کارلوس آلوارادو، نامزد حزب چپگرای حاکم به‌عنوان رئيس‌جمهور کاستاريکا انتخاب شد

به گزارش خبرگزاري فرانسه ؛ مسئولين برگزاري انتخابات اعلام کرد، کارلوس آلوارادو نامزد حزب حاکم کاستاريکا به عنوان رئيس جمهور بعدی اين کشور انتخاب شد.

 

کارلوس آلوارادو کوئسادا، وزير کار سابق و نامزد حزب چپگرای حاکم کاستاريکا توانست در دور دوم انتخابات رياست جمهوري 60.7 درصد آراء را به دست آورد و به عنوان رئيس جمهور بعدی اين کشور انتخاب شود.

 

این نتایج حاکی از آن است که این نویسنده آثار تخیلی و وزیر سابق که 38 سال سن دارد، توانسته است با کسب 61 درصد آرا پیروز شود.

 

کوئسادا در جمع هزاران تن از حامیان خود که پرچم کاستاریکا را به دست داشتند، حاضر شد و گفت: تعهد من تشکیل دولتی برای همه و تحقق برابری و آزادی در راستای داشتن آینده‌ای آبادتر است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: زمینه‌های بیشتری برای اتحاد میان ما به جای تفرقه وجود دارد.

 

آلوارادو مونوز ( محافظه کار)، رقیب کوئسادا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری کاستاریکا نیز در جمع حامیانش حاضر شد و گفت: ما در انتخابات پیروز نشدیم.

 

او همچنین در تماسی تلفنی پیروزی کوئسادا را به وی تبریک گفت.

 

آمریکای لاتین: رو در رو با چالش‌ها

در دُور دوم انتخابات ریاست جمهوری شیلی، در ۲۶ آذرماه، “سباستیان پینرا”، بازرگان دست‌راستی (به‌نمایندگی از ائتلافِ “شیلی، بزن بریم”) با ۵۴ درصد رأی‌ها به‌پیروزی دست یافت. او توانست نامزد ائتلاف حاکم چپ میانه (اکثریت نوین) یعنی “آلخاندرو گویلیر” را شکست دهد. پس از آنکه در دُور اول انتخابات هیچ‌یک از نامزدها نتوانستند به بیش

ادامه »

اکوادور, امریکا, جهان, خبر, شیلی, هندوراس

مقابله با مداخله واشنگتن در آمریکای لاتین، محور نشست آلبا

اجلاس رهبران گروه ائتلاف بولیواریایی برای مردم آمریکای ما ( آلبا) روز گذشته (دوشنبه) در کاراکاس در حالی آغاز شد که شرکت کنندگان در مورد مسئله تجارت منطقه ای و همچنین مداخله آمریکا در امور داخلی آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا تبادل نظر کردند.

ادامه »

اکوادور, السالوادور, امریکا, بولیوی, جهان, خبر, کوبا, نیکاراگوئه, هندوراس, ونزوئلا

برزیل از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت می کند

وزارت خارجه برزیل روز سه شنبه اعلام کرد: درباره تصمیم جدید واشنگتن مبنی بر افزایش تعرفه های آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم، به سازمان تجارت جهانی شکایت خواهد کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, برزیل, جهان, خبر