روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

انتشار نخستین ویدئو از حمله موشکی اسرائیل به دمشق + فیلم

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه خبری الجزیره، امروز 8 می صدای انفجارهای مهیب در منطقه «الکسوه» در جنوب دمشق شنیده شده است. جنگنده‌های اسرائیل به مواضعی در حومه دمشق حمله کردند. نخستين ويدئو از انفجار هاي ديشب منتشر شده است.   هدف حملات امشب اسرائیل، یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در الکسوة بوده

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

نخست‌وزیر عراق: از حمله کُردها به ترکیه جلوگیری می‌کنیم

به گزارش النشره، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق طی تماسی تلفنی با بنعالی ییلدریم، همتای ترکیه‌ای خاطرنشان کرد: نیروهای عراقی به صورت کامل بر تمامی اراضی این کشور تسلط دارند.

 

وی در ادامه افزود: نیروهای عراقی از ورود هر نیروی متجاوز خارجی به خاک این کشور ممانعت می‌کنند و ما هرگونه تجاوز به ترکیه از طریق اراضی عراق را هرگز نمی‌پذیریم.

 

در همین راستا، نخست وزیر ترکیه طی این تماس تلفنی تاکید کرد که هیچ‌گونه توافقی میان بغداد و آنکارا پیرامون اجرای عملیات نظامی علیه عناصر حزب کارگران کردستان “پ.ک.ک” صورت نگرفته است.

 

وی همچنین خاطرنشان کرد: هیچ عملیاتی بدون توافق بغداد انجام نخواهد شد، زیرا که ترکیه به حاکمیت عراق احترام می‌گذارد و هر گونه اقدامی که تجاوزگری محسوب شود، هرگز صورت نخواهد داد.

 

به گزارش رویترز، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، روز گذشته طی تماس تلفنی با «بن‌علی ییلدریم» نخست‌وزیر ترکیه، به او اطمینان داده است که نیروهای عراق دستورهایی در راستای مقابله با شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان( پ‌ک‌ک) دریافت کرده‌اند.

 

العبادی، گفته است که نیروهای عراقی جلوی حملات به ترکیه از طریق خاک عراق را خواهند گرفت.

 

به گفته آنکارا، شبه‌نظامیان پ‌‌ک‌ک در کوه‌های منطقه «سنجار» در مرز عراق و ترکیه پایگاه ایجاد کرده‌اند.

 

براین اساس، نخست‌وزیر عراق همچنین طی سخنانی در نشست هفتگی هیات دولت، گفته است که برای کاهش تعداد نیروهای خارجی در عراق جدول زمانی تعیین شده است.

ایسنا، ایلنا

توافق شورشیان با ارتش سوریه برای خروج از غوطه شرقی و آزادی 3500 زندانی تروریست‌ها

به گزارش شبکه المنار، این توافق میان ارتش سوریه و شورشیان در مناطق باقیمانده غوطه شرقی از جمله منطقه جوبر، عربین، عین‌ترما، زملکا و الحرة منعقد شده و بر اساس آن تروریست‌ها از این مناطق که یکی از استراتژیک‌ترین بخش‌های غوطه شرقی محسوب می‌شد، خارج خواهند شد.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

خوشحالی مردم سوریه در پی آزادسازی ۹۰ درصد از “غوطه شرقی”

به نقل از روسیاالیوم، دمشق پایتخت سوریه غروب جمعه بعد از آزادسازی حدود 90 درصد از غوطه شرقی از لوث تروریسم، صحنه جشن و شادمانی مردم سوریه بود و ارتش سوریه به نورافشانی آسمان دمشق پرداخت.   رسانه‌های سوری ویدئوها و تصاویری از جشن و سرور مردم سوریه و نورافشانی آسمان دمشق در پی پیروزی

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه