نروژ: سوئد مرکز گروه‌های نژادپرست اسکاندیناوی است

نخست وزیر نروژ در واکنش به حمله تروریستی شنبه به مسجد النور گفت: سوئد مرکز گروه‌های نژادپرست اسکاندیناوی است.

 

به گزارش خبرگزاری  آناتولی، «ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ در واکنش به حمله مسلحانه شنبه هفته جاری به مسجد مرکز اسلامی النور در شهر بروم این کشور اعلام کرد: سوئد مرکز گروه‌های نژادپرست اسکاندیناوی است و نروژ باید در برابر آن تدابیر لازم را اتخاذ کند.

 

نخست وزیر نروژ با بیان اینکه گروه‌های مذکور از نروژ به عنوان محل انجام اقدامات نژادپرستانه خود استفاده می‌کنند، بر لزوم مبارزه مشترک با این گروه‌ها تاکید کرد.

 

گفتنی است شنبه هفته جاری یک فرد مسلح مسجد مرکز اسلامی النور در شهر بروم را مورد هدف قرار داد. بر اثر این حمله مسلحانه یک نفر مصدوم و یک مظنون بازداشت شد.

مهر

نخست‌وزیر سوئد؛ دلیلی برای گفت‌و‌گو با آمریکا درباره این پرونده وجود ندارد

«استفان لوفن» نخست‌وزیر سوئد در پاسخ به اظهارات تند اخیر رئیس‌جمهور آمریکا درباره بازداشت یک خواننده آمریکایی در این کشور گفت: «دلیلی برای گفت‌و‌گو با آمریکا درباره این پرونده وجود ندارد».

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, ویدیو

با پیروزی سوسیال دموکراتها، فردریکسون ۴۱ ساله جوانترین نخست‌وزیر دانمارک می‌شود

اطلاعات رسمی منتشر شده از سوی کمیسیون انتخابات دانمارک بعد از شمارش تقریبا صد در صدی آراء انتخابات پارلمانی این کشور نشان داد، سوسیال دموکراتهای چپ میانه‌ این کشور در این انتخابات پیروز شده‌اند و رهبر آنها یعنی میته فردریکسن قرار است نخست وزیر جدید این کشور شود.

ادامه »

دانمارک, سوئد, شمال اروپا, فنلاند