استعفا کرد

«کریستوف فلاگه» قاضی ارشد سازمان ملل که در یکی از دادگاه های بین‌المللی این نهاد در لاهه فعالیت داشت، در اعتراض به مداخلات سیاسی دولت آمریکا و ترکیه در رویه‌های قضایی این دادگاه، از سمت خود استعفا کرد.

ادامه »

المان, امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, جهان, خبر, قضایی

شفافیت بین‌المللی: آمریکا در “فساد” رکورد زد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کشورهای درون شاخص ادراک فساد بر اساس “پاکیزگی” در حوزه فساد از صفر تا صد امتیاز رتبه‌بندی شدند و کشورهای نزدیک به امتیاز صد “بسیار پاکیزه” محسوب می‌شوند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد

بازبینی استراتژی اطلاعاتی آمریکا؛ “چین، روسیه، کره‌شمالی و ایران تهدید هستند”

در سند استراتژی اطلاعات ملی ۲۰۱۹ آمریکا آمده است: جامعه اطلاعاتی آمریکا برای تحقق این هدف اقدام به توسعه، نگهداری و ارتقای قابلیت‌های اطلاعاتی برای درک بیشتر برنامه‌های تسلیحات کشتار جمعی خارجی، فناوری‌های مرتبط، مواد یا تخصص‌های مرتبط جهت طراحی و عملیات‌های مبارزه با عدم اشاعه خواهد کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, کره شمالی

نماینده دومای روسیه: آمریکا در همه جای جهان ایجاد مشکل کرده است

به گزارش خبرگزاری تاس، «ویاچسلاو وولودین» نماینده مجلس دومای روسیه خواستار کنار گذاشته شدن استانداردهای دوگانه آمریکا در روابط با دیگر کشورها و تلاش واشنگتن برای رفع مشکلات خاورمیانه و اروپا شد.

 

وی که این سخنان را در دیدار با «ژان پییر چونمنت» نماینده دولت فرانسه در مسکو مطرح میکرد، گفت: شرکای ما در آمریکا باید استانداردهای دوگانه خود را کنار بگذارند. توانایی هدایت یک گفتگو، کیفیت و جایگاهی است که همتایان ما در پارلمان آمریکا از آن برخوردار نیستند. آنها خودشان به تنهایی تصمیم می گیرند و هیچ فکری هم به عواقب احتمالی این تصمیمات نمی کنند.

 

این نماینده ارشد دوما در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه آمریکا دائما در حال ایجاد مشکل در جهان است، گفت این درحالیست که واشنگتن برای حل مشکلات خود را کنار می کشد.

 

وی گفت: آمریکا خود را از (حل) این مشکلات عقب می کشد. (آمریکا) مشکل را در لیبی ایجاد کرد و خود را از آن کنار کشید، در عراق ایجاد مشکل و خود از آن کناره گیری کرد، در افغانستان و سوریه هم این مشکلات را ایجاد کرد درحالیکه امروز در اروپا هزاران و میلیون ها پناهنده وجود دارند.
مهر

اذعان رئیس شورای روابط خارجی آمریکا به «استثمارگرایی آمریکائی»

«ریچارد هاس» رئیس شورای روابط خارجی آمریکا امروز سه شنبه با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: سوریه به توافق اقلیمی پاریس می پیوندد؛ در حالی که تنها آمریکا در مخالفت با آن از پیمان مذکور خارج شد.   وی تصریح کرد: این کار معنای جدیدی را به استثمارگرایی آمریکایی می دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه, محیط زیست, نیکاراگوئه

برای یکسال دیگر؛ آمریکا وضعیت اضطراری ملی درقبال ایران را تمدید کرد

به نقل از واشنگتن تایمز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که وضعیت اضطراری ملی با ایران را که از زمان گروگان‌گیری سال ۱۹۷۹ به اجرا گذاشته شده است، برای یکسال دیگر تمدید می‌کند.   در بیانیه کاخ سفید آمده است: «روابط ما با ایران هنوز عادی نشده است و روند

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر

تیراندازی در یک کلیسای تگزاس آمریکا 26 کشته و بیش از 20 زخمی برجاگذاشت

فردی روز یکشنبه به روی جمعیت حاضر در کلیسایی در یک منطقه جنوبی ایالت تگزاس آمریکا آتش گشود که در جریان این حادثه 26 نفر کشته و تعداد زیادی زخمی شدند.برخی منابع شمار زخمی ها را بیش از 20 تن اعلام کرده اند.   به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، مسئولان امنیتی آمریکا ظاهرا به

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر

نیوزویک: دولت ترامپ یکی از فاسد‌ترین دولت‌ها در تاریخ آمریکا است

مجله آمریکایی نیوزویک در آخرین شماره خود نوشت:دونالد ترامپ با وعده انتخاباتی مبارزه با فساد در حکومت آمریکا بر سر کار آمد اما 9 ماه پس از تصدی پست ریاست جمهوری به وضوح اشکار شده که دولت ترامپ یکی از فاسدترین دولت ها در تاریخ امریکا است.   این مجله امریکایی برای اثبات ادعای خود

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فساد