اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

جلیقه زردها در تل‌آویو علیه برنامه‌های اقتصادی دولت راست‌گرای نتانیاهو به خیابان آمدند

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری آناتولی ترکیه، صدها اسرائیلی‌ در اعتراض به گرانی و افزایش هزینه های زندگی، شامگاه شنبه به خیابان های تل آویو ریختند و علیه برنامه‌های معیشتی نتانیاهو شعار دادند.

ادامه »

اسراییل, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر

نظامیان اسرائیلی ۴ فلسطینی را در رام الله شهید کردند

نظامیان اسرائیل با محاصره شهر رام الله چهار فلسطینی را ظرف ۲۴ ساعت گذشته با شلیک گلوله به شهادت رساندند.

 

این در حالی است که آخرین آن‌ها شب گذشته در گذرگاه شمالی شهر البیره در کرانه باختری اشغالی به شهادت رسید.

 

نظامیان اسرائیل با محاصره شهر رام الله چهار فلسطینی را ظرف ۲۴ ساعت گذشته با شلیک گلوله به شهادت رساندند.

 

این در حالی است که آخرین آن‌ها شب گذشته در گذرگاه شمالی شهر البیره در کرانه باختری اشغالی به شهادت رسید.

 

 

به گزارش روز جمعه خبرگزاری فلسطینی وفا، نظامیان اسرائیل شب گذشته به بهانه زخمی شدن یکی از نظامیان خود، خودروی یک فلسطینی را در شهر البیره هدف قرار داده و وی را به شهادت رساندند.

 

نظامیان اسرائیل مدعی شدند ‘اشرف نعالوه’ مجری عملیات شهادت طلبانه برکان و’صالح البرغوثی ‘مجری عملیات عوفرا را در درگیری‌های شب گذشته وصبح امروز در رام الله ونابلس در کرانه باختری به شهادت رساندند. علاوه بر این دو اسرائیلی‌ها یک فلسطینی دیگر را در شهر بیت‌المقدس به بهانه چاقو زدن به نظامیان اسرائیلی به شهادت رساندند.

 

خبرگزاری فلسطینی وفا اعلام کرد، نظامیان اسرائیلی شهر‌های رام الله والبیره را محاصره کردند و در همین حال اسرائیلی‌های شهرک نشین نیز شب گذشته با حمله به خودرو‌های فلسطینی در نزدیکی شهرک رمون شرق شهر رام الله به آن‌ها خسارات مالی وارد کردند.

 

‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر اسرائیل شب گذشته اعلام کرد، منازل مجریان عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان ظرف ۴۸ ساعت تخریب می‌شود.

 

روزنامه اسرائیلی ‘معاریو’ ادعا کرد کابینه اسرائیل پس از جلسات امنیتی مقرر کرد، فعالان جنبش حماس را دستگیر وبا ایجاد پست‌های بازرسی وافزایش شمار نظامیان این رژیم در کرانه باختری خانواده‌های مجریان عملیات ونزدیکان آن‌ها را تحت تعقیب قرار داده مانع تردد آن‌ها شوند.

 

روزنامه اسرائیلی مذکور افزود: نتانیاهو همچنین دستور گسترش شهرک‌های اسرائیلی در مناطق مختلف کرانه باختری را داد وطی هماهنگی با ‘اویشای ماندلبلیت’ دادستان این رژیم زمینه ساخت ۸۲ واحد مسکونی جدید در عوفرا را فراهم کرده است.

 

جمعیت هلال احمر فلسطین از زخمی شدن ۶۹ فلسطینی بر اثر شلیک گلوله وگاز اشک آور توسط نظامیان اسرائیلی در شهر‌های کرانه باختری از جمله طولکرم، نابلس والبیره خبر داد.

 

بر اساس این گزارش نظامیان اسرائیلی روز گذشته ۵۶ فلسطینی را در شهر‌های بیت‌المقدس وکرانه باختری دستگیر و ۴ تن از جمله ‘اشرف نعالوه ‘مجری عملیات شهادت طلبانه برکان و’صالح البرغوثی’ ودو تن دیگر را به شهادت رساندند.

 

خشم شدید وتشنج بر شهر‌های مختلف فلسطین از جمله کرانه باختری، بیت‌المقدس وغزه به دلیل محکومیت تداوم جنایات اسرائیل حاکم شده است.
انتخاب

جروزالم پست: مرکل از سران اروپایی خواسته است که از انتقال سفارت خود به‌بیت‌المقدس خودداری کنند

«توماس ساندل» مدیر موسس کمیته برای اسرائیل در بروکسل در جریان پیامی ویدئویی اعلام کرد که مرکل اقداماتی را پیگیری کرده است تا کشورهای اروپای مرکزی و شرقی را از تصمیم برای انتقال سفارت‌های آنان در سرزمین اشغالی از تل‌آویو به بیت‌المقدس منصرف کند.

ادامه »

اسراییل, المان, امارات, ایران, جهان, خبر, رومانی, فلسطین

برغم مخالفت‌های امریکا، سازمان ملل ۶ قطعنامه در حمایت از فلسطین و جولان تصویب کرد

در قطعنامه مربوط به «بیت‌المقدس» هر اقدام قانونی یا اجرایی اسرائیل برای تسلط بر بیت‌المقدس به عنوان پایتخت محکوم شده و خواستار توقف و پایان دادن به آن شده اند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, سوریه, فلسطین

داعش؛ مهره نفتی آمریکا در سوریه

میادین استخراج نفت و گاز نقش مهمی در آینده سوریه ایفا خواهند کرد و تحریم‌های آمریکا ادامه نبرد تروریست‌ها با دولت قانونی سوریه است.

ادامه »

اسراییل, اقتصادی, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جنوب غرب آسیا, جهان, روسیه, سوریه, عراق, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, مقاله