آنکارا: نباید به دولت سوریه اجازه داد که وارد منبج شود

وزارت امور خارجه ترکیه امروز جمعه، با تاکید مجدد بر لزوم مبارزه با تروریست‌های حاضر در شمال سوریه، گفت خروج نظامیان آمریکایی از سوریه نباید به نفع شبه‌نظامیان کُرد در این مناطق تمام شود.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

نخست‌وزیر عراق: از حمله کُردها به ترکیه جلوگیری می‌کنیم

به گزارش النشره، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق طی تماسی تلفنی با بنعالی ییلدریم، همتای ترکیه‌ای خاطرنشان کرد: نیروهای عراقی به صورت کامل بر تمامی اراضی این کشور تسلط دارند.

 

وی در ادامه افزود: نیروهای عراقی از ورود هر نیروی متجاوز خارجی به خاک این کشور ممانعت می‌کنند و ما هرگونه تجاوز به ترکیه از طریق اراضی عراق را هرگز نمی‌پذیریم.

 

در همین راستا، نخست وزیر ترکیه طی این تماس تلفنی تاکید کرد که هیچ‌گونه توافقی میان بغداد و آنکارا پیرامون اجرای عملیات نظامی علیه عناصر حزب کارگران کردستان “پ.ک.ک” صورت نگرفته است.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: هیچ عملیاتی بدون توافق بغداد انجام نخواهد شد، زیرا که ترکیه به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و هر گونه اقدامی که تجاوزگری محسوب شود، هرگز صورت نخواهد داد.

 

به گزارش رویترز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز گذشته طی تماس تلفنی با «بن‌علی ییلدریم» نخست‌وزیر ترکیه، به او اطمینان داده است که نیروهای عراق دستورهایی در راستای مقابله با شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان( پ‌ک‌ک) دریافت کرده‌اند.

 

العبادی، گفته است که نیروهای عراقی جلوی حملات به ترکیه از طریق خاک عراق را خواهند گرفت.

 

به گفته آنکارا، شبه‌نظامیان پ‌‌ک‌ک در کوه‌های منطقه «سنجار» در مرز عراق و ترکیه پایگاه ایجاد کرده‌اند.

 

براین اساس، نخست‌وزیر عراق همچنین طی سخنانی در نشست هفتگی هیات دولت، گفته است که برای کاهش تعداد نیروهای خارجی در عراق جدول زمانی تعیین شده است.

ایسنا، ایلنا

توافق شورشیان با ارتش سوریه برای خروج از غوطه شرقی و آزادی 3500 زندانی تروریست‌ها

به گزارش شبکه المنار، این توافق میان ارتش سوریه و شورشیان در مناطق باقیمانده غوطه شرقی از جمله منطقه جوبر، عربین، عین‌ترما، زملکا و الحرة منعقد شده و بر اساس آن تروریست‌ها از این مناطق که یکی از استراتژیک‌ترین بخش‌های غوطه شرقی محسوب می‌شد، خارج خواهند شد.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

خوشحالی مردم سوریه در پی آزادسازی ۹۰ درصد از “غوطه شرقی”

به نقل از روسیاالیوم، دمشق پایتخت سوریه غروب جمعه بعد از آزادسازی حدود 90 درصد از غوطه شرقی از لوث تروریسم، صحنه جشن و شادمانی مردم سوریه بود و ارتش سوریه به نورافشانی آسمان دمشق پرداخت.   رسانه‌های سوری ویدئوها و تصاویری از جشن و سرور مردم سوریه و نورافشانی آسمان دمشق در پی پیروزی

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه