نماینده بریتانیا: برنامه موشکی ایران از تامین نیاز‌های دفاعی فراتر رفته‌است

به گزارش نشنال، نماینده بریتانیا در سازمان ملل پس از نشست امروز شورای امنیت درباره برنامه موشکی ایران، مدعی شد این برنامه از تامین نیاز‌های دفاعی فراتر رفته است.

 

«کارن پیرس» افزود: «آزمایش موشکی انجام شده در اول دسامبر، از نیاز‌های دفاعی مرسوم فراتر رفته است. نگرانی زیادی در این رابطه در نشست شورای امنیت مطرح شد.»

 

در همین رابطه نماینده فرانسه در سازمان ملل گفت که نشست امروز مفید بوده اما از مطرح کردن جزییات بیشتر درباره این نشست خودداری کرد.

 

نماینده فرانسه افزود: «تاکید می‌کنیم که برنامه موشکی ایران و آزمایش این موشک بالستیک میان‌برد ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است. برای همین فرانسه از ایران می‌خواهد فورا هرگونه فعالیت مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیکی که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را دارد، متوقف کند.»

 

فرانسه، آلمان و بریتانیا مدعی شدند موشک‌های ذوالفقار و قیام آزمایش شده توسط ایران، توانایی حمل کلاهک هسته‌ای را دارند.

 

«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز با انتشار بیانیه‌ای مدعی شد که برنامه موشکی ایران «خطرناک و نگران کننده» است.

 

جلسه امروز شورای امنیت درباره ایران پشت درب‌های بسته برگزار شد.

ایلنا

 

روحانی؛ به میز مذاکره‌ای که آن را برهم زدید بازگردید

اجلاس سالیانه سازمان ملل با گفت و گوی رییس جمهور آمریکا و ایران البته نه به صورت مستقیم بلکه از پشت تریبون صحن سازمان ملل همراه بود. روحانی در بخشی از سخنرانی خود ترامپ را خطاب قرار داد و گفت برای گفت و گو نیازی به عکس دونفره نیست و از پشت همین تریبون هم

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, سیاسی

۵۳ مقام سابق آمریکایی خواستار بازگشت ترامپ به برجام شدند

بیش از ۵۰ نفر از مقام های سابق امنیتی، سیاسی و نظامی آمریکایی با تاکید بر لزوم بازگشت واشنگتن به برجام اعلام کردند، سیاست دونالد ترامپ در قبال ایران و خروج وی ازتوافق هسته ای هیچ یک از اهداف او را محقق نمی کند و حتی تبعاتی برای ایالات متحده نیز خواهد داشت.

ادامه »

اتحادیه اروپا, امریکا, ایران, جهان, چین, خبر, روسیه, مذاکرات اتمی