نماینده مجلس آمریکا: نظام سرمایه‌داری اصلاح ناپذیر است

«الکساندریا اوکاسیو کورتز» عضو جوان مجلس نمایندگان آمریکا در حمله‌ای به سرمایه‌داری و با انتقاد از نابرابری در جامعه ایالت متحده گفت که این نظام «اصلاح ناپذیر» است.

 

به گزارش بلومبرگ، این نماینده ۲۹ ساله که از ایالت نیویورک به مجلس نمایندگان راه یافته است، اظهار داشت: سرمایه‌داری یک ایدئولوژی مبتنی بر سرمایه است و مهمترین چیز در آن تمرکز سرمایه و افزایش سود است.

 

وی که خود را سوسیال دموکرات می‌خواند در سخنانی در تگزاس گفت که تلاش سرمایه‌داری برای افزایش سود به زیان مردم و محیط زیست تمام می شود و «از نظر من سرمایه‌داری اصلاح ناپذیر است.»

 

این نماینده آمریکا ادامه داد: برتری دادن سود بر همه چیزهای دیگر در جامعه تبعاتی دارد و امروز با این تبعات مواجهیم. این یعنی اینکه مردم توان مالی زندگی کردن ندارند. به نظر من، این مدل پایدار نیست.

 

اوکاسیو – کورتز اظهار داشت که سیاستمداران محافظه کار مردم را می‌ترسانند و می‌گویند که سوسیالیسم به معنای کنترل دولت بر کسب و کار آنها است. وی افزود: اما ما حالا باید از این بترسیم که شرکت‌ها کنترل دولت ما را دست گرفته‌اند.

 

این نماینده دموکرات تاکید کرد به رغم ثروتمندتر شدن آمریکا ثروت همواره در اختیار «عده کمتری» قرار می‌گیرد. وی با اشاره به افزایش شمار بی‌خانمان‌ها در شهر نیویورک و همچنین افزایش آمار پنتهاوس‌های خالی در این شهر گفت: زندگی در یک جامعه نابرابر حس خوبی ندارد.

 

جمهوریخواهان، اوکاسیو – کورتز و برخی دیگر از دموکرات‌های همفکر او را به تلاش برای سوق دادن آمریکا به سمت سوسیالیسم متهم کرده‌اند. اما اعضای ارشد حزب دموکرات این اتهام را رد کرده‌اند.
ایرنا

حزب کمونیست بریتانیا: حل بحران سیاسی- اقتصادی بریتانیا منوط به خروج از اتحادیهٔ اروپا است!

در هفته‌های اخیر، بریتانیا در یافتن راه‌حلی قانونی برای اجرای نتیجهٔ همه‌پرسی ۲۳ ژوئن سال ۲۰۱۶ در مورد عضویت و ماندن در اتحادیهٔ اروپا با شرایطی بحرانی روبرو بوده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای لاتین, انگلستان, ایران, جهان, سوریه, غرب اروپا, فلسطین, مصاحبه و گفتگو

چگونگی نابودی یک آرزوی بزرگ!

از انجایی که حکومت شوروی در کشور ما بطور جدی و برای همیشه مستقر شده بود و خطر جنگ با کشورهای سرمایه‌داری محسوس بود، در ان بازه از زمان، در راستای منافع دولت متحد بزرگ، مصلحت امیز بود، اصل 17 از قانون اساسی حذف می‌گشت، که احتمالا در این صورت مردم شوروی چنین رویکردی را

ادامه »

اسپانیا, اکراین, المان, امریکا, انگلستان, ایتالیا, جهان, دیدگاه, روسیه